Narzeczona oficera

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Walnut Tree
literatura piękna
Ag2S

Sprzeciwiła się zasadom. Rzuciła wyzwanie wojnie. Wszystko w imię miłości Rok 1914. Młodziutka Lady Elspeth Douglas właśnie zaręczyła się z przystojnym bratem przyjaciółki. Szczęście nie trwa jednak długo: wybucha wojna, a Alain zostaje powołany do wojska i wyrusza na front. Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje...

Sprzeciwiła się zasadom. Rzuciła wyzwanie wojnie. Wszystko w imię miłości

Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje sanitariuszką. Na froncie los styka ją z dawnym przyjacielem jej brata, kapitanem Peterem Gillchristem. Kiedy Peter zostaje ranny, Elspeth zaczyna rozumieć, że jej serce zostało rozdarte na dwoje...

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3720,Narzeczona-oficera

MonikaJoanna | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2017 r., Ebooki
Przeczytana: 18 września 2017

Narzeczona oficera

Kiedy wojna przerywa coś, co miało być miłością na całe życie.
Lady Douglas jest upartą młodą kobietą z dobrego szkockiego rodu. Podczas odwiedzin u szkolnej koleżanki w Paryżu odkrywa, że brat Madeline w końcu ją zauważył. I prosi o jej rękę, jednak o oficjalnych zaręczynach można mówić dopiero po rozmowie z jej kuzynem. Jednak lady Douglas wstępuje bez zgody opiekuna do służb pielęgniarskich królowej Aleksandry i podczas swojej służby we Francji zakochuje się w innym mężczyźnie. Los jednak nie bywa łaskawy i dziewczyna musi przeżyć wiele smutnych chwil, by w końcu móc znaleźć się w ramionach ukochanego.

Lekka, nieskomplikowana opowieść o miłości w czasach walk we Francji w 1939. Dupy nie urywa, seksu nie ma, ale jako lektura z nudów może być

lizzy11 | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Cóż, nie jest to jakaś bardzo porywająca historia, która porusza do głębi, ale muszę przyznać, że czytało się ją lekko i szybko, bez znudzenia. Dużym plusem jest to, że przypomina o tym, jak kiedyś wyglądała miłość i pierwsze spotkania zakochanych, bez możliwości bycia sam na sam, bo po prostu nie było to wskazane. Ale za to ważne były uczucia i czułość, a nie tak jak obecnie - kiedy wszystko dookoła jest przesiąknięte seksem i tylko on jest wyznacznikiem wszystkiego...

Flighty | 2017-02-26
Przeczytana: 2017 rok

Lubię książki , które zawierają prawdziwe wydarzenia z historii . Mogę wtedy uczyć się w ciekawy sposób . W tej książce autor nie zawarł zbyt wielu informacji o pierwszej wojnie , ale mimo wszystko jestem zadowolona . Dowiedziałam się jak to wszystko wyglądało ze strony społeczeństwa . Czytałam o ich zmartwieniach , ogromnym lęku o bliskich i utraconych nadziejach na lepsze jutro .. Wyobraziłam sobie tych bohaterów , którzy szli na front by walczyć z wrogiem , by chronić to co kochają . Duża część z nich nie wracała , a Ci którym udało się przeżyć nie mogli normalnie funkcjonować z myślą że tam , w tym piekle nadal są ich przyjaciele .. ta bezczynność ich wykańczała .. tracili wiarę.. dlatego zdarzało się , że weterani odbierali sobie życie.

To książka również o lekarzach i pielęgniarkach , którzy pracowali do utraty tchu by ratować ludzie życia w hałasie wybuchających bomb i krzyku cierpienia..Stalowe nerwy , liczne szkolenia i silna wola pozwalały im funkcjonować . Nie mieli...

Bożena | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Generalnie nie podobała mi się. Główna bohaterka miota się nie bardzo potrafiąc podjąć decyzję, którego z dwóch mężczyzn darzy prawdziwym uczuciem. Jeden z nich to Francuz, brat szkolnej przyjaciółki, drugi Anglik, przyjaciel rodziny. Obaj walczą na froncie I wojny światowej i obaj oczywiście są przystojni. Mam wrażenie, ze jej uczucia zmieniają się w zależności od tego, który z kandydatów na męża jest w bliższej odległości czyli co z oczu, to z serca. Dowiadujemy się co nieco o obyczajach Anglii z początku XX wieku, zwłaszcza wśród arystokracji, o samej wojnie niewiele, choć nasza bohaterka zostaje pielęgniarką i opiekuje się rannymi we frontowych szpitalach.

Adrianna | 2017-01-07

Piękna historia zagrożonej miłości. Uwielbiam książki o takiej tematyce.

Agnieszka | 2016-10-25
Na półkach: Przeczytane, Proza, + 2016
Przeczytana: 25 października 2016

"Kiedy nie mamy na coś wpływu,
kiedy pragniemy desperacko kogoś przy sobie zatrzymać
i wiemy, że nie posiadamy takiej władzy, coś w nas pęka."

Książka na plus. Dość interesująca fabuła, mimo trudnego tematu wojny, dość lekko się ją czytało.

Nola | 2016-06-10
Na półkach: Przeczytane, E`book
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Lektura bardzo prosta, nieskomplikowana i łatwa w odbiorze. Pomimo swojej banalności oraz przewidywalności faktów polecam zwłaszcza w leniwe wieczory z lampką wina na tarasie :)

DeVi | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Elspeth (jakie ładne imię!) Douglas to młoda kobieta, która jest szkocką arystokratką wychowywana na damę dworu. Uczyła się niestety, a może stety, we Francji i bardzo dobrze opanowała francuski. Zna również galijski – niezła z niej poliglotka! Madeleine to jej najserdeczniejsza przyjaciółka, która jest w ciąży i bardzo pragnęła by Elspeth była wraz z nią w dniu rozwiązania. W trakcie jej brat Alain zakochał się w Szkotce, ale czy z wzajemnością? Czy na pewno jest to „te” uczucie? W końcu wybucha wojna i świat staje na głowie.

Postać głównej bohaterki jest wyśmienita. Uwielbiam jej charakter oraz to w jaki uparty sposób dąży do swojego celu. Czasem jedna chwila, jeden moment, jedno spojrzenie starczy aby zapalić w niej iskrę tak ciepłą, że rozpali nie jedno serce żarem życia. Jej pewność siebie, dojrzewanie do podejmowania decyzji powoduje, że możemy się do niej na swój sposób zbliżyć. Nie jest zwykła szlachecką pięknością, która czeka na kolejne bale, bo...ten czas przeminął....

Midsummer12 | 2015-08-17
Przeczytana: sierpień 2015

Może to jest ckliwy romans. Może w tej historii jest zbyt wiele dość nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, ale mnie się i tak podobało. Przeczytałam na raz, w parę godzin, bo czyta się to szybciutko. Czasem sięgam po takie damskie czytadła i raczej nie żałuję. Myślę, że inne kobiety też nie będą:)

Ania1997 | 2015-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2015

Bardzo dobrze się czyta tę książkę, praktycznie jednym tchem. Wciąga i ciężko się od niej oderwać. Losy Lady Elspeth bardzo mnie zaciekawiły i bardzo polubiłam bohaterkę. W lekturze dobrze uwidoczniony jest krajobraz Francji podczas wojny. Bardzo mocno można się utożsamić z bohaterami i poczuć ten sam strach i ból poprzez wspaniałe opisy przeżyć bohaterów. Gorąco polecam