7 nawyków skutecznego nastolatka

poradniki
Rebis
2002-01-01
2002-01-01

Nawyki są potrzebne by żyć w zgodzie z innymi i ze sobą. Młodzież często nie chce rozmawiać o tym z rodzicami, uważają że cały świat jest przeciwko im. Sama chętnie przeczytałam i wiem że oddaje świetną ściągę moim dzieciom.

Idealna pozycja dla osób, a zwłaszcza nastolatków, którzy potrzebują poukładać sobie myśli w głowie.

Ciekawa książka, dającą do myślenia.

Ciekawa książka, dającą do myślenia.

Z tego co pamiętam, zrobiła na mnie wrażenie za nastolęctwa i w jakiś sposób mnie ukształtowała. Poleciłam ją niedawno 14-letniej siostrze, ciekawe jak ona dzisiaj to odbierze.

To kolejna, bardzo dobra książka Sean'a Covey'a. Bardzo pomocna samym nastolatkom - w poukładaniu sobie wielu spraw, ale również dorosłym - w zrozumieniu świata nastoletnich osób. Ciekawa konstrukcja książki, pozwala otworzyć ją w dowolnym momencie i wracać do niej nieustannie. Godna polecenia.

7 nawyków wyjaśnionych bardzo obrazowo dla nastolatków.

7 nawyków wyjaśnionych bardzo obrazowo dla nastolatków.

Gdy zobaczyłam tytuł pomyślałam, że to nie dla mnie, nastolatką już nie jestem ale co mi szkodzi-przejrze.
Jak bardzo się myliłam okazało się już po kilku stronach! Książka jest rewelacyjna- wbrew pozorom nie zawiera rad tylko dla nastolatków- jest mnóstwo porad, ćwiczeń, zadań, celów jakie trzeba sobie stawiać by mieć zadowolenie z życia. Naprawdę polecam- dla osób, które są zadaniowe-potrzebują przewodnika, który krok po kroku mówi co zrobić by odnieść zakładany rezulatat- ta książka będzie świetnym wyborem.

Wspaniała

Wspaniała

Największa wartość niosą jednak małe zadania podsumowujące każdy rozdział. Wymagają jednak znacznie większego zaangażowania oraz ołówka w dłoni. Nie warto zatem potraktować jako czytadło na parę wieczorów a raczej jako podręcznik. Jeśli jesteś starszym czytelnikiem i szukasz pozycji dla młodszego pokolenia nie spocznij na zakupie i wręczeniu. Treść mimo swej prostoty może być wymagająca dla niezmotywowanego adepta.

Opisywane nawyki sa takie same jak w pierwowzorze "7 nawyków skutecznego działania".

Praktyczny, chce się napisać, tutorial dla nastolatków. Podejmuje prawdziwe problemy a nie jest zbiorem filozoficznych myśli, książka pisana hitostoriami - chce się wierzyć prawdziwymi. Przykłady i opisywane sytuacje są adekwatne dla głównej grupy odbiorców oraz idą z duchem czasu - przedstawiane zagrożenia od strony mediów społecznościowych czy depresji związanej z FOMO. ...

Naprawdę świetna książka, bardzo pomocna. Wiele wskazówek i porad autora są trafne. Bardzo fajnie przedstawione historie. Naprawdę godna polecenia, pomaga.

Dodaj cytat z książki 7 nawyków skutecznego nastolatka