Okładka książki Naciśnij mnie

Babaryba
typ
papier
misiedwa
8,62 (78 ocen i 24 opinie)

Opis książki

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać... Interaktywna, n...

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem.

Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

źródło opisu: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

źródło okładki: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Ania | 2014-06-18
Przeczytana: 2012 rok

Książkę kupiłam chrześniakowi pod choinkę, ale z racji wykształcenia musiałam najpierw przetestować "Naciśnij mnie" na sobie.
Z zachwytem naciskałam, dmuchałam, klaskałam i przekręcałam.
Bawiłam się świetnie.
Chrześniakowi również się spodobała, nazywa ją magiczną książeczką.

Anakolut | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Do niedawna myślałem, że w dzisiejszych czasach zabawa interaktywna możliwa jest już wyłącznie przy użyciu komputera. Na szczęście okazuje się, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy potrafią wymyślić coś ciekawego, coś co wywoła na dziecięcej buzi uśmiech i wciągnie do zabawy bez użycia sprzętu elektronicznego. Jednym z takich ludzi jest niejaki Hervé Tullet, autor prostej, acz genialnej w swej prostocie książeczki – Naciśnij mnie.

Jest to interaktywna książka dla dzieci (w wieku około 2-6 lat), która w prosty sposób angażuje dziecko do ciekawej, wciągającej zabawy. Na kartach książeczki zobaczymy, ogólnie rzecz biorąc, kolorowe kropki. Kropkom towarzyszą proste tekstowe polecenia – np. „naciśnij wszystkie czerwone kropki”. Reakcja na działanie ze strony dziecka przedstawiona jest na kolejnej karcie książeczki – kropki zmieniają kolory, pojawiają się i znikają, po wykonaniu polecenia mówiącego o przekręcaniu książeczki w bok, kropki „przesypują się” na jedną stronę, lub po dmuchnięc...

Maluszkowe | 2013-11-05
Przeczytana: 12 września 2013

Pierwsza pozycja Tulleta wydana w Polsce i wielki sukces.
Zdaniem autora, to jego najbardziej klasyczna książka:
"Trzeba po prostu usiąść i ją przeczytać" (cyt. pochodzi z wywiadu na edziecko.pl).
Fakt, czytający za bardzo się przy niej nie zmęczy.
Za to maluszki mają tu pole do popisu :-)
Każda kolejna strona stawia przed nimi nowe zadanie.
Nie bez powodu książka stała się hitem w 24 krajach.
To świetna alternatywa dla iPada :-)
Tu znowu ogromną wartość ma element zaskoczenia, tak charakterystyczny dla twórczości Tulleta.
Maluszek wykonuje zadanie i z zainteresowaniem czeka co będzie dalej.
Naciska, klaszcze, dmucha, przekręca, potrząsa ... i sprawia mu to niesamowitą frajdę!
Książka doskonała w swej prostocie.
Jej interaktywność to prawdziwa magia.
Ogromnie Was zachęcam do odwiedzenia świata magii Tulleta!

Ilona | 2012-12-20
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Interaktywna pozycja, która za każdym razem tak samo zachwyca. Rzadko się zdarza, żeby książką można było trząsać, przekręcać, klaskać do niej. A tutaj właśnie młody czytelnik ma takie zadanie! Śmiechu przy tym co nie miara, i każda strona zaskakuje swoją "magicznością". To kolejna pozycja z Babaryby która jest czytana codziennie do snu, a raczej się z tą książką bawimy. Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom.

Abdita | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Mam trochę więcej lat niż potencjalny adresat tej książki ale bawiłam się równie świetnie ;-)

Książeczki | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, Babaryba

Hmmmm nie wiem co napisać :)
Bo to nie jest zwykła książka... Wręcz przeciwnie, jest ona bardzo, bardzo niezwykła.

Jedynym tekstem, który w niej znajdziemy to krótkie polecenia co trzeba w danym momencie , na danej stronie zrobić. A jedyne obrazki, które są w środku to kolorowe kropki :) Dziwne prawda?

Ale powiem Wam zupełnie szczerze, że mimo swej prostoty jest ona świetna. To książka do naciskania, trzęsienia, przewracania, odwracania, dmuchania i klaskania :)
Brzmi nieprawdopodobnie, ale tak właśnie jest. Dzięki wykonywaniu instrukcji kropki w niej namalowane, zmieniają kolor, rozsypują się, układają, rosną...

Jest to coś naprawdę niecodziennego, dla nas niesamowite w swej prostocie, bo Nikodem jest nią zachwycony :)
Tyle śmiechu naraz i to przy książce... Chyba jeszcze nie spotkałam się z taką reakcją :) Aż ciężko było nam się pozbyć czkawki od śmiania...
Także moim, a właściwie zdaniem Nikusia książeczka ta jest na prawdę godna polecenia :)
Uwielbiamy ją przeglądać i w ogóle na...

Anilka | 2014-07-06

Książeczka świetna do wspólnej zabawy z rodzicami. Idealna dla 2-3 latka. Z moją córką czytałyśmy ją po kilka razy z rzędu przy każdej okazji. Zawsze ją przemycała w książkach do przeczytania.Teraz ma ponad 4 lata i rzadziej do niej wraca ale jeszcze się nią bawimy. Oprócz świetnej zabawy książka przemyca naukę kolorów, stron prawa - lewa a także liczenia. Muszę również wspomnieć, że książka dzięki temu, że ma grube strony i jest szyta nie ulega zniszczeniu mimo tak częstego użytkowania.

telrhosien | 2014-04-25

Podpatrzyłam u koleżanki i po prostu musiałam kupić mojemu dziecku. Książka - rewelacja. Bo sam pomysł jest prosty i rewelacyjny zarazem. Ta pozycja to nowe spojrzenie na książkę dla dzieci, która zaprasza do interaktywnej zabawy słuchacza, czyli dziecko. Bo ono ma tu nie tylko słuchać, ale jest zaangażowane w zabawę z... kolorowymi kropkami. Super!

JJD | 2012-05-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2011

Nas oczarowała! Dziecko także - choć trudno w to uwierzyć.

W prostocie siła!

Genialna na prezent na zbliżający się Dzień Dziecka!

W załączeniu link to filmu jak to mniej więcej działa:

ziza | 2014-09-29

Zarówno moja 2latka jak i jej koleżanki i kuzyni mający nawet po 7 i 10 lat są zachwyceni tą książeczką.
Dlaczego?
Bo to książeczka interaktywna!
Tu naciśniesz, tam wyskoczy, tu klaśniesz a tu zniknie
Wspaniała przygoda z książką!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto