7 nawyków szczęśliwego dziecka

Znak
2017-01-01
2017-01-01
Małgorzata Bortnowska

Okładka książki Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Z muchą świat ... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz, Karolina Rosołek
Mądre bajki Agnieszka Antosiewi...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Titi Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Moja 6-letnia uwielbia te opowiadania. Przeczytana WIELOKROTNIE. Polecam!

Moja 6-letnia uwielbia te opowiadania. Przeczytana WIELOKROTNIE. Polecam!

Książkę tę wypożyczyłam po zapoznaniu się z wieloma pozytywnymi recenzjami. I powiem tak: sam pomysł, żeby przez takie opowiadania nauczyć dziecko przydatnych życiowo nawyków, uważam za bardzo trafiony i pomysł, żeby były porady dla rodziców też jest bardzo przydatny i rzadko spotykany. "Przyczepię się" jednak do treści opowiadań, bo wydały mi się trochę nienaturalne, specjalnie dostosowane do określonego nawyku, brakuje mi w nich lekkości. Opowiadanie dotyczące strategii win-win jest najbardziej niedopasowane, dopiero po przeczytaniu porad dla rodziców zorientowałam się, jaki nawyk autor miał na myśli. Ja bym wymyśliła prostszą fabułę dla tego opowiadania.
Mój 4,5-latek był zachwycony książką przez tydzień - czytaliśmy ją codziennie i po 7 dniach już mu się znudziła i już do niej nie wróciliśmy. Z czystym sumieniem mogę oddać ją do biblioteki.

Mądra i wartościowa książka, kórą należy przeczytać każdemu dziecku niezalężnie od wieku ! Polecam !

świetna, wartościowa książka z nienachalnym, mądrym przekazem.

świetna, wartościowa książka z nienachalnym, mądrym przekazem.

Ta książka nigdy mi się nie nudzi. Jest też fajna bo ma dwa fragmenty mapy.

Ta książka nigdy mi się nie nudzi. Jest też fajna bo ma dwa fragmenty mapy.

Rewelacyjna pozycja już dla 7-latków. Moja "buntowniczka" czytania, oznajmiająca światu, że "czytać nie będzie", zmieniła zdanie po "7 nawykach...". A nawet stwierdzając - "polubiłam czytanie", co doskonale odzwierciedla codzienny rytuał sięgania przed snem po książki.
Ilustracje, czcionka są idealnie dopasowane do młodego odbiorcy, treści same w sobie stanowią arcydzieło. Antropomorfizacja ułatwia znacząco przyswajanie tematów poruszanych w książce. Niewielkim nakładem, rodzic może poruszyć ważne tematy, jakimi są: samodzielna organizacja czasu przez dzieci, oszczędzanie pieniędzy, ciągłego "nie chce mi się", itp.
Zachęcam, gorąco polecam, jako czytelnik, ale i rodzic dwójki "buntowniczek" :)

Mówimy na nią 7 szczęśliwych zwierzątek, tak jest lepiej. Bezpretensjonalne historie, które budują małego człowieka, ułatwiają komunikację, a przy tym nie tracą nic z wesołej zabawy. Sugerowałabym zmianę tytułu, aby lepiej trafiał do czytelnika, ta książka zasługuje na uwagę.

Mój syn ma dopiero 3 latka, ale książka i tak mu się podoba - wraca z własnej woli do poszczególnych opowieści i bohaterów. Myślę, że to dobra pozycja dla starszego przedszkolaka, by przemyślał pewne rzeczy i nabył kilka ważnych umiejętności. Dla dorosłego książka jest boleśnie prosta, ale przecież nie jest kierowana do dorosłych. Ogólnie polecam.

8-latce bardzo się podobało, a mnie mile zaskoczyło to, że dla niej te zasady nie są nowością, raczej innym i atrakcyjnym rodzajem wyrażenia tego, co już zna.

"Najgłębsza potrzeba ludzkiego serc
to z pewnością pragnienie bycia zrozumianym"

Wartościowa książka dla rodziców i dzieci. Zawiera krótkie historyjki obrazujące dlaczego warto postępować zgodnie z pewnymi zasadami. Doskonała jako punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi na ważne tematy. Polecam.

"Najgłębsza potrzeba ludzkiego serc
to z pewnością pragnienie bycia zrozumianym"

• Dla dzieci
  • Dziecko