Okładka książki Naciśnij mnie

Babaryba
typ
papier
misiedwa
8,6 (85 ocen i 24 opinie)

Opis książki

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać......

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem.

Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

źródło opisu: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

źródło okładki: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ania | 2014-06-18
Przeczytana: 2012 rok

Książkę kupiłam chrześniakowi pod choinkę, ale z racji wykształcenia musiałam najpierw przetestować "Naciśnij mnie" na sobie.
Z zachwytem naciskałam, dmuchałam, klaskałam i przekręcałam.
Bawiłam się świetnie.
Chrześniakowi również się spodobała, nazywa ją magiczną książeczką.

Anakolut | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Do niedawna myślałem, że w dzisiejszych czasach zabawa interaktywna możliwa jest już wyłącznie przy użyciu komputera. Na szczęście okazuje się, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy potrafią wymyślić coś ciekawego, coś co wywoła na dziecięcej buzi uśmiech i wciągnie do zabawy bez użycia sprzętu elektronicznego. Jednym z takich ludzi jest niejaki Hervé Tullet, autor prostej, acz genialnej w swej prostocie książeczki – Naciśnij mnie.

Jest to interaktywna książka dla dzieci (w wieku około 2-6 lat), która w prosty sposób angażuje dziecko do ciekawej, wciągającej zabawy. Na kartach książeczki zobaczymy, ogólnie rzecz biorąc, kolorowe kropki. Kropkom towarzyszą proste tekstowe polecenia – np. „naciśnij wszystkie czerwone kropki”. Reakcja na działanie ze strony dziecka przedstawiona jest na kolejnej karcie książeczki – kropki zmieniają kolory, pojawiają się i znikają, po wykonaniu polecenia mówiącego o przekręcaniu książeczki w bok, kropki „przesypują się” na jedną stronę, lub po...

Maluszkowe | 2013-11-05
Przeczytana: 12 września 2013

Pierwsza pozycja Tulleta wydana w Polsce i wielki sukces.
Zdaniem autora, to jego najbardziej klasyczna książka:
"Trzeba po prostu usiąść i ją przeczytać" (cyt. pochodzi z wywiadu na edziecko.pl).
Fakt, czytający za bardzo się przy niej nie zmęczy.
Za to maluszki mają tu pole do popisu :-)
Każda kolejna strona stawia przed nimi nowe zadanie.
Nie bez powodu książka stała się hitem w 24 krajach.
To świetna alternatywa dla iPada :-)
Tu znowu ogromną wartość ma element zaskoczenia, tak charakterystyczny dla twórczości Tulleta.
Maluszek wykonuje zadanie i z zainteresowaniem czeka co będzie dalej.
Naciska, klaszcze, dmucha, przekręca, potrząsa ... i sprawia mu to niesamowitą frajdę!
Książka doskonała w swej prostocie.
Jej interaktywność to prawdziwa magia.
Ogromnie Was zachęcam do odwiedzenia świata magii Tulleta!

Ilona | 2012-12-20
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Interaktywna pozycja, która za każdym razem tak samo zachwyca. Rzadko się zdarza, żeby książką można było trząsać, przekręcać, klaskać do niej. A tutaj właśnie młody czytelnik ma takie zadanie! Śmiechu przy tym co nie miara, i każda strona zaskakuje swoją "magicznością". To kolejna pozycja z Babaryby która jest czytana codziennie do snu, a raczej się z tą książką bawimy. Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom.

Abdita | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Mam trochę więcej lat niż potencjalny adresat tej książki ale bawiłam się równie świetnie ;-)

Książeczki | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, Babaryba

Hmmmm nie wiem co napisać :)
Bo to nie jest zwykła książka... Wręcz przeciwnie, jest ona bardzo, bardzo niezwykła.

Jedynym tekstem, który w niej znajdziemy to krótkie polecenia co trzeba w danym momencie , na danej stronie zrobić. A jedyne obrazki, które są w środku to kolorowe kropki :) Dziwne prawda?

Ale powiem Wam zupełnie szczerze, że mimo swej prostoty jest ona świetna. To książka do naciskania, trzęsienia, przewracania, odwracania, dmuchania i klaskania :)
Brzmi nieprawdopodobnie, ale tak właśnie jest. Dzięki wykonywaniu instrukcji kropki w niej namalowane, zmieniają kolor, rozsypują się, układają, rosną...

Jest to coś naprawdę niecodziennego, dla nas niesamowite w swej prostocie, bo Nikodem jest nią zachwycony :)
Tyle śmiechu naraz i to przy książce... Chyba jeszcze nie spotkałam się z taką reakcją :) Aż ciężko było nam się pozbyć czkawki od śmiania...
Także moim, a właściwie zdaniem Nikusia książeczka ta jest na prawdę godna polecenia :)
Uwielbiamy ją przeglądać i w...

Anilka | 2014-07-06

Książeczka świetna do wspólnej zabawy z rodzicami. Idealna dla 2-3 latka. Z moją córką czytałyśmy ją po kilka razy z rzędu przy każdej okazji. Zawsze ją przemycała w książkach do przeczytania.Teraz ma ponad 4 lata i rzadziej do niej wraca ale jeszcze się nią bawimy. Oprócz świetnej zabawy książka przemyca naukę kolorów, stron prawa - lewa a także liczenia. Muszę również wspomnieć, że książka dzięki temu, że ma grube strony i jest szyta nie ulega zniszczeniu mimo tak częstego użytkowania.

telrhosien | 2014-04-25

Podpatrzyłam u koleżanki i po prostu musiałam kupić mojemu dziecku. Książka - rewelacja. Bo sam pomysł jest prosty i rewelacyjny zarazem. Ta pozycja to nowe spojrzenie na książkę dla dzieci, która zaprasza do interaktywnej zabawy słuchacza, czyli dziecko. Bo ono ma tu nie tylko słuchać, ale jest zaangażowane w zabawę z... kolorowymi kropkami. Super!

JJD | 2012-05-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2011

Nas oczarowała! Dziecko także - choć trudno w to uwierzyć.

W prostocie siła!

Genialna na prezent na zbliżający się Dzień Dziecka!

W załączeniu link to filmu jak to mniej więcej działa:

ziza | 2014-09-29

Zarówno moja 2latka jak i jej koleżanki i kuzyni mający nawet po 7 i 10 lat są zachwyceni tą książeczką.
Dlaczego?
Bo to książeczka interaktywna!
Tu naciśniesz, tam wyskoczy, tu klaśniesz a tu zniknie
Wspaniała przygoda z książką!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku