7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie

Małgorzata Bortnowska
Znak
literatura dziecięca
Małgorzata Bortnowska

Druga książka z serii "7 nawyków szczęśliwego dziecka" jest równie dobra co pierwsza. Co prawda rozmiar książki różni się od pierwszej części, bo jest mniejszy, ale to tylko drobny i mało istotny szczegół dla całokształtu.
Tym razem z bohaterami Siedmiu Dębów:
✔uczymy się akceptować siebie mimo przykrych komentarzy, bo każdy przecież jest wyjątkowy
✔dowiadujemy się, że...

Nie mam porównanie z pierwszą książka z tej serii, ale jeśli też jest taka fajna to muszę ją zakupić 😁
Świetnie nam się z młodym to czytało, pod koniec każdego rozdziału są pytania i zagadnienia, które można poruszyć z dzieckiem i byłam mile zaskoczona, jak mój syn świetnie na to reagował. Takie to trochę bajki terapeutyczne, dla mnie bomba 💣💛

2087

Razem z córką zakochałam się w pierwszej części „7 nawyków szczęśliwego dziecka” i jest to książka, do której z chęcią wracamy. Im jest starsza (obecnie 6 lat), tym więcej rozumie i więcej się uczy. Gdy zobaczyłam, że zostanie wydana druga część wiedziałam, że to pozycja, którą musimy mieć!!!

Niestety, ale trochę się zawiodłam. Oczywiście historie są pouczające, na ich...

Dla mnie to połączenie bajek terapeutycznych z poradnikiem dla rodziców.
Tematy w bajkach są różnorodne i choć historie z pozoru wydają się błahe, to traktują o ważnych zagadnieniach. Mowa tam o bałaganiarstwie, czyli najpierw praca, potem zabawa;
o zazdrości i porównywaniu się do innych; o współpracy; o planowanym działaniu w dążeniu do celu; o odchodzeniu i pocieszeniu; o...

• Dzieci: do zdobycia
  • Dziecięce