Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko!

Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 2)
Wydawnictwo: Wilga
Tupcio, dziecięce, motto, nauka, myszka
Sabinka

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką i sam korzysta z toalety. Ale jego siostrzyczka jest jeszcze malutka, skupia na sobie uwagę rodziców i .... robi kupę w pieluszkę. Tupcio Chrupcio strasznie tego nie lubi. Jak poradzi sobie w tej sytuacji? Posłuchajcie!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo

Ula | 2015-09-28
Na półkach: Olusiowe, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 września 2015

Często piękne ilustracje w książkach dla dzieci nie idą w parze z treścią. Tutaj tak nie jest. Książka jest pięknie wykonana, posiada śliczne obrazki, a jej treść jest ciekawa i napisana ładnym językiem. Aż miło się czytało. Polecam, bo książeczka niesie ze sobą dodatkowo naukę dla naszych małych pociech.

Sabinka | 2011-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2011

Tupcio jest zazdrosny o małą siostrzyczkę, której mama poświęca bardzo dużo czasu. Wtedy kiedy jest najlepszy czas na zabawę, oni muszą wracać do domu. Kiedy mała myszka płacze, Tupcio opiekując się nią jest przerażony, próbuje przewinąć siostrzyczkę, nie bardzo jednak mu to wychodzi, z pomocą, na całe szczęście przychodzi tata. Jednak Tupcio wpada na genialny pomysł !!! Czy uda się zrealizować pomysł????

"Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko" to bajeczka z serii "Wychowanie przez czytanie". Za pomocą takich bajeczek, nasze dzieci poznają wiele nowych zagadnień, odnajdą się w wielu dla nich jeszcze nowych sytuacjach. Dodatkowym atutem są zawarte dodatkowe pytania, które mogą być przydatne i zachęcające do rozmowy z dzieckiem. Z przyjemnością z nich korzystamy.
Eliza Piotrowska w bardzo prosty sposób przekonuje dzieci, że mieć rodzeństwo to nie jest nic strasznego, opiekowanie się nim może być zabawne i przyjemne. Piękne ilustracje Marco Campanella dopełniają całości świetnego...

Asia-Polihymnia | 2015-07-24
Przeczytana: 19 lipca 2015

To nasza pierwsza książeczka z tej serii. Uczucia mam mieszane. Mój dwuipółletni synek bardzo polubił Tupcia i zamęcza nas prośbami o czytanie. Sama historia i bohater ciekawe. Ilustracje są sympatyczne. Książeczka dotyka różnych emocji dziecka i w tym jest świetna. Natomiast sam temat nocnika jest bardzo dziwnie ujęty.
"Teraz ty go wypróbuj, a na pewno coś się wydarzy..." - mówi do siostry Tupcio, wręczając jej nocnik. Po czym Mysia siedzi na nocniku i ..." Nagle... PLUSK! Coś się wydarzyło!". Następują gratulacje i koniec historii.
Mój synek nie miał pojęcia co się wydarzyło. Może taki zabieg miał na celu zachęcenie dziecka do spróbowania samemu co się wydarzy? U nas nic takiego się nie stało, a książeczkę czyta mi się tak sobie.

Ela | 2016-11-14
Na półkach: Oskarek, Przeczytane