Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy

Okładka książki Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy Ilona Felicjańska
Okładka książki Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy
Ilona Felicjańska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Burda Publishing Polska
Data wydania:
2014-04-30
Data 1. wyd. pol.:
2014-04-30
Język:
polski
ISBN:
9788377786468
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
45 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6
7

Na półkach:

Ta książka jest po prostu dobra. Dobra dla uzależnionych oraz dobra dla "współuzależnionych". Tłumaczy - wyjaśnia wiele zachowań, pokazuję że wyjście z nałogu nie jest takie łatwe jak może się wydawać nienałogowcom, ale trzeba tego chcieć, okazać wsparcie i działać. Pokazuje że nałóg może dopaść każdego, a alkoholik to nie wstyd, to nie tylko "śmierdzący żul spod sklepu", że jest to choroba z którą powinno się walczyć. Polecam ją każdemu, kto z nałogiem ma do czynienia czy to bezpośrednio czy pośrednio.

Ta książka jest po prostu dobra. Dobra dla uzależnionych oraz dobra dla "współuzależnionych". Tłumaczy - wyjaśnia wiele zachowań, pokazuję że wyjście z nałogu nie jest takie łatwe jak może się wydawać nienałogowcom, ale trzeba tego chcieć, okazać wsparcie i działać. Pokazuje że nałóg może dopaść każdego, a alkoholik to nie wstyd, to nie tylko "śmierdzący żul spod...

więcej Pokaż mimo to

avatar
203
109

Na półkach: , ,

Książka napisana od serca. Widać ze bardzo ciężko autorka przeżywała uzależnienia lecz dzięki silnej woli i determinacji stanęła na nogi.

Książka napisana od serca. Widać ze bardzo ciężko autorka przeżywała uzależnienia lecz dzięki silnej woli i determinacji stanęła na nogi.

Pokaż mimo to

avatar
1561
298

Na półkach: , ,

Nie jestem na bieżąco w życiorysach celebrytów. O Felicjańskiej słyszałam; kojarzę ją jako piękną kobietę, która miała problemy z alkoholem i spowodowała wypadek. Sięgnęłam po książkę, ciekawa, co taka osoba z pierwszych stron gazet ma do powiedzenia "o uzależnieniu, depresji, przemocy" (jak głosi podtytuł). Okazuje się, że ma i to sporo. Można ją nazwać ekshibicjnistką, bo mówienie wprost o tak trudnych sprawach jest trochę ekshibicjonistyczne, ale Felicjańska nie obnaża swojego problemu, żeby zyskać poklask i wrócić na pierwsze strony gazet. Mówi silnym głosem, bez bufonady Osiatyńskiego. Jej książka, to nie tylko szczera opowieść o własnych doświadczeniach, ale również mądry, potrzebny poradnik, wsparty głosami fachowców, zajmujących się problemem uzależnień, po który powinny sięgnąć wszystkie osoby, zastanawiające się, czy ich picie to "już", a zwłaszcza oszukujące się, że "jeszcze nie". Powinna znaleźć się na liście obowiązkowych lektur dla młodzieży. To również książka, która porusza rzadko traktowany w Polsce poważnie problem przemocy psychicznej czy ekonomicznej. Wielkie brawa za odwagę, konsekwencję w mówieniu prawdy o sobie i konkretną pomoc innym!

Nie jestem na bieżąco w życiorysach celebrytów. O Felicjańskiej słyszałam; kojarzę ją jako piękną kobietę, która miała problemy z alkoholem i spowodowała wypadek. Sięgnęłam po książkę, ciekawa, co taka osoba z pierwszych stron gazet ma do powiedzenia "o uzależnieniu, depresji, przemocy" (jak głosi podtytuł). Okazuje się, że ma i to sporo. Można ją nazwać ekshibicjnistką, bo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
231
190

Na półkach: ,

Polecam i dla osob z problemem i bez niego. Warta przeczytania.

Polecam i dla osob z problemem i bez niego. Warta przeczytania.

Pokaż mimo to

avatar
21
8

Na półkach: ,

"Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy..." to kolejna książka autorstwa Ilony Felicjańskiej. Krótki czas wcześniej miałam okazję przeczytać "Cała prawda o ...", która jest zbiorem wszystkich wydarzeń z życia głównej autorki. I jak tamta książka skupiona jest na całym jej życiu, tak w "Jak być niezniszczalną" temat krąży wokół uzależnienia i jego aspektów.
Jak "Cała prawda o ..." jest biografią, tak w tym przypadku to poradnik nie tylko dla osób ściśle uzależnionych od alkoholu lub innych używek, ale dla wszystkich, którzy pragną szczęśliwego życia, płynącego w zgodzie z samym sobą.

Po przeczytaniu wcześniejszej książki Ilony Felicjańskiej zostałam tak bardzo "zarażona" tematem oraz jej osobą, że miałam ochotę na kolejną lekturę jej autorstwa.
Zaczęłam szukać w internecie innych pozycji i tak dowiedziałam się, że lada moment następuje premiera "Jak być niezniszczalną".
Zamówiłam książkę przez internet, a potem w miarę możliwości czasowej chłonęłam każdą ze stron, aż dobiegłam do samego końca, który uwieńczony jest świetną sesją zdjęciową z Iloną Felicjańską.

"Jak być niezniszczalną" ma około 230 stron tekstu pisanego, którego każde słowo i każdy postawiony przecinek ma swój sens.
Warto zauważyć, że w teraźniejszym świecie jest multum książek o uzależnieniach, jednak większość z nich to pozycje czyto teoretyczne.
W "Jak być niezniszczalną" też odnajdziemy profesjonalne wypowiedzi ekspertów w danym temacie, jednak większość poradnika to zdania wypowiadane przez osobę osobiście związaną z uzależnieniem, która na prawdę ma pełną świadomość tematu, a jest nieprawdopodobnie wiarygodna poprzez ścisły związek z chorobą jaką jest uzależnienie od alkoholu.

Nie bez powodu piszę "choroba", ponieważ jak to sama Ilona Felicjańska przekonuje, że tak właśnie jest i nie powinno się wstydzić używać tego określenia.

Ważne jest to, że Ilona Felicjańska nie bagatelizuje tematu. który nie przemija i nie rozpływa się z dnia na dzień. Uzależnienie od czegokolwiek to aspekt, który był, jest i zawsze będzie, dlatego trzeba o nim mówić jak najwięcej. Felicjańska właśnie to robi, co często jest jej zarzucane.
Myślę, że każdy z nas niejednokrotnie w swoim życiu przeczytał artykuł w gazecie, internecie lub zobaczył w TV, że Ilona tylko i wyłącznie porusza temat alkoholizmu dla własnej promocji.
Jestem pewna, że nie. Gdyby pisała książkę czysto naukową można by było się trochę przyczepić, jednak ona tak bardzo obnaża się ze swojego życia i w pewnym stopniu zwierza czytelnikowi, że jestem przekonana, iż każda jej książka ma na celu pomoc innym ludziom, a nie promowanie swojej osoby.

Bardzo podoba mi się to, że w "Jak być niezniszczalną" można znaleźć fragmenty wiadomości jakie Ilona Felicjańska otrzymuje od ludzi, którzy nie wiedzą jak dalej żyć, nie potrafią zmierzyć się z alkoholizmem lub też mają w rodzinie kogoś, kto jest uzależniony.
Dla takich ludzi Felicjańska jest niepodważalnym wzorem. Pokazuje, że nawet osoba publiczna może wyjść na prostą i być szczęśliwa. Bo właśnie taką osobą jest Ilona Felicjańska - szczęśliwą.

Pragnę wyprowadzić z błędu wszystkich, którzy twierdzą, że "Jak być niezniszczalną" jest typowo skierowana do ludzi uzależnionych. Absolutnie nie ! To przede wszystkim poradnik dla ludzi, którzy chcą czerpać z życia jak najwięcej i spełniać swoje marzenia, starając się nie popełniać błędów.
Jasne, że głównym tematem jest alkoholizm, ale każdy może go sobie pojąć w inny sposób. Osoba uzależniona przyjmie pierwotną wersję i odczyta książkę w inny sposób, niż osoba, która nie ma nic wspólnego z tą chorobą.
Osobiście wspomniany alkoholizm tłumaczyłam sobie jako wszelakie pokusy, które każdy napotyka na swojej drodze, a które w konsekwencji mogą ściągnąć człowieka na samo dno.
Oprócz tego książka uświadamia jak łatwo jest wplątać się w wir picia, i jak niewiele potrzeba, aby się uzależnić.
Jest pewnego rodzaju przestrogą. Uświadomiła mi, że bardzo łatwo jest spaść w dół, jednak potem wspinaczka na sam szczyt zajmuję wiele wysiłku i przede wszystkim czasu.
Ilonie Felicjańskiej to się udało, co jest niewątpliwie zasługą jej silnej woli, determinacji, chęci i pomocy bliskich o życzliwych jej osób.
Ona jest takim "kopniakiem" dla ludzi, którzy mają wiele potyczek życiowych. Pokazuje, że wszystko jest możliwe, jeżeli się tego chce.
Moim zdaniem Felicjańska jest wzorem do naśladowania, nie tylko dla ludzi uzależnionych, ale też dla osób, które nie są związane z alkoholizmem. Jest ikoną siły. Pomaga wielu osobom i za to się ją ceni.
Chciałabym żeby po świecie chodziło więcej ludzi z podobnym nastawieniem jakie ma Ilona Felicjańska, bo wtedy życie stanie się bardziej barwne i po prostu lepsze.

"Jak być niezniszczalną" nie zagrzeje miejsca na mojej półce, ponieważ chcę aby książka ta żyła i spełniała swoje przeznaczenie. Dlatego też chcę puścić ją w świat. Pragnę, aby jak najwięcej osób przeczytało ten poradnik i wzięło coś dla siebie. Zacznę od swojej rodziny, przyjaciół ..... znajomych ...

Co ważne, "Jak być niezniszczalną" to nie ostatnia książka Ilony Felicjańskiej. Autorka zapowiada, że będzie kolejna. I dobrze, ponieważ to książki potrzebne ludziom i znajdujące swoich odbiorców. I mimo tego, że media z góry zakładają, że modelka nie ma prawa pisać książek, to ludzie doceniają i kibicują Ilonie Felicjańskiej. Może nie wszyscy, ale może lepiej mieć mniejsze grono prawdziwych fanów, niż ogromny tłum ludzi, którzy odwrócą się tak szybko, jak szybko się zgromadzili.

"Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji i przemocy...", jak i poprzednią książkę "Cała prawda o ..." bardzo polecam.
Moja historia z nimi zaczęła się przypadkowo, ponieważ książkę "Cała prawda o ..." kupiłam z czystej ciekawości. Ilona Felicjańska wciągnęła mnie w swój świat i już "Jak być niezniszczalną" nabyłam z pełną świadomością. Na ten czas czekam na kolejną.

"Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy..." to kolejna książka autorstwa Ilony Felicjańskiej. Krótki czas wcześniej miałam okazję przeczytać "Cała prawda o ...", która jest zbiorem wszystkich wydarzeń z życia głównej autorki. I jak tamta książka skupiona jest na całym jej życiu, tak w "Jak być niezniszczalną" temat krąży wokół uzależnienia i jego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
955
868

Na półkach:

Książka w pełni zasługująca na miano… hm… eklektycznej. Jest w niej o genezie alkoholizmu, o mechanizmach wypierania, o powodach, dla których sięgamy po alkohol, o istocie uzależnienia, o rodzinnych uwikłaniach, o strachu i przemocy (warte uwagi),o Programie 12 Kroków AA, o fazach uzależnienia, o czynnikach sprzyjających zapadaniu na chorobę alkoholową, o mitach na ten temat alkoholu i picia, i wiele, wiele innych. Sporą część książki zajmują wypowiedzi różnej maści profesjonalistów, listy od czytelników itp. Zdarzają się też osobiste komentarze, relacje, doświadczenia i przykłady autorki, ilustrujące prezentowane teorie psychoterapeutyczne.

Książka pokazuje problem alkoholizmu dość powierzchownie, wiele tematów jest ledwie zarysowanych, ale też zapewne nie każdy czytelnik potrzebuje opracowania bardziej wnikliwego. Owszem, spodziewałem się nieco innych proporcji, to znaczy więcej spraw i zdarzeń osobistych, a mniej teorii wyniesionych z terapii odwykowej, ale przecież moje oczekiwania, to tylko mój problem. Taka postawa wydaje się też zrozumiała w związku ze stosunkowo krótką abstynencją autorki.
 
Po lekturze wielu książek na temat alkoholizmu, z jednym stwierdzeniem Felicjańskiej niezupełnie się zgadzam: „Trzeźwienie polega na niepiciu”*. Wydaje mi się, że jednak na czymś więcej, ale… racji mieć nie muszę.
 
 
--
* „Jak być niezniszczalną”, Ilona Felicjańska, Burda Publishing Polska, 2014, s. 32.

Książka w pełni zasługująca na miano… hm… eklektycznej. Jest w niej o genezie alkoholizmu, o mechanizmach wypierania, o powodach, dla których sięgamy po alkohol, o istocie uzależnienia, o rodzinnych uwikłaniach, o strachu i przemocy (warte uwagi),o Programie 12 Kroków AA, o fazach uzależnienia, o czynnikach sprzyjających zapadaniu na chorobę alkoholową, o mitach na ten...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    57
  • Chcę przeczytać
    35
  • Posiadam
    19
  • Uzależnienia
    3
  • Kupione 2017
    1
  • 2018
    1
  • 2017:)
    1
  • Ruszyły w świat
    1
  • Ulubione
    1
  • Psychologia: DDD, DDA
    1

Cytaty

Więcej
Ilona Felicjańska Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także