ROZWIŃ ZWIŃ

2017-01-01
2017-01-01
Małgorzata Bortnowska

więcej Więcej

Książkę tę wypożyczyłam po zapoznaniu się z wieloma pozytywnymi recenzjami. I powiem tak: sam pomysł, żeby przez takie opowiadania nauczyć dziecko przydatnych życiowo nawyków, uważam za bardzo trafiony i pomysł, żeby były porady dla rodziców też jest bardzo przydatny i rzadko spotykany. "Przyczepię się" jednak do treści opowiadań, bo wydały mi się trochę nienaturalne,...

Mądra i wartościowa książka, kórą należy przeczytać każdemu dziecku niezalężnie od wieku ! Polecam !

świetna, wartościowa książka z nienachalnym, mądrym przekazem.

Ta książka nigdy mi się nie nudzi. Jest też fajna bo ma dwa fragmenty mapy.

Rewelacyjna pozycja już dla 7-latków. Moja "buntowniczka" czytania, oznajmiająca światu, że "czytać nie będzie", zmieniła zdanie po "7 nawykach...". A nawet stwierdzając - "polubiłam czytanie", co doskonale odzwierciedla codzienny rytuał sięgania przed snem po książki.
Ilustracje, czcionka są idealnie dopasowane do młodego odbiorcy, treści same w sobie stanowią arcydzieło. ...

Mówimy na nią 7 szczęśliwych zwierzątek, tak jest lepiej. Bezpretensjonalne historie, które budują małego człowieka, ułatwiają komunikację, a przy tym nie tracą nic z wesołej zabawy. Sugerowałabym zmianę tytułu, aby lepiej trafiał do czytelnika, ta książka zasługuje na uwagę.

Mój syn ma dopiero 3 latka, ale książka i tak mu się podoba - wraca z własnej woli do poszczególnych opowieści i bohaterów. Myślę, że to dobra pozycja dla starszego przedszkolaka, by przemyślał pewne rzeczy i nabył kilka ważnych umiejętności. Dla dorosłego książka jest boleśnie prosta, ale przecież nie jest kierowana do dorosłych. Ogólnie polecam.

8-latce bardzo się podobało, a mnie mile zaskoczyło to, że dla niej te zasady nie są nowością, raczej innym i atrakcyjnym rodzajem wyrażenia tego, co już zna.

Na półkach: , , , ,

"Najgłębsza potrzeba ludzkiego serc
to z pewnością pragnienie bycia zrozumianym"

Wartościowa książka dla rodziców i dzieci. Zawiera krótkie historyjki obrazujące dlaczego warto postępować zgodnie z pewnymi zasadami. Doskonała jako punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi na ważne tematy. Polecam.

Mój 7-letni syn właśnie czyta tą książkę trzeci raz. Nie muszę nic dodawać. Poprosił o następną, ale powiedział 'z tymi samymi bohaterami'.

• Dla dzieci
  • 2019