Kicia Kocia na placu zabaw

Okładka książki Kicia Kocia na placu zabaw Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia na placu zabaw
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 8) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
2019-01-01
2019-01-01
24 min.

Okładka książki Koala, który się trzymał Rachel Bright, Jim Field
Koala, który s... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko! Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część pokazuje i nawołuje do integracji z innymi dziećmi na placu zabaw. W gromadzie zawsze jest raźniej. Trzeba dziecko zaznajomić i pokazać ,że każdy maluch jest inny. Każdy ma różne słabości czy jest w jakiś sposób niepełnosprawny i trzeba to zaakceptować, gdyż nie jest on w niczym gorszy. Kicia Kocia zapoznaje się z chłopcem , który ma problem ze słuchem, ale tak jak inne dzieci potrafi się ładnie z nimi bawić. Kicia Kocia z kolei ma lęk wysokości i boi się zjeżdżalni, ale w końcu pokonuje strach w zespole z innymi dziećmi.

Polecam całą serię!

Dziś na placach zabaw pojawiło się dużo dzieci, to idealny moment by sprawdzić czy na naszym placu zabaw są te same rzeczy, które znajdują się u Kici Koci tj. drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele czy piaskownica. Mimo, że plac zabaw to miejsce, w którym miło spędzamy czas, to również tam można poczuć się niekomfortowo i być niepewnym z powodu spotkania wielu nieznanych osób.

Fajna historia o placu zabaw - narysowane są różne huśtawki i zjeżdżalnie. Jedynie to co mi się nie podoba to to, że Kicia Kocia boi się nowych dzieci, innych dzieci - tych których nie zna. Pewnie ta książeczka ma na celu przełamanie lodów z obcymi dziećmi i to jeszcze na dodatek wątek głuchoniemego chłopca na wysokiej zjeżdżalni. To na plus, ale moja Julka nie ma problemów z dziećmi na placu zabaw, może dlatego to dla mnie trochę dziwne.

Książeczka napisana z myślą o nieśmiałych dzieciach.
Tym razem wraz z kocimi przyjaciółmi udajemy się na nowy plac zabaw. Ile tam jest atrakcji! Są huśtawki i zjeżdżalnie. Są karuzele i piaskownice. Ale są też inne, obce dzieci. Kicia Kocia jest przerażona - boi się obcych i nie chce się z nimi bawić. Unika wszelkich zabaw.
Książeczka pomaga nieśmiałym dzieciom przełamać swój lęk. Bo okazuje się, ze obce szybko stają się "swoimi" i naprawdę fajnie jest mieć nowych przyjaciół.

Książeczka napisana z myślą o nieśmiałych dzieciach.
Książeczka pomaga nieśmiałym dzieciom przełamać...

W tej części przygód Kici Koci towarzyszymy naszej kotce i jej przyjaciołom na placu zabaw (wiem, trudno się domyślić po tytule ;) ). O dziwo nie jest samo och i ach, co bardzo mi się podoba, bo Kicia Kocia jakoś nie może się odnaleźć w szerszej i obcej grupie rówieśniczej. Musi przełamać własne lęki i nauczyć się współistnieć z innymi dziećmi. Duży plus za niedosłyszącego Antka, dziecko może oswajać się z ludzkimi defektami.
Część fajna, aczkolwiek bez wielkich fajerwerków z naszej strony (czyli mojej i mojego dziecia).

Kicia ma problem ze zdobywaniem nowym znajomości. Nie lubi się bawić z obcymi rówieśnikami, ale podczas zabawy nie zauważa nieznajomego dziecka i już nie może się wycofać. Dzięki temu zobaczyła, że zabawa z innymi dziećmi wcale nie jest taka straszna, jak jej się wydawało na początku.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Tym razem słabo. Historyjka niczym nie porywa. Brak charakterystycznej i wyrazistej nauki.

Piękne ilustracje. Idealna książeczka dla najmłodszych i nieśmiałych dzieci.

Piękne ilustracje. Idealna książeczka dla najmłodszych i nieśmiałych dzieci.

podoba mi się

podoba mi się

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia na placu zabaw