Okładka książki 7 nawyków skutecznego nastolatka

REBIS
poradniki
typ
papier
7,11 (139 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Życie nastolatka jest zarówno piękne, jak i pełne pułapek. W Siedmiu nawykach skutecznego nastolatka Sean Covey przedstawia ważne problemy, z jakimi młodzi ludzie muszą sobie radzić, oraz siedem nawyków, które mają im w tym pomóc. W bardzo przystępny i zabawny sposób Covey udziela rad, jak tworzyć pozytywny obraz samego siebie, nawiązywać przyjaźnie, opierać się presji otoczenia, osiągać swoje cele oraz zaprzyjaźnić się z rodzicami.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
mst | 2010-08-27
Przeczytana: 13 sierpnia 2010

"7 nawyków skutecznego nastolatka" to książka dośc niezwykła. Potafiąca zmienic ludzkie życie, bądź w pewnym stopniu na nie wpłynąc, tak jak było i w moim przypadku. Książkę czytałam dośc sukcesywnie przez kilka lat, wyciągałam i odkładałam ją na półkę. Można powiedziec, że jest to poradnik jakich wiele, jednak wkład autora w napisanie tej pracy, przejawia się na niemal każdej stronnicy z taką częstotliwością, że myślę sobie "Sean Covey-....ciekawie byłoby Go poznac". "7 nawyków..." potrafiło mnie czasem znurzyc, "wyławiałam" z niego jedynie to, co chciałam znaleźc, czego chciałam się nauczyc. Nie brałam do siebie jednak wszystkiego, gdyż "nie miałam czasu" zajmowac sie prowadzeniem jakiś kont itp. Pomimo tego książka ta jest jedną z NAJMĄDRZEJSZYCH, jakie udało mi się przeczytac, stąd moja ocena jest czterogwiazdkowa i wpełni zasłużona. Polecam!

Katka | 2014-01-17

Leżała na mojej półce 4 lata, aż w końcu zebrałam się w sobie by ją przeczytać i naprawdę żałuję, że tego wcześniej nie zrobiłam. Książka fantastyczna. Opisane są w niej historie różnych ludzi, w różnym wieku, na podstawie których, autor przekazuje nam istotne kwestie. Dodatkowo książkę urozmaicają niewielkie ilustracje i cytaty. Czy dotyczy też Ciebie? Być może. Czy wyciągniesz coś z niej pozytywnego? Na pewno. Wbrew pozorom polecam ją nie tylko nastolatkom.

Karolka | 2011-03-31
Przeczytana: 31 marca 2011

Chociaż może jestem już "dużą" nastolatką, nie rozczarowałam się. Czytałam tę książkę prawie miesiąc, cały czas miałam coś pilnego do zrobienia, albo akurat wczytywałam się w coś innego i jakoś tak wyszło. Poza tym każdy nawyk próbowałam stosować przez kilka następnych dni, aby zobaczyć, czy naprawdę działa... Po tej lekturze czułam się dowartościowana, a wszystkie kompleksy i chandra... cóż, zniknęły!

Kainis | 2011-03-15

Uwielbiam książki tego typu dlatego ta mnie nie rozczarowała. Wiedziałam, że muszę ją kupić i koniecznie przeczytać. Nie przeczytałam jej od razu całej. Wtedy kiedy potrzebowałam, to czytałam. Dostałam od niej to czego oczekiwałam, a może nawet więcej. Czytelnik dowiaduje się przede wszystkim rzeczy praktycznych i może uczyć się na czyiś błędach(z opowieści innych nastolatków). Najważniejsze jednak jest nauczyć się 7 nawyków. Mogłoby się wydawać, że zwyczajnie prostych. Niestety jest zupełnie inaczej. Na szczęście każdy rozdział po kolei pokazuje na czym dany nawyk polega i jak skutecznie wprowadzić go w życie. Sama książka oraz jej przeczytanie niczego nie zmienią w życiu czytelnika. Lecz jeśli wprowadzimy chociażby jeden nawyk - zmieni się więcej niż byśmy się spodziewali. To taka "mała wielka zmiana"

Laur | 2010-12-03
Przeczytana: 13 listopada 2010

czytając tę książkę zrozumiałam, jak bardzo moje życie byłoby puste i głupie, gdyby nie rady w niej zawarte. Zrozumiałam świat. Wieele się nauczyłam. Może to trochę banalnie zabrzmi, ale stałam się lepszym człowiekiem. Polecam ludziom, którzy błąkają się po świecie między granicą dobra i zła;)

alenie88 | 2014-01-13

Przeczytana kilka lat temu ciąż tkwi gdzieś w mojej pamięci. Wtedy miała na mnie naprawdę duży wpływ.

aktorka246 | 2014-08-27
Na półkach: Rok 2014, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Gdy dowiedziałam się,że ta książka jest w mojej bibliotece, od razu chciałam ją wypożyczyć. Jednym z głównych przyczyn było to że po wakacjach idę do liceum i trochę się bałam. Teraz cieszę się że ją wypożyczyła i mam zamiar ją kupić.
Choć jest to książka dla nastolatków, dorosły mógłby się z niej dużo nauczyć. Po niej na pewno zmienisz stosunki do różnych spraw. Zaczniesz patrzyć na świat inaczej. Książka napisana jest w sposób lekki a nawet żartobliwy. Różne rysunki i cytaty wzbogacają ją.
Niestety jak to w życiu bywa nie wszystko jest takie jak się zdaje. Z niektórymi sprawami z książką się nie zgadzam. Największym minusem tej książki jest wszech obecny "amerykanizm" którego nie lubię. Naprawdę w niektórych momentach książka mnie tym rozśmieszała a w niektórych dołowała. Tej książki na pewno nie poleciłabym mojej przyjaciółce. I to co mnie zmartwiło to niestety w moim przypadku powtarzam to jest mój przypadek, autor pisał o sprawach które albo po prostu mnie nie dotyczą...

Scratched | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Doszłam tylko do 2 nawyku. Dalej nie mogłam, nie chciałam zrobić sobie wody z mózgu. Jeśli taki poradnik miałby mi pomóc i pokazać jak stać się dorosłym, to ja serdecznie dziękuję.

Sandra-Wilczyca | 2011-03-21
Przeczytana: 18 marca 2011

Jestem znacznie przeterminowaną nastolatką (mam 21 lat) ale mimo to książkę czytało mi się całkiem fajnie. Studiuje pedagogikę i musiałam przeczytać ją na ćwiczenia. Naturalnie nie lubię elementu przymusu więc nastawienie miałam negatywne ;) ale jest tak fajnie wizualnie zrobiona (obrazki, wyszczególnione cytaty), że lubi się od pierwszego wejrzenia. Nie lubię poradników, bo łatwo pisać, a życie życiem i w praktyce to gorzej wygląda, jednak w przypadku tego muszę stwierdzić, że zawiera dużo mądrych, cennych porad, które z pewnością mogą pomóc młodemu człowiekowi zmierzyć się z życiem. Książka mimo, że adresowana do nastolatków zawiera wiele uniwersalnych treści i każdy może wyciągnąć coś dla siebie. Oczywiście nie łudziłabym się, ze wystarczy kupić książkę nastolatkowi, on przeczyta i będziemy żyli długo i szczęśliwie bo książka jak to w poradnikach bywa nie daje żadnych złotych recept tylko wskazuje drogę, która może nas doprowadzić do celu (szczęśliwego życia) ale wymaga od nas duuuu...

iffie | 2012-09-10
Przeczytana: luty 2009

Mimo że niezbyt lubię poradniki, to muszę przyznać, że ten jest NAPRAWDĘ wartościowy.
Świetnie przedstawione najważniejsze rzeczy, jakie powinniśmy robić, żeby żyć we w miarę zrównoważony sposób. Ciekawa jest forma owych "7 nawyków".
Początkowo w ogóle nie wierzyłam, że przeczytanie takiego poradnika przyniesie jakiekolwiek efekty, jednak, choć nie wszystkie idee udało mi się wprowadzić w życie, do dziś korzystam z umiejętności m. in. zarządzania czasem.
Książka pomaga wiele zrozumieć i, jak kilka osób wspomniało, potrafi wyciągnąć z dołka, a nawet doprowadzić na wzgórze. ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto