Naciśnij mnie

tłumaczenie
Marta Tychmanowicz
Livre
misiedwa

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać......

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem.

Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

źródło opisu: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

źródło okładki: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

Sklep

6,93 (14 ocen i opinii)
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

6,85 (13 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ania | 2014-06-18
Przeczytana: 2012 rok

Książkę kupiłam chrześniakowi pod choinkę, ale z racji wykształcenia musiałam najpierw przetestować "Naciśnij mnie" na sobie.
Z zachwytem naciskałam, dmuchałam, klaskałam i przekręcałam.
Bawiłam się świetnie.
Chrześniakowi również się spodobała, nazywa ją magiczną książeczką.

hakuu | 2015-05-29
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 maja 2015

Niby takie proste ... a coś wspaniałego :). Ta książka plus dobry lektor to niesamowita zabawa dla małego przedszkolaka. Mojemu synkowi oczy iskrzyły, cieszyły się jak nigdy wcześniej - żadna inna książka czy gra planszowa nie sprawiły mu tyle satysfakcji. Naprawdę super sprawa i to dla całej rodziny - czarodziej Julek, za doping i pomoc odpowiedzialna była młodsza siostrzyczka Hania, narratorem i konferansjerem był tato (tak, tak nieskromny lektor to właśnie ja :)), publiczność reprezentowana była przez mamę i babcię. Gorąco polecamy :).

Anakolut | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Do niedawna myślałem, że w dzisiejszych czasach zabawa interaktywna możliwa jest już wyłącznie przy użyciu komputera. Na szczęście okazuje się, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy potrafią wymyślić coś ciekawego, coś co wywoła na dziecięcej buzi uśmiech i wciągnie do zabawy bez użycia sprzętu elektronicznego. Jednym z takich ludzi jest niejaki Hervé Tullet, autor prostej, acz genialnej w swej prostocie książeczki – Naciśnij mnie.

Jest to interaktywna książka dla dzieci (w wieku około 2-6 lat), która w prosty sposób angażuje dziecko do ciekawej, wciągającej zabawy. Na kartach książeczki zobaczymy, ogólnie rzecz biorąc, kolorowe kropki. Kropkom towarzyszą proste tekstowe polecenia – np. „naciśnij wszystkie czerwone kropki”. Reakcja na działanie ze strony dziecka przedstawiona jest na kolejnej karcie książeczki – kropki zmieniają kolory, pojawiają się i znikają, po wykonaniu polecenia mówiącego o przekręcaniu książeczki w bok, kropki „przesypują się” na jedną stronę, lub po...

Molianna | 2015-06-02

Świetna książka dla najmłodszych, w której na jednej stronie umieszczono polecenie, a na nastepnej można zobaczyć reakcję na jego wykonanie. Zabawa dla malucha i dla osoby, która mu czyta. Oczywiście jeśli dziecko nie jest młodocianym geniuszem potrafiącym czytać, pisać i mnożyć w pamięci.

Maluszkowe | 2013-11-05
Przeczytana: 12 września 2013

Pierwsza pozycja Tulleta wydana w Polsce i wielki sukces.
Zdaniem autora, to jego najbardziej klasyczna książka:
"Trzeba po prostu usiąść i ją przeczytać" (cyt. pochodzi z wywiadu na edziecko.pl).
Fakt, czytający za bardzo się przy niej nie zmęczy.
Za to maluszki mają tu pole do popisu :-)
Każda kolejna strona stawia przed nimi nowe zadanie.
Nie bez powodu książka stała się hitem w 24 krajach.
To świetna alternatywa dla iPada :-)
Tu znowu ogromną wartość ma element zaskoczenia, tak charakterystyczny dla twórczości Tulleta.
Maluszek wykonuje zadanie i z zainteresowaniem czeka co będzie dalej.
Naciska, klaszcze, dmucha, przekręca, potrząsa ... i sprawia mu to niesamowitą frajdę!
Książka doskonała w swej prostocie.
Jej interaktywność to prawdziwa magia.
Ogromnie Was zachęcam do odwiedzenia świata magii Tulleta!

ZwykłaMatka | 2015-11-25
Przeczytana: 12 listopada 2015

"Naciśnij mnie", czyli sztandarowa pozycja w portfolio autora. Jak sama nazwa wskazuje, mamy naciskać... kropki. A potem obracać książkę, potrząsać nią, dmuchać na kartki itp. Przyznam, że z początku wydało mi się to niedorzeczne. Jak to? Dotknięcie namalowanego kółka ma być fajne? Okazało się, że tak! Klikamy, okręcamy, wstrząsamy... i na kolejnej stronie widzimy efekt tego działania. Zupełnie jakby obrazki reagowały w czasie rzeczywistym. Niesamowite doznanie dla dzieci... oraz dorosłych. Efekt jest o tyle piorunujący, iż tak naprawdę ilustracje składają się jedynie z kolorowych kropek na białym (choć nie zawsze) tle. Minimum środków - maksimum wrażeń. Coś niesamowitego! http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2015/11/ksiazka-inaczej-czyli-inaczej-ksiazka.html

Donia | 2015-05-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Maluszki
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Ile dzieci tyle potrzeb i tyle zabaw. "Naciśnij mnie" nie zainteresowała mojego synka (3 lata - książeczkę mieliśmy już wcześniej), natomiast młodsza córcia czasami nie może się od niej oderwać i tylko wodzi paluszkiem po kropeczkach wołając "kółko" (w jej języku brzmi to troszkę inaczej, ale o kółko właśnie chodzi ;) ) klaszcząc nieustannie i krzycząc "bławoooo" - oczywiście z wykonywaniem "poleceń" z książeczki już gorzej. Mając możliwość sprawdzenia tej wszędzie zachwalanej pozycji na dwóch różnych osobowościach powiem: najpierw sprawdźcie w sklepie (z dzieckiem jako testerem) lub u znajomych zanim ją zakupicie bo to co zachwyca dorosłych nie zawsze jest równie zachwycające dla dzieci.

Ilona | 2012-12-20
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Interaktywna pozycja, która za każdym razem tak samo zachwyca. Rzadko się zdarza, żeby książką można było trząsać, przekręcać, klaskać do niej. A tutaj właśnie młody czytelnik ma takie zadanie! Śmiechu przy tym co nie miara, i każda strona zaskakuje swoją "magicznością". To kolejna pozycja z Babaryby która jest czytana codziennie do snu, a raczej się z tą książką bawimy. Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom.

Snoopy | 2013-03-28
Przeczytana: 26 marca 2013

Ta niepozorna, acz oryginalna książeczka pozyskuje najmłodszego czytelnika swoją pomysłowością. Jej swoista "analogowa interakcyjność" to kupę zabawy i fajna alternatywa dla dzieci wychowywanych przy tabletach.

Abdita | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Mam trochę więcej lat niż potencjalny adresat tej książki ale bawiłam się równie świetnie ;-)

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.