Czwartki w parku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Thursdays in the Park
literatura piękna
Ag2S

Miłość bez daty ważności – wybitny debiut brytyjskiej pisarki, który stał się głośnym wydarzeniem Co by było, gdyby mężczyzna, który przez trzydzieści lat jest twoim mężem, nagle wyprowadził się do pokoju obok? To właśnie przytrafiło się sześćdziesięcioletniej Jeanie, sympatycznej właścicielce sklepu ze zdrową żywnością. Czuje się zraniona, oszukana, szuka winy w sobie, a mąż milczy jak...

To właśnie przytrafiło się sześćdziesięcioletniej Jeanie, sympatycznej właścicielce sklepu ze zdrową żywnością. Czuje się zraniona, oszukana, szuka winy w sobie, a mąż milczy jak zaklęty i nie zdradza powodów swojej decyzji.

Pełna serdeczności i uroku kobieta znajduje wreszcie wytchnienie w czwartkowych wyprawach do parku z ukochaną wnuczką. Spotyka tam Raya – wrażliwego (i przystojnego) mężczyznę po przejściach, który odwiedza park z własnym wnuczkiem. Ray jest całkowitym zaprzeczeniem jej męża: powściągliwego i nieustannie mającego wszystko pod kontrolą. Jeanie zaczyna łapać się na tym, że z coraz większym utęsknieniem wyczekuje na spotkania w parku. Czy podejmie wyzwanie rzucone jej przez los?

Od czasów „Spóźnionych kochanków” nie było takiej książki o kochaniu i byciu kochanym.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2552/C...»

Askona | 2019-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Historia 60 latki, która w końcu zdaje sobie sprawę, że kiedyś trzeba także pomyśleć o sobie. Szkoda tylko, że zajmuje to jej tak dużo czasu. Ale może to jest właśnie tak jak w życiu, najtrudniej podjąć decyzję o tym czego tak naprawdę chcemy od życia i pozwolić sobie na korzystanie z tego co nam przynosi. Dobra książka także dla młodszych, bo jasno uświadamia im, że prawo do przeżyć mają wszyscy, niezależnie od wieku.

książek: 2074
Księgozbiór_Kasiny | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

O przeczytaniu przeze mnie tej książki zadecydowała okładka! Bardzo mi się spodobała i przykuła moją uwagę. W opisie na okładce książki przeczytałam dodatkowo, że to ciepła i dobrze napisana powieść. A takiej właśnie lektury teraz potrzebowałam. Podczas czytania okazało się jednak, że książka zaskoczyła mnie i nie spodziewałam się takiej historii. Pierwsze moje skojarzenie podczas czytania to Peter Pezzelli. To jego powieści są naprawdę"ciepłe i mięciutkie". Tutaj natomiast Autorka przedstawia nam poważny problem jakim jest pojawienie się miłości, której nie spodziewamy się i na którą nie jesteśmy przygotowani.

Jeanie to kobieta, która właśnie kończy 60 lat. Jej mąż George już zawodowo nie pracuje i większość swojego czasu poświęca swojemu hobby. Ona prowadzi swój własny sklep ze zdrową żywnością i pomaga od czasu do czasu córce i zięciowi w opiekowaniu się wnuczką Ellie. Wszyscy z rodziny spodziewają się, że właśnie w wieku 60 lat nasza bohaterka zakończy swoją przygodę...

Kasiek m | 2017-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 26 listopada 2017

Georgia | 2017-10-03
Przeczytana: sierpień 2017

Książka o tym,że na zmiany w życiu i na miłość nigdy nie jest za późno.
Szczególnie wtedy,gdy na horyzoncie pojawia się sympatyczny,przystojny i pełen pogody ducha mężczyzna,który widzi w bohaterce atrakcyjną kobietę a nie "staruszkę',która własnie ukończyła 60 lat, i gdy w domu ma się męża tyrana,który planuje twoje życie za ciebie - nie pytając czy się to tobie podoba czy nie.
Trzymałam kciuki za szczęśliwe zakończenie i za odważny krok,który miałam nadzieję,że zrobi Jeanie.
Polecam!!!

Karo | 2017-09-16
Przeczytana: 01 września 2017

Czwartki w parku Hilary Boyd to kolejna książka, która już dosyć długo czekała na mojej półce w domowej biblioteczce na swoją kolej. W ramach urlopu wypoczynkowego, zaplanowanego na przełomie sierpnia i września, postanowiłam ją przeczytać. Powieść ta na pierwszy rzut oka wydała mi się idealna nie tylko na dni wolne od pracy, ale także na tę porę roku, czyli zbliżającą się wielkimi krokami jesień. Czy rzeczywiście okazała się taka dobra jak sądziłam?

Zacznę od tego, że Czwartki w parku nie było złą lekturą, czytało mi się ją dobrze. Była nawet dobra, głęboka, ale ja nie potrafiłam się w niej odnaleźć. Trudno mi było wczuć się w opowieść Boyd, ponieważ jest to książka o ludziach w dojrzałym wieku, którzy wkraczają w jesień swojego życia. Ja natomiast jestem dopiero na początku swojej życiowej drogi, można powiedzieć, że jestem w okresie lata, czyli do „jesieni” jeszcze mam trochę czasu. Zdecydowanie łatwiej mi się wnika w opowiadaną historię, gdy bohaterowie są mniej więcej w moim...

Monika | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, Dobre
Przeczytana: sierpień 2017

książka od pani z księgowości z salezjanów; wciągająca

ewika | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Bożena | 2017-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Nazwanie tej książki "wybitnym debiutem", to poważne nadużycie. książka z pewnośią debiutem jest, ale wybitnym zdecydowanie nie. Takie sobie czytadło, dosyć przewidywalne, a niektóre chwyty to już naprawdę tak oklepane, że szkoda gadać. Powinnam dać 4, ta dodatkowa gwiazdka jest za akcent polski. Pracownica sklepu, który prowadzi Jeanie jest Polką i to całkiem sympatycznie przedstawioną (pomijając jej bardzo kulawy angielski).

Goldie | 2016-05-16
Przeczytana: 15 maja 2016

Mimo że książka ma prawie 400 stron, to dosyć szybko się ją czyta. Raz, że czcionka spora i strona mała, ale też fabuła nie jest aż tak frapująca, aby rozstrząsać przez dłuższą chwilę poczynania bohaterów. A w zasadzie bohaterki. Zaciekawiła mnie ze względu na wiek bohaterki, bo rzadko heroiną jest 60-latka ;). Rozczarował mnie jednak trochę wątek miłosny, którego przedstawienie w postaci "zobaczyli się i zakochali" jeszcze jakoś ujdzie w przypadku nastolatków, ale tutaj mi już nie pasowało. Brakowało mi właśnie uzasadnienia, dlaczego ona i dlaczego on właśnie. Tym niemniej ciekawa i lekka lektura na przyjemne popołudnie.

juwel4 | 2016-01-11
Przeczytana: 02 lutego 2015

spokojna, ciekawa i wyciszająca książka.