Godziny grozy

The Terrible Hours
838585262X
literatura faktu
Siuks

Autor rekonstruuje trzydzieści dziewięć godzin jednej z najsłynniejszych podwodnych akcji ratunkowych w maju 1939r, w przededniu II wojny światowej. Jej bohaterem jest Charles "Szwed" Momsen, który próbuje ocalić trzydziestu trzech członków załogi uwięzionych na dnie Atlantyku w najnowszym amerykańskim okręcie podwodnym "Squalus".

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum

źródło okładki: Wydawnictwo Magnum

Ksiądz Pistolet | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, Marynistyka

Kilkadziesiąt godzin strachu i niepewności, które odmieniły dzieje ratownictwa morskiego. Jeden człowiek, który postanowił wykorzystać swą wiedzę i doświadczenie aby przyjść z pomocą innym. Trzymająca w napięciu opowieść o Charlesie Momsenie, który postanowił wyrwać z otchłani morza kilkadziesiąt istnień ludzkich skazanych, wydawałoby się na pewną śmierć. Ci co interesują się tematem na pewno słyszeli o "płucach Momsena"...

książek: 1927
Siuks | 2013-06-10