838957408X
poradniki

Nieoceniony poradnik dla rodzin zmagających się z problemem nadużywania narkotyków czy alkoholu. Dzięki 'Sprawdzianowi Świadomości Rodziców' (pierwszy rozdział książki), stanowiącym zbiór zrozumiałych i praktycznych wskazówek, każdy rodzic będzie w stanie stwierdzić, czy nastolatek/ nastolatka sięga po substancje odurzające. Z pewnością okaże się również przydatna zarówno lista narkotyków, po które sięgają nastolatki oraz rozdziały traktujące o rozwoju osobowości u młodzieży oraz sposobach komunikowania się z młodymi ludźmi. Cenne też są partie książki, które dotyczą oceny rokowań w leczeniu uzależnień. Opieka rodzicielska jest bardzo trudnym zadaniem. Niniejsza książka, stanowi pożyteczny poradnik dla każdego, kto chce sprostać temu angażującemu emocjonalnie wyzwaniu
Spis treści:

- Wprowadzenie
- Czy moje dorastające dziecko sięga po narkotyki lub alkohol?
- Narkotyki w naszej kulturze
- Narkotyki autorskie, dyskotekowe i klubowe
- Jak narkotyki wpływają na rozwój nastolatków i rozwój rodziny?
- Dlaczego nas to spotyka?
- Co jest nieskuteczne?
- Skuteczne zachowania rodzicielskie
- Co robić, kiedy dorastające dziecko pije alkohol albo zażywa narkotyki?
- Co robić, kiedy dorastające dziecko nie jest skłonne do kompromisów?
- Nadzieja
- Dwanaście Kroków Anonimowych Alkoholików
- Slangowe nazwy narkotyków
- Gdzie szukać pomocy
- Literatura

Nola | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Problem zażywania środków psychoaktywnych, do których zaliczany jest również alkohol, nikotyna oraz kofeina, stanowi współcześnie bardzo istotną kwestię. Autorami książki są lekarze, a zarazem rodzce dziacka doświadczonego nałogiem. Pozycja dla każdego ku przestrodze(!)

Emka Jamioł | 2015-07-12
Chaoticreader | 2016-11-20