Kameliowy ogród

Marcin Sieduszewski
Zaczytaj się
romans miłość wojna arystokracja posiadłość

1945

Historia biegnąca dwutorowo: przeszłość i czasy obecne. Wszystko spina tajemniczy ogród z kameliami. W losy głównych bohaterek wplątane są tajemnicze zniknięcia młodych kobiet. Wszystko podlane sosem w stylu „żyli długo i szczęśliwie”. Dla wielbicieli romansów.

Na półkach: , , , ,

W 1940 roku młodziutka Flora wyrusza do Anglii w poszukiwaniu rzadkiej odmiany kamelii. Dziewczyna chce wykraść drogocenny okaz, aby wspomóc głodującą rodzinę. Zatrudnia się w posiadłości brytyjskich arystokratów, gdzie niespodziewanie znajduje miłość.Wkrótce grozi jej wielkie niebezpieczeństwo.
Historia urocza,wspaniała.
Pięknie napisana przez moją ulubioną...

Świetna książka. Bardzo lekkie pióro pisarki, z pewnością jeszcze sięgnę po jej książki. Historia bardzo mnie wciągnęła, nie mogłam się oderwać i pochłonęłam ją w jedno popołudnie.

Piękna i wspaniała historia,która wciągnęła mnie na kilka godzin i oderwała od rzeczywistości.Sarah Jio ma niezwykle lekkie pióro,którego bardzo dobrze używa.,bo książkę czyta się genialnie.Po okładce myślałam,ze to będzie obyczajówka ,może romans a tu proszę, dostałam klimatyczna opowieść gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.Gdzie tajemnice sprzed kilkunastu...

Super i chcę przeczytać wszystkie książki tej autorki

Cudowna powieść! Nie spodziewałam się takiej rewelacji. Mamy tu dwie historie. Każda z nich dzieje się w innym przedziale czasowym. Okazuje się, że obie są równie wciągające. Od teraz Sarah Jio to jedna z moich ulubionych pisarek. Jeśli inne jej książki są równie ciekawe, to wiem, że przepadłam na długie godziny.

Bardzo ciekawie się czyta od pierwszych do ostatnich stron.Świetna historia tym bardziej że przeszłość mieszana jest z teraźniejszością.

Wciągnęła mnie ta niezwykła historia dwóch kobiet których losy się ze sobą splatają.Historia ogrodu oraz poszukiwanej kamelii Middlebury Pink.Akcja dzieje się współcześnie oraz w przeszłości.W tej historii znajdziemy tajemnice sprzed lat morderstwo ,zdradę ,miłość ,kłamstwo.Czyta się szybko i przyjemnie[...]najlepszych rzeczy w życiu nie zdobywa się, pędząc sprintem na...

Sam pomysł na książkę bardzo fajny - dwie bohaterki, które dzieli kilkadziesiąt lat, obie łączy zagadka związana z kameliami.
W związku z tajemnicami napięcie wciąż rośnie, jednak czegoś mi zabrakło - oba wątki są nieco pobieżne. Losy głównych bohaterek mogłyby być opisane bardziej, co pewnie wpłynęłoby znacznie na ilość stron ;)

Dwa dni i przeczytałam ;) Świetna książka, bardzo ciekawa i wciągająca od samego początku. Tak samo jak i w innych książkach, tak i w tej jest pomieszana przeszłość i teraźniejszość. Końcówka trochę przerażająca, ten wypadek Addison, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Polecam ;)

• 2014
  • 2015