7 nawyków szczęśliwego dziecka

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska
Wydawnictwo: Znak
The 7 Habits of Happy Kids
Anna

Wystarczy 7 prostych historii, żeby nauczyć dziecko dobrych nawyków Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą. Witek nauczy organizacji czasu. Kudłatek przekona, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwróci uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomni, dlaczego warto zadbać o siebie. Obowiązkowy tytuł dla wszystkich rodziców i dzieci – już w...

Wystarczy 7 prostych historii, żeby nauczyć dziecko dobrych nawyków

Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą.

Obowiązkowy tytuł dla wszystkich rodziców i dzieci – już w Polsce!

7 nawyków szczęśliwego dziecka to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania.
Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków.
Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

Myślę, że jest to książka dla dzieci od 5 do 9 lat (10-latkowie to już raczej nastolatkowie a dla nich jest przeznaczona pozycja "7 nawyków skutecznego nastolatka" tego samego autora).

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Syn autora "7-miu nawyków skutecznego działania" napisał podobną książkę dla dzieci. W książce dla dzieci omówione zostały następujące nawyki:

Nawyk 1 - Bądź kowalem swojego losu - czyli moc jest w tobie. Zamiast sie nudzić, sam pomyśl co mógłbyś robić, żeby sie nie nudzić. Jak wiadomo nuda jest bardzo kreatywna. Jednak dzieci wola najpierw ponarzekać, że nie wiedzą czym sie zająć. Sama to widzę u mojego 8-latka.

Nawyk 2 - Zaczynając coś, określ sobie cel działania czyli opracuj plan

Nawyk 3 - Najpierw najważniejsze czyli najpierw praca, potem zabawa

Nawyk 4 - Przyjmij strategie wygrana - wygrana czyli każdy może wygrać

Nawyk 5 - Staraj sie najpierw zrozumieć, potem byc zrozumiałym czyli posłuchaj, zanim cos powiesz

Nawyk 6 - Synergia czyli w grupie...

Iwona | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Mój 7-letni syn właśnie czyta tą książkę trzeci raz. Nie muszę nic dodawać. Poprosił o następną, ale powiedział 'z tymi samymi bohaterami'.

Justyna K | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Świetna książka dla dzieci, która pomaga rodzicom w przekazaniu istonych nawyków naszym pociechom... każdy rozdział to jeden nawyk, który poznajemy dzięki przyjaciołom z Siedmiu Dębów: Misiowi Kudłatkowi, Królikowi Raptusowi, Lilce Skunks, Wiewiórce Witkowi, Wandzi Wiewiórce, Jeżozwierzowi Igiełce i Ali Przylepce...
A jakie to nawyki? Oto one:
✒bądź kowalem własnego losu
✒miej plan działania
✒najpierw najważniejsze
✒myśl również o innych i przyjmij strategię wygrana-wygrana
✒staraj się najpierw zrozumieć, a potem być zrozumianym
✒synergia - doceń różnice jakie są między ludźmi i dzięki temu działaj razem z nimi jako drużyna
✒w życiu ważna jest równowaga w dbaniu o ciało, duszę, umysł i serce
Książkę urozmaicają pytania na końcu rozdziału, na które moje dzieciaki chętnie odpowiadały oraz Robaczek Robcio, który jest tak nieśmiały, że trzeba było go szukać na stronach książki (świetny pomysł)...

Świetna książka, która pomoże rodzicom i nauczycielom wytłumaczyć dzieciom 7 bardzo ważnych fundamentów życia. Osobiście wykorzystałam ją w programie zajęć z etyki - dzieciom bardzo podoba się oprawa graficzna, historie i bohaterowie, z którymi mogą się utożsamiać :)

jaspis | 2018-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2017