7 nawyków szczęśliwego dziecka

Znak
The 7 Habits of Happy Kids
literatura dziecięca
Małgorzata Bortnowska

świetna, wartościowa książka z nienachalnym, mądrym przekazem.

Ta książka nigdy mi się nie nudzi. Jest też fajna bo ma dwa fragmenty mapy.

Rewelacyjna pozycja już dla 7-latków. Moja "buntowniczka" czytania, oznajmiająca światu, że "czytać nie będzie", zmieniła zdanie po "7 nawykach...". A nawet stwierdzając - "polubiłam czytanie", co doskonale odzwierciedla codzienny rytuał sięgania przed snem po książki.
Ilustracje, czcionka są idealnie dopasowane do młodego odbiorcy, treści same w sobie stanowią arcydzieło. ...

Mówimy na nią 7 szczęśliwych zwierzątek, tak jest lepiej. Bezpretensjonalne historie, które budują małego człowieka, ułatwiają komunikację, a przy tym nie tracą nic z wesołej zabawy. Sugerowałabym zmianę tytułu, aby lepiej trafiał do czytelnika, ta książka zasługuje na uwagę.

Mój syn ma dopiero 3 latka, ale książka i tak mu się podoba - wraca z własnej woli do poszczególnych opowieści i bohaterów. Myślę, że to dobra pozycja dla starszego przedszkolaka, by przemyślał pewne rzeczy i nabył kilka ważnych umiejętności. Dla dorosłego książka jest boleśnie prosta, ale przecież nie jest kierowana do dorosłych. Ogólnie polecam.

8-latce bardzo się podobało, a mnie mile zaskoczyło to, że dla niej te zasady nie są nowością, raczej innym i atrakcyjnym rodzajem wyrażenia tego, co już zna.

Na półkach: , , , ,

"Najgłębsza potrzeba ludzkiego serc
to z pewnością pragnienie bycia zrozumianym"

Wartościowa książka dla rodziców i dzieci. Zawiera krótkie historyjki obrazujące dlaczego warto postępować zgodnie z pewnymi zasadami. Doskonała jako punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi na ważne tematy. Polecam.

Mój 7-letni syn właśnie czyta tą książkę trzeci raz. Nie muszę nic dodawać. Poprosił o następną, ale powiedział 'z tymi samymi bohaterami'.

Świetna książka dla dzieci, która pomaga rodzicom w przekazaniu istonych nawyków naszym pociechom... każdy rozdział to jeden nawyk, który poznajemy dzięki przyjaciołom z Siedmiu Dębów: Misiowi Kudłatkowi, Królikowi Raptusowi, Lilce Skunks, Wiewiórce Witkowi, Wandzi Wiewiórce, Jeżozwierzowi Igiełce i Ali Przylepce...
A jakie to nawyki? Oto one:
✒bądź kowalem własnego...

Świetna książka, która pomoże rodzicom i nauczycielom wytłumaczyć dzieciom 7 bardzo ważnych fundamentów życia. Osobiście wykorzystałam ją w programie zajęć z etyki - dzieciom bardzo podoba się oprawa graficzna, historie i bohaterowie, z którymi mogą się utożsamiać :)

• 2019
  • Dla dzieci