7 nawyków skutecznego nastolatka

Wydawnictwo: Rebis
7,21 (164 ocen i 19 opinii)
poradniki

Życie nastolatka jest zarówno piękne, jak i pełne pułapek. W Siedmiu nawykach skutecznego nastolatka Sean Covey przedstawia ważne problemy, z jakimi młodzi ludzie muszą sobie radzić, oraz siedem nawyków, które mają im w tym pomóc. W bardzo przystępny i zabawny sposób Covey udziela rad, jak tworzyć pozytywny obraz samego siebie, nawiązywać przyjaźnie, opierać się presji otoczenia, osiągać swoje cele oraz zaprzyjaźnić się z rodzicami.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Elementarz współczesny
  • Zakręceni
  • Złe psy. W imię zasad
  • Miłość przychodzi z deszczem
  • Kalinowe serce
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Kalinowe serce
Teresa Ewa Opoka

6,6 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mst | 2010-08-27
Przeczytana: 13 sierpnia 2010

"7 nawyków skutecznego nastolatka" to książka dośc niezwykła. Potafiąca zmienic ludzkie życie, bądź w pewnym stopniu na nie wpłynąc, tak jak było i w moim przypadku. Książkę czytałam dośc sukcesywnie przez kilka lat, wyciągałam i odkładałam ją na półkę. Można powiedziec, że jest to poradnik jakich wiele, jednak wkład autora w napisanie tej pracy, przejawia się na niemal każdej stronnicy z taką częstotliwością, że myślę sobie "Sean Covey-....ciekawie byłoby Go poznac". "7 nawyków..." potrafiło mnie czasem znurzyc, "wyławiałam" z niego jedynie to, co chciałam znaleźc, czego chciałam się nauczyc. Nie brałam do siebie jednak wszystkiego, gdyż "nie miałam czasu" zajmowac sie prowadzeniem jakiś kont itp. Pomimo tego książka ta jest jedną z NAJMĄDRZEJSZYCH, jakie udało mi się przeczytac, stąd moja ocena jest czterogwiazdkowa i wpełni zasłużona. Polecam!

Katka | 2014-01-17

Leżała na mojej półce 4 lata, aż któregoś razu zebrałam się w sobie by ją przeczytać i naprawdę żałuję, że tak późno to zrobiłam. Książka fantastyczna. Opisane są w niej historie różnych ludzi w różnym wieku, na podstawie których, autor przekazuje nam wskazówki pomocne w przejściu przez życie. Dodatkowo książkę urozmaicają niewielkie ilustracje i cytaty. Czy dotyczy też Ciebie? Być może. Czy wyciągniesz coś z niej pozytywnego? Na pewno. Wbrew pozorom polecam ją nie tylko nastolatkom.

Laur | 2010-12-03
Przeczytana: 13 listopada 2010

Książka jest dobrym przewodnikiem po świecie nastolatków. Można się odnaleźć i zmienić swoje życie. Ja ciągle do niej wracam, czytając po rozdziale, wypełniając na nowo "małe kroczki".

Karolka | 2011-03-31
Przeczytana: 31 marca 2011

Chociaż może jestem już "dużą" nastolatką, nie rozczarowałam się. Czytałam tę książkę prawie miesiąc, cały czas miałam coś pilnego do zrobienia, albo akurat wczytywałam się w coś innego i jakoś tak wyszło. Poza tym każdy nawyk próbowałam stosować przez kilka następnych dni, aby zobaczyć, czy naprawdę działa... Po tej lekturze czułam się dowartościowana, a wszystkie kompleksy i chandra... cóż, zniknęły!

| 2011-03-15

Uwielbiam książki tego typu dlatego ta mnie nie rozczarowała. Wiedziałam, że muszę ją kupić i koniecznie przeczytać. Nie przeczytałam jej od razu całej. Wtedy kiedy potrzebowałam, to czytałam. Dostałam od niej to czego oczekiwałam, a może nawet więcej. Czytelnik dowiaduje się przede wszystkim rzeczy praktycznych i może uczyć się na czyiś błędach(z opowieści innych nastolatków). Najważniejsze jednak jest nauczyć się 7 nawyków. Mogłoby się wydawać, że zwyczajnie prostych. Niestety jest zupełnie inaczej. Na szczęście każdy rozdział po kolei pokazuje na czym dany nawyk polega i jak skutecznie wprowadzić go w życie. Sama książka oraz jej przeczytanie niczego nie zmienią w życiu czytelnika. Lecz jeśli wprowadzimy chociażby jeden nawyk - zmieni się więcej niż byśmy się spodziewali. To taka "mała wielka zmiana"

puma6021 | 2014-10-13
Przeczytana: lipiec 2014

Czyta się trudno (przynajmniej mnie), choć przytacza wiele ciekawych przykładów i opowieści. Ale zawsze- to nie jest powieść. Jednak uważam, że jest zdecydowanie warta przeczytania. Wiele pięknych cytatów, Dużo łatwiej jest się zorganizować… To jest można powiedzieć Przepis na sukces!! (dosłownie)

Magdalena Marta | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Genialna! Bardzo się zmieniłam (pozytywnie) po jej przeczytaniu. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Ta książka sprawia, że życie jest prostsze i ciekawsze. Posiada wiele cennych uwag i porad. Jeśli zaczniesz ją czytać nie rozczarujesz się. :)

alenie88 | 2014-01-13

Przeczytana kilka lat temu ciąż tkwi gdzieś w mojej pamięci. Wtedy miała na mnie naprawdę duży wpływ.

Margaretka44 | 2014-12-21
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Bardzo fajna książka - mobilizująca :)

aktorka246 | 2014-08-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Gdy dowiedziałam się,że ta książka jest w mojej bibliotece, od razu chciałam ją wypożyczyć. Jednym z głównych przyczyn było to że po wakacjach idę do liceum i trochę się bałam. Teraz cieszę się że ją wypożyczyła i mam zamiar ją kupić.
Choć jest to książka dla nastolatków, dorosły mógłby się z niej dużo nauczyć. Po niej na pewno zmienisz stosunki do różnych spraw. Zaczniesz patrzyć na świat inaczej. Książka napisana jest w sposób lekki a nawet żartobliwy. Różne rysunki i cytaty wzbogacają ją.
Niestety jak to w życiu bywa nie wszystko jest takie jak się zdaje. Z niektórymi sprawami z książką się nie zgadzam. Największym minusem tej książki jest wszech obecny "amerykanizm" którego nie lubię. Naprawdę w niektórych momentach książka mnie tym rozśmieszała a w niektórych dołowała. Tej książki na pewno nie poleciłabym mojej przyjaciółce. I to co mnie zmartwiło to niestety w moim przypadku powtarzam to jest mój przypadek, autor pisał o sprawach które albo po prostu mnie nie dotyczą albo...