Mafia moja rodzina

Wydawnictwo: Alfa - Wero
Underboss
mafia, publicystyka
PawełM

W podtytule tej książki czytamy, że jest to "historia życia w mafii Sammy’ego »Byka« Gravano". Ta fascynująca biografia napisana została w oparciu o nagrane relacje samego bohatera, który od drobnego złodziejaszka, członka młodzieżowej szajki ulicznej, przeszedł długą drogę do zawodowego wykonawcy wyroków mafijnej "rodziny" Gambino, nowojorskiego gangu zajmującego wysoką pozycję w Cosa Nostra, a następnie aż do "zastępcy szefa" tej rodziny, czyli "człowieka numer dwa", by wreszcie dość nagle i nieoczekiwanie zacząć sypać, przyczyniając się do skazania swego "bossa" i kilku dawnych kolegów. Rzecz jest napisana wysoce profesjonalnie: Peter Maas jest autorem szeregu powieści, ale głównie autorem książek z gatunku literatury faktu, w tym szeregu dotyczących przestępczości i aparatu policyjnego w USA.

źródło opisu: Alfa-WERO, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tomek_DeVito | 2013-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Historia Salvatore Gravano - człowieka nr 2 rodziny Gambino z końca lat 80 zeszłego wieku.

Książka powstała w oparciu o dziesiątki godzin rozmów Petera Maasa z Salvatore Gravano.

Nie jest to sucha biografia, a raczej wspomnienia, zawierające mniej ciekawe rzeczy takie jak dzieciństwo, problemy i wyrzucenie ze szkoły, pobyt w armii, życie rodzinne poprzez te bardziej ciekawe do których trzeba zaliczyć początki w gangu Ramperów oraz błyskotliwą karierę w rodzinie Gambino.

Gravano dokładnie przedstawia sposób prowadzenia przez siebie licznych interesów związanych z lichwą, budownictwem w USA na szeroką skalę oraz prowadzeniem licznych klubów nocnych.

Dokładnie przedstawia genezę konfliktów i realizowanie kontraktów na na wielu osobach (łącznie z tymi najgłośniejszymi jak zabójstwo DiBernardo i Paula Castellano).

Gravano wspomina w książce wielu ludzi ze swojej ekipy (wspaniała anegdota o Joe Parucie), zahaczając o grube ryby nie tylko z rodziny Gambino kończąc na swojej...

Zamora | 2016-03-03
Na półkach: Mafia, Przeczytane