Rozmowy z Bogiem. Tom 3

Wydawnictwo: Esse, Ravi
Conversations with God. An Uncommon Dialogue. Book 3
filozofia i etyka
Róża_Bzowa

W trzecim tomie dialogów Neale przechodzi od kwestii natury jednostkowej (tom 1) i globalnej (tom 2) do "prawd uniwersalnych", które stosują się do wszystkich poziomów bytu od mikro- po makrokosmos, rozważając między innymi takie pytania jak:
- Co dzieje się po śmierci?
- Czym faktycznie jest czas?
- Czy jesteśmy sami w kosmosie?

źródło opisu: Rav, 2016

źródło okładki: własne

Lulu | 2015-05-05
Przeczytana: 04 maja 2015

W ostatniej części Bóg pogłębia zagadnienia zawarte w poprzednich tomach trylogii. W sposób bardzo prosty, potocznym językiem wyjaśnia podstawowe pojęcia z fizyki kwantowej takie jak nieskończone pole energetyczne, splątanie i czwarty wymiar. Nie zabrakło także praktycznych porad dotyczących zmiany swojego życia na bliższe temu jakie chcielibyśmy prowadzić oraz wizji tego jak wygląda życie na planetach, na których mieszkają same oświecone istoty. Przytoczone zostały również tytuły książek, które bardziej rozwijają poruszone tutaj kwestie. Całość, jak zwykle dopełniona dużą dawką dobrego humoru i dobrodusznej miłości Bożej. Przesłanie pozostało oczywiście niezmienne: wszyscy jesteśmy częścią jednego Boga, nieograniczonymi kreatorami, żyjmy więc zgodnie z tym kim chcemy być w istocie, zgodnie ze swoją Najwyższą Jaźnią.

peterix | 2013-03-13

Warto przeczytać wszystkie 3 części pamiętając jednakże że to tylko książka chociaż mądra i ucząca szacunku do wszystkiego wokół

mdrozecka | 2017-02-16
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Świetna książka :) Polecam przeczytać każdemu katolikowi w tym kraju :)

Karlota | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014