Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz
Wydawnictwo: Babaryba
Livre
misiedwa

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać......

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem.

Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

źródło opisu: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

źródło okładki: http://babaryba.pl/sklep/index.php?p410,herv-tullet-nacisnij-mnie

Ania | 2014-06-18
Przeczytana: 2012 rok

Książkę kupiłam chrześniakowi pod choinkę, ale z racji wykształcenia musiałam najpierw przetestować "Naciśnij mnie" na sobie.
Z zachwytem naciskałam, dmuchałam, klaskałam i przekręcałam.
Bawiłam się świetnie.
Chrześniakowi również się spodobała, nazywa ją magiczną książeczką.

BeataP | 2016-03-27

Książeczka dla całej całej rodziny.
Mało tu czytania, a dużo zabawy.
Świetny pomysł.
Każdy rodzic powinien zafundować swojemu dziecku egzemplarz.

książek: 2063
Scarlet | 2017-05-18
Przeczytana: 17 maja 2017

Bawiłam się przy niej równie dobrze co młodociany człowiek, dla którego została wypożyczona.

hakuu | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 29 maja 2015

Niby takie proste ... a coś wspaniałego :). Ta książka plus dobry lektor to niesamowita zabawa dla małego przedszkolaka. Mojemu synkowi oczy iskrzyły, cieszyły się jak nigdy wcześniej - żadna inna książka czy gra planszowa nie sprawiły mu tyle satysfakcji. Naprawdę super sprawa i to dla całej rodziny - czarodziej Julek, za doping i pomoc odpowiedzialna była młodsza siostrzyczka Hania, narratorem i konferansjerem był tato (tak, tak nieskromny lektor to właśnie ja :)), publiczność reprezentowana była przez mamę i babcię. Gorąco polecamy :).

Paula | 2018-07-31

Moja córka uwielbia tę książeczkę. Wypożyczamy ją bardzo często.

Anakolut | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Do niedawna myślałem, że w dzisiejszych czasach zabawa interaktywna możliwa jest już wyłącznie przy użyciu komputera. Na szczęście okazuje się, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy potrafią wymyślić coś ciekawego, coś co wywoła na dziecięcej buzi uśmiech i wciągnie do zabawy bez użycia sprzętu elektronicznego. Jednym z takich ludzi jest niejaki Hervé Tullet, autor prostej, acz genialnej w swej prostocie książeczki – Naciśnij mnie.

Jest to interaktywna książka dla dzieci (w wieku około 2-6 lat), która w prosty sposób angażuje dziecko do ciekawej, wciągającej zabawy. Na kartach książeczki zobaczymy, ogólnie rzecz biorąc, kolorowe kropki. Kropkom towarzyszą proste tekstowe polecenia – np. „naciśnij wszystkie czerwone kropki”. Reakcja na działanie ze strony dziecka przedstawiona jest na kolejnej karcie książeczki – kropki zmieniają kolory, pojawiają się i znikają, po wykonaniu polecenia mówiącego o przekręcaniu książeczki w bok, kropki „przesypują się” na jedną stronę, lub po...

Maluszkowe Inspiracje | 2013-11-05
Przeczytana: 12 września 2013

Pierwsza pozycja Tulleta wydana w Polsce i wielki sukces.
Zdaniem autora, to jego najbardziej klasyczna książka:
"Trzeba po prostu usiąść i ją przeczytać" (cyt. pochodzi z wywiadu na edziecko.pl).
Fakt, czytający za bardzo się przy niej nie zmęczy.
Za to maluszki mają tu pole do popisu :-)
Każda kolejna strona stawia przed nimi nowe zadanie.
Nie bez powodu książka stała się hitem w 24 krajach.
To świetna alternatywa dla iPada :-)
Tu znowu ogromną wartość ma element zaskoczenia, tak charakterystyczny dla twórczości Tulleta.
Maluszek wykonuje zadanie i z zainteresowaniem czeka co będzie dalej.
Naciska, klaszcze, dmucha, przekręca, potrząsa ... i sprawia mu to niesamowitą frajdę!
Książka doskonała w swej prostocie.
Jej interaktywność to prawdziwa magia.
Ogromnie Was zachęcam do odwiedzenia świata magii Tulleta!

EwkaRogala | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Wydawało mi się, że to książka na jeden raz, jednak się myliłam. Co jakiś czas przynoszę ją mojemu, już teraz, pięciolatkowi i za każdym razem śmiechu jest mnóstwo. O jakiej książce mówię? O „Naciśnij mnie” Herve Tulleta.

To książka interaktywna, którą trzeba obracać, przekręcać, dmuchać na nią… a wtedy dzieją się czary… Nieraz mówiłam, że czytanie to magia, a ta książka, choć czytania w niej za wiele nie ma, z pewnością jest magiczna!

Całość to opowieść o przygodach kropki. Tekstu jest tam bardzo mało, jedno zdanie, które mówi nam, a właściwie dziecku, co ma zrobić z główną bohaterką, czyli kropką. I tak strona po stronie czytelnik wykonuje najróżniejsze polecenia, a kropka się zmienia.

Zabawy i śmiech dziecka jest najlepszą recenzją. Prosta grafika, mało słów, a zabawa ogromna!

Autor oraz ilustrator Herve Tullet sam jest ojcem i to trójki dzieci! Może dlatego tak dobrze poszło mu ze stworzeniem swoich książek – miał pod ręką najbardziej krytycznych recenzentów
Myślę, że mogę...

Molianna | 2015-06-02

Świetna książka dla najmłodszych, w której na jednej stronie umieszczono polecenie, a na nastepnej można zobaczyć reakcję na jego wykonanie. Zabawa dla malucha i dla osoby, która mu czyta. Oczywiście jeśli dziecko nie jest młodocianym geniuszem potrafiącym czytać, pisać i mnożyć w pamięci.

Olga Kubala | 2018-12-22

Zapraszam na mojego bloga o książkach dla dzieci www.drobnymmaczkiem.com

"Naciśnij mnie” to książka interaktywna z prawdziwego zdarzenia. Pisząc „interaktywna” nie mam na myśli kolejnej książki, która wydaje odgłosy zwierząt, odgrywa melodyjki czy świeci milionem świateł. Tutaj interakcja zachodzi na płaszczyźnie książka – dziecko – rodzic, gdzie akcja leży jak najbardziej po stronie czytelników. „Naciśnij mnie” wydaje pisemnie polecenia (po polsku i po francusku!), które dziecko musi wykonać, a wtedy…dzieją się czary!

Książka Hervé Tullet’a jest genialna w swej prostocie. Ten minimalizm w formie i treści od początku mnie urzeka i zachwyca. Biała kwadratowa okładka, a na niej główne bohaterki: trzy kropki w barwach podstawowych czyli niebieska, żółta i czerwona. Kropki od pierwszych stron zapraszają dziecko do zabawy, pokazują, że tworzy tę książkę od początku do końca. Kolejne kartki zaskakują i bawią. Autor zachęca małego czytelnika do naciskania, pocierania kropek, dmuchania...