Cała prawda o...

Wydawnictwo: HarperCollins
joly_fh

Ilona Felicjańska: Cała prawda o… Modelka, gwiazda pokazów pret-a-porter i haute couture na świecie: Calvin Klein, Pierre Cardin, Escada, Max Mara i w kraju: Teresa Rosati, Maciej Zień, Ewa Minge, Paprocki & Brzozowski, Łukasz Jemioł. Założycielka fundacji, matka, żona, celebrytka – w niezwykle szczerej rozmowie z Anetą Pondo. Cała prawda o… …o tym, jak dziewczyna z kompleksami i trudnym...

Ilona Felicjańska: Cała prawda o…

Cała prawda o…
…o tym, jak dziewczyna z kompleksami i trudnym życiem rodzinnym z dnia na dzień zostaje Wicemiss Polski, a wkrótce najbardziej znaną polską modelką;
…o tym, co czuje młoda dziewczyna, która wychowała się w domu krytym strzechą, gdy dostrzega ją świat. Japonia, Rosja, Francja, Niemcy – to tylko niektóre z miejsc, gdzie była i pracowała;
Cała prawda o…
…życiu jak w bajce, aż do momentu, w którym kieliszek wina przestał być jedynie dodatkiem do kolacji, a stał się ucieczką od problemów;
…czasie, gdy wszystkie media mówiły o jej uzależnieniu, a ona przez swoją szczerość straciła wielu znajomych;
Cała prawda o…
…małżeństwie, które miało być szczęśliwe, a okazało się kolejną pułapką;
…prawdziwym życiu celebryty, związkach, przyjaźniach i nienawiści w show-biznesie.

Ilona Felicjańska: Cała prawda o…
…czyli podsumowanie czterdziestu lat życia kobiety pojawiającej się na pierwszych stronach gazet - modelki, która po latach sukcesów popełniła błąd zmieniający wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2013

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/ilona-felicjanska-cala-prawda-o

Mylengrave | 2016-06-19
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Panią Felicjańską lubiłam zawsze, prawdą jest, że nie zawsze potrafiła dobrze się zachować medialnie, nie wiedziała jak rozegrać niektóre etapy swojej kariery. Niektórzy mówią, że przegrała, ale mnie się jednak wydaje, że wygrała... Alkoholiczka, modelka, matka, żona, pisarka, prezenterka, kobieta. Tyle się z tej książki dowiedziałam, a co najlepsze, czytało się bardzo miło. Nie lubię wywiadów, nie lubię biografii, tymczasem życie Felicjańskiej zostało ciekawie przedstawione, a i ono samo zdaje się być dosyć niebanalne. Od początku, kiedy to bohaterka nie odnajduje się w domu rodzinnym, potem chyba także w swoim własnym. Mówi o tym wszystkim z taką nieudawaną szczerością, nie koloruje, potrafi sama powiedzieć, że wiele rzeczy robiła źle, ale także i inni nie są bez winy.
Pięknie opowiedziana historia życia, niby zwykłego, takiego jakie ma każdy z nas, a jednocześnie w tym życiu z upadku zawsze się wstaje.
Pomyślałam sobie tylko, że to będzie trochę nieprzyjemne, kiedy książkę...

siemakaja | 2014-08-29

"Cała prawda o ..." - książka, która wpadła w moje dłonie z czystej ciekawości kobiety o imieniu Ilona Felicjańska. Ani to jej specjalnie nie ubóstwiałam, ani nie nienawidziłam. Ze świadomością jej obecności w szołbiznesie może troszkę objęłam postawę anty, ale tylko i wyłącznie zasugerowana nagonkami i (jak już teraz wiem) bredniami wypisywanymi pod adresem Ilony Felicjańskiej. Jak to się okazuje wiele dobrego potrafi być skreślone jedną wpadką, jednym błędnym posunięciem, które niesie za sobą stos niepochlebnych opinii i multum wylewanych brudów.

"Cała prawda o ..." to nic innego jak wywiad-rzeka Anety Pondo z Iloną Felicjańską.
Rozmowa, która porusza wiele istotnych aspektów życia. Historie te i wypowiedzi "głównej bohaterki" raz wpływają pozytywnie na jej konto, a raz okropnie ją oczerniają i stawiają w mało pochlebnym świetle. Jakkolwiek opowiada o sobie Ilona Felicjańska, możemy mieć pewność, że mówi to z pełną szczerością i świadomością własnej ja.
Tak na prawdę mogłaby...

saigon | 2014-05-01

Pokaz megalomanii, która się wylewa z każdej kartki
Nie o to chodzi w autobiografiach

Magdalena | 2014-03-13
Przeczytana: 08 listopada 2013

Książka o kobiecie, która podniosła się po klęsce. Może być przykładem dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji - osób uzależnionych próbujących na nowo nauczyć się żyć bez używek.

Nie podobały mi się pewne nieścisłości - brak pieniędzy na spłatę długów, a z drugiej strony zabiegi upiększające. I taka ogromna chęć zaistnienia, bycia podziwianą.

Gosiarella | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 07 października 2013

Paula | 2013-08-23
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

blodeuwedd | 2013-07-23
Przeczytana: 13 lipca 2013

Zanim rozpoczęłam lekturę książki „Cała prawda o…” Ilony Felicjańskiej, która jest
w zasadzie zapisem i podsumowaniem rozmów, jakie z Wicemiss Polski przeprowadziła Aneta Pondo, zadałam sobie pytanie, co tak naprawdę wiem o rzeczonej Felicjańskiej?
Okazało się, że bardzo niewiele. Że to właśnie modelka, postać dobrze znana w mediach, której nazwisko przewijało się na łamach gazet i portali internetowych. Potem długo nic, aż przypomina mi się szum wokół wypadku samochodowego, który spowodowała pod wpływem alkoholu. I wreszcie pojawiają się słuchy o książce, którą Felicjańska pisze – książce okrzykniętej polską wersją „50 twarzy Greya” – rzecz, o której najgłośniej było chyba zanim trafiła do sprzedaży w księgarniach. „Cała prawda o…” pokazała, jak znikoma moja wiedza jest. Takich osób jak ja jest na pewno więcej, ale w przeciwieństwie do innych, nigdy nie przyszło mi na myśl, by Felicjańską osądzać. Bo nadeszła moda, jak nawet podkreśla sama zainteresowana, „na nielubienie...

Alisonn | 2013-07-18

wyd. Harlequin Mira
rok: 2013
str. 320
Ocena: 4,5/6

Nie byłam pewna tej książki.
Nie wiedziałam, czy chcę poznać ... całą prawdę o Ilonie Felicjańskiej.
W zasadzie nie wiedziałam nawet, czy chcę wiedzieć o tej kobiecie cokolwiek ponadto co już wiedziałam. Miss, a raczej jedna z licznych „wice”. Modelka, a w zasadzie jedna z tych, które bardzo chciały za takowe uchodzić.

Żona.
Matka.
Kochanka.
Celebrytka.
Alkoholiczka.

To ostatnie wryło się chyba wszystkim Polakom w pamięć i pozostaje w niej od kilku lat. Liczne afery, mające miejsce tuż po tym, jak pani Felicjańska prowadząc pod wpływem rozbiła samochód, zdefiniowały życie tej kobietę na długie lata. Nie ma chyba w naszym kraju, a nawet jeśli są, to należą do grona nielicznych osób, nieświadomych poczynań byłej wicemiss Polski. Gazety swego czasu rozpisywały się o jej życiu namiętnie. Jej twarz można było znaleźć na okładkach rozlicznych pism bulwarowych. Jak nie...

Fosiek | 2013-07-13

Świetna książka, opowiadająca historię, która zapiera dech w piersiach. Byłam pod wrażeniem czytając kolejne strony.