Bobby Fischer

Wydawnictwo: RM
Bobby Fischer Rediscovered
978837243381X
poradniki

Minęło ponad 30 lat od dnia, kiedy Bobby Fischer w pojedynkę wydarł tytuł szachowego mistrza świata byłemu Związkowi Radzieckiemu, a mimo to nadal podziwiamy jego piękną grę. Fischer opisał swoje poczynania w książce Moich 60 pamiętnych partii. Jej nakład był wyczerpany przez pewien czas.Obejmowała ona jednak tylko okres do roku 1967, a więc długo przed końcem jego kariery. Wybitny szachista, Andrew Soltis, ponownie prześledził karierę szachową Bobby ego od czasów, gdy ten był nastolatkiem aż do jego ostatniego meczu z Borysem Spasskim w roku 1992, dokonując świeżej i dogłębnej analizy 100 arcydzieł szachownicy, które uczyniły z Fischera żywą legendę szachów.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl

źródło okładki: http://www.rm.com.pl