Rozmowy z Bogiem. Tom 1

Wydawnictwo: Esse, Ravi
Conversations with God. An Uncommon Dialogue. Book 1
filozofia, etyka
Róża_Bzowa

Książka "Rozmowy z Bogiem" przeznaczona jest dla każdego. A stanowi wspaniały dar dla tych, którzy prawdziwie łakną odpowiedzi i cenią pytania; którzy ze szczerym sercem, otwartym umysłem i tęsknotą w duszy poszukują prawdy. Książka ta porusza odwieczne zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, prze-baczenia i odkupienia, ścieżki do Boga i drogi do piekła... słowem, wszystko. Bez osłonek omawia sprawy seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy, zdrowia, życia po życiu" i życia przed życiem"... wszystko. Zgłębia wojnę i pokój, wiedzę i ignorancję, ofiarowanie i branie, radość i smutek. Rozpatruje to co konkretne, i to co abstrakcyjne, widzialne i niewidzialne, prawdę i nieprawdę.

źródło opisu: Ravi, 2016

źródło okładki: własna

syrenia2233 | 2019-09-14
Przeczytana: 14 września 2019

Daję wysoką ocenę za treść która mi osobiście odpowiada jako new ageowcowi .
Książka dla osób interesujących się kreacja rzeczywistości.

zmichal | 2019-07-22

Książka dająca sporo do myślenia, ale jakoś tak trochę sceptycznie podchodzę do autentyczności dialogu autora z Bogiem. Niemniej jednak wiele poruszonych rzeczy daje podstawy do zastanowienia się nad róznymi aspektami naszego życia z zupełnie innej strony.

Robert Stokowiecki | 2019-06-06
Na półkach: Przeczytane, Filozofia, 2019
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Dla wierzących pewnie książka ma głębszą treść, ale prawdopodobnie agnostyków i ateistów nie przywróci na ścieżki wiary. Wiele "mądrości" z książki można zapewne usłyszeć na kazaniach w kościele, więc straciłem tylko czas

AnKa | 2018-10-24
Przeczytana: październik 2018

Niezwykle wciągająca książka, obok której nie można przejść obojętnie. To jedna z tych pozycji, które albo się kocha albo nienawidzi. Albo wierzy, ale wyśmiewa. Początkowo można się aż zachłysnąć jej treścią, odkryć prawdę (miłość-serce mówi tak) podczas dalszego czytania mogą jednak i pojawiają się wątpliwości, (strach-zdrowy rozsądek mówi nie). Lecz przecież często wielu rzeczy nie chcemy wiedzieć, a to co wypieramy bywa prawdą. Przecież Ziemia była „płaska” – kto myślał inaczej był wyśmiewany. To najprostszy sposób, by zagłuszyć prawdę: wyśmiać ją! Uważam, że książka nie nakłania do niczego złego, wręcz przeciwnie! Nie trzeba jej traktować jako narzędzia przeciwko jakiejkolwiek religii, a jako inspiracji do bycia dobrym człowiekiem. Polecam!

Ewa | 2018-10-10
Przeczytana: 01 lipca 2018

Książka poszerzająca postrzeganie siebie. Dla każdego kto chce się rozwijać, kto szuka odpowiedzi. Pozycja zdecydowanie godna uwagi

PannaM | 2018-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Książka przeczytana, ale nawet nie wiem jak ją mam odebrać. Jako osoba wierząca mam mnóstwo pytań. Moje podejście do tego dzieła było na początku jakby ktoś mi wręczał Strażnice ;) Całe gadanie o New Age było zaprzeczeniem tego co czytamy w Biblii (może źle ją - Biblię- interpretujemy) wedłgu mnie. Z drugiej strony, jeśli jesteśmy stworzeni na podobieństwo Stwórcy to rzeczą logiczną (dla mnie) jest to iż Pan też ma dziwne poczucie humoru, jest empatyczny (jak Ja) czy teżpragnie dobra dla wszystkich (jak Ja) więc idąc tym tropem książka oraz cała rozmowa trafia w sedno. Nie ukrywam, że sporo stron trafiło do mnie i dało mi do myślenia ( czas po przeczytaniu książki czasem nawet o tym rozmyślam). Książkę mogę polecić osobom które nie mają uprzedzeń i posiadają otwarty umysł. Swoją drogą, do jasnej cholery skąd ksiądz "wie lepiej" czego chce Bóg?!jak mamy się zachować, jak się modlić?! Konkludując, Bóg jest wszędzie i jest nami a my Nim. Tak, książkę polecam.

Michał | 2018-08-04
Przeczytana: 28 lipca 2018

Książka ta wpadła w moje ręce, gdy obejrzałem film na jednym z youtube'owych kanałów. Stwierdziłem, że warto ją przeczytać. Czy tak jest? Tak. Książka naprawdę może zmienić myślenie i postrzeganie. Dla mnie była kolejnym potwierdzeniem tego, co znalazłem dawniej w różnych innych publikacjach/dokumentach - często nowszych (napisanych później niż ta książka), co tym bardziej dało mi do zastanowienia. Muszę przyznać, że ciężko mi przyjąć, iż przez autora mógł przemawiać sam Bóg - z drugiej strony argumentacja w książce jest bardzo dobra. Właściwie zabrakło mi odniesień (pominięty temat) do opętań czy podobnych elementów. I właściwie tylko przez to jestem trochę sceptyczny do tej książki, która rzekomo została napisana pismem automatycznym. Najbezpieczniej będzie chyba potraktować ją "z wybiórczą ciekawością", czyli nie przyjmując wszystkiego od razu, bo tak zostało napisane, ale samemu sprawdzić i ostrożnie weryfikować. Zapewne przeczytam kolejne tomy, które być może wyjaśniają resztę...

esa | 2018-04-08

Takich książek nie sposób oceniać/recenzować. To co mogę napisać to, że "Rozmowy z bogiem' są w pierwszej 3ce książek, które wpłynęły/zmieniły moje życie/system wartości/myślenia. Taka książka to gigant. Chylę czoła, czapki z głów. Dziękuję autorowi.

Nikita | 2018-03-31

Książka która zmienia absolutnie WSZYSTKO.

GarnekKapusty | 2017-11-22
Na półkach: Przeczytane, [05] 2016
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Autor mówi, że książka została mu podyktowana przez Boga. Co jest czystym kłamstwem. Jak wiele treści później zawartych. Nie polecam, nic się kupy nie trzyma i z prawdą nie ma nic wspólnego.