Naciśnij mnie

tłumaczenie
Marta Tychmanowicz
Livre
misiedwa

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać......

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem.

Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

źródło opisu: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

źródło okładki: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ania | 2014-06-18
Przeczytana: 2012 rok

Książkę kupiłam chrześniakowi pod choinkę, ale z racji wykształcenia musiałam najpierw przetestować "Naciśnij mnie" na sobie.
Z zachwytem naciskałam, dmuchałam, klaskałam i przekręcałam.
Bawiłam się świetnie.
Chrześniakowi również się spodobała, nazywa ją magiczną książeczką.

BeataP | 2016-03-27

Książeczka dla całej całej rodziny.
Mało tu czytania, a dużo zabawy.
Świetny pomysł.
Każdy rodzic powinien zafundować swojemu dziecku egzemplarz.

hakuu | 2015-05-29
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 maja 2015

Niby takie proste ... a coś wspaniałego :). Ta książka plus dobry lektor to niesamowita zabawa dla małego przedszkolaka. Mojemu synkowi oczy iskrzyły, cieszyły się jak nigdy wcześniej - żadna inna książka czy gra planszowa nie sprawiły mu tyle satysfakcji. Naprawdę super sprawa i to dla całej rodziny - czarodziej Julek, za doping i pomoc odpowiedzialna była młodsza siostrzyczka Hania, narratorem i konferansjerem był tato (tak, tak nieskromny lektor to właśnie ja :)), publiczność reprezentowana była przez mamę i babcię. Gorąco polecamy :).

Anakolut | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Do niedawna myślałem, że w dzisiejszych czasach zabawa interaktywna możliwa jest już wyłącznie przy użyciu komputera. Na szczęście okazuje się, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy potrafią wymyślić coś ciekawego, coś co wywoła na dziecięcej buzi uśmiech i wciągnie do zabawy bez użycia sprzętu elektronicznego. Jednym z takich ludzi jest niejaki Hervé Tullet, autor prostej, acz genialnej w swej prostocie książeczki – Naciśnij mnie.

Jest to interaktywna książka dla dzieci (w wieku około 2-6 lat), która w prosty sposób angażuje dziecko do ciekawej, wciągającej zabawy. Na kartach książeczki zobaczymy, ogólnie rzecz biorąc, kolorowe kropki. Kropkom towarzyszą proste tekstowe polecenia – np. „naciśnij wszystkie czerwone kropki”. Reakcja na działanie ze strony dziecka przedstawiona jest na kolejnej karcie książeczki – kropki zmieniają kolory, pojawiają się i znikają, po wykonaniu polecenia mówiącego o przekręcaniu książeczki w bok, kropki „przesypują się” na jedną stronę, lub po...

Maluszkowe Inspiracje | 2013-11-05
Przeczytana: 12 września 2013

Pierwsza pozycja Tulleta wydana w Polsce i wielki sukces.
Zdaniem autora, to jego najbardziej klasyczna książka:
"Trzeba po prostu usiąść i ją przeczytać" (cyt. pochodzi z wywiadu na edziecko.pl).
Fakt, czytający za bardzo się przy niej nie zmęczy.
Za to maluszki mają tu pole do popisu :-)
Każda kolejna strona stawia przed nimi nowe zadanie.
Nie bez powodu książka stała się hitem w 24 krajach.
To świetna alternatywa dla iPada :-)
Tu znowu ogromną wartość ma element zaskoczenia, tak charakterystyczny dla twórczości Tulleta.
Maluszek wykonuje zadanie i z zainteresowaniem czeka co będzie dalej.
Naciska, klaszcze, dmucha, przekręca, potrząsa ... i sprawia mu to niesamowitą frajdę!
Książka doskonała w swej prostocie.
Jej interaktywność to prawdziwa magia.
Ogromnie Was zachęcam do odwiedzenia świata magii Tulleta!

Molianna | 2015-06-02

Świetna książka dla najmłodszych, w której na jednej stronie umieszczono polecenie, a na nastepnej można zobaczyć reakcję na jego wykonanie. Zabawa dla malucha i dla osoby, która mu czyta. Oczywiście jeśli dziecko nie jest młodocianym geniuszem potrafiącym czytać, pisać i mnożyć w pamięci.

Karotka | 2016-05-20
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Świetna książka dla młodszych dzieci - od razu uprzedzam, że zabawa będzie wspólna. Będziecie razem klaskać, machać książką na różne strony, przewracać kartki, by przyłapać kropki na żartach. Książka bez przycisków, baterii i przewodów, a jednak bardzo "interaktywna". Moje dziecko bawiło się przy niej świetnie i nie chciało przestać.

Pełna wersja recenzji:

Ilona Popławska | 2012-12-20
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Interaktywna pozycja, która za każdym razem tak samo zachwyca. Rzadko się zdarza, żeby książką można było trząsać, przekręcać, klaskać do niej. A tutaj właśnie młody czytelnik ma takie zadanie! Śmiechu przy tym co nie miara, i każda strona zaskakuje swoją "magicznością". To kolejna pozycja z Babaryby która jest czytana codziennie do snu, a raczej się z tą książką bawimy. Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom.

Abdita | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Mam trochę więcej lat niż potencjalny adresat tej książki ale bawiłam się równie świetnie ;-)

Kiti | 2015-07-02

Herve Tullet to autor, którego książki małe dzieci bardzo lubią. Muszę przyznać, że dość sceptycznie do nich podchodziłam, jednak gdy ,,Naciśnij mnie" przejrzałam w całości zmieniłam w stosunku do niej zdanie.

Publikacja nadaje się już dla najmłodszych czytelników. Możemy dotykać dany kolor, trząść książka, dmuchać, obracać ją w prawo i lewo. Jest bardzo interaktywna. Ma kilkadziesiąt stron, jednak zadania na niej są różnorodne. Można się przy niej pośmiać, ale także nauczyć np. kolorów.

Herve Tullet napisał kilka książek. Z tego co się orientuję wszystkie są do siebie podobne i polegają na interakcji z młodym czytelnikiem. Jest to na pewno coś nowego, innego i wartego swojej ceny, jeśli Wasze dzieci lubią tego typu pozycje.

,,Naciśnij mnie" to moje pierwsze spotkanie z Tulletem i myślę, że nie ostatnie. Wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci. Dzięki tego typu książce wspaniale można się odstresować i pośmiać podczas wykonywania kolejnych zadań. Wersja polsko-francuska.

Moja...

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.