Gosiarella 
gosiarella.pl
30 lat, kobieta, Kraków, status: Czytelniczka, dodała: 16 książek i 56 cytatów, ostatnio widziana 4 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Tajemnice Słowian
  Tajemnice Słowian
  Autor:
  Książka ukazuje tajemnice Słowian i ich miejsc mocy. Autor przedstawia tajemniczą wiedzę i osiągnięcia Słowian, szczególnie zamieszkujących terytorium Polski. Ukazuje ich fascynujący świat, zwyczaje,...
  czytelników: 376 | opinie: 7 | ocena: 6,38 (66 głosów)
 • Vampire Knight tom 9
  Vampire Knight tom 9
  Autor:
  Kulminacja konfliktu pomiędzy Kaname, a "siłami ciemności". Uczniowie Nocnej Klasy, muszą opowiedzieć się po jednej ze stron: bycie wiernym Kaname, czy Radzie. Yuki i Zero odkrywają w sobie...
  czytelników: 274 | opinie: 7 | ocena: 7,08 (158 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-13 15:55:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mitologia grecka opiewa historie dzielnych, walecznych herosów i zazdrosnych bogów, którzy uwielbiają mieszać się w sprawy śmiertelników. Tymczasem Kirke, którą przedstawiła Madeline Miller nie jest ani waleczna, ani zazdrosna, lecz nieśmiało, często biernie przemyka przez mity niemal niezauważalnie odciskając na nich swój ślad. Historie zazwyczaj jej się przydarzają, a jeśli nawet wychodzą z... Mitologia grecka opiewa historie dzielnych, walecznych herosów i zazdrosnych bogów, którzy uwielbiają mieszać się w sprawy śmiertelników. Tymczasem Kirke, którą przedstawiła Madeline Miller nie jest ani waleczna, ani zazdrosna, lecz nieśmiało, często biernie przemyka przez mity niemal niezauważalnie odciskając na nich swój ślad. Historie zazwyczaj jej się przydarzają, a jeśli nawet wychodzą z jej inicjatywy, to najczęściej są następstwami lat, jeśli nie wieków przemyśleń. Kirke nie jest bohaterką, do których jestem przyzwyczajona. Nie jest przebojowa, specjalnie dzielna, czy nawet boska, a tego od bogini, tytanki i wiedźmy moglibyśmy przecież oczekiwać, prawda?
Jeśli chcecie wiedzieć, jaka jest Kirke, zerknijcie na pełną recenzję: https://www.gosiarella.pl/2018/08/Kirke.html

pokaż więcej

 
2018-07-27 22:14:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: Szóstka wron (tom 1)
 
2018-07-27 22:14:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: Kwiat paproci (tom 4)
 
2018-07-27 22:13:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Moje audioksiążki i ebooki
 
2018-07-27 22:12:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: The Illuminae Files (tom 2)

Tym razem Jay Kristoff (wiecie, to ten koleś, który napisał m.in. "Nibynoc") i Amie Kaufman (wiecie, to ta laska, która napisała m.in. "W ramionach gwiazd") przenoszą nas na stacje kosmiczną Heimdall, w której znajduje się tunel czasoprzestrzenny (wiecie, to taki kosmiczny teleport). Do Heimdall zmierza statek Hypatia, który przewozi bohaterów z wcześniejszego tomu, by mogli opowiedzieć światu... Tym razem Jay Kristoff (wiecie, to ten koleś, który napisał m.in. "Nibynoc") i Amie Kaufman (wiecie, to ta laska, która napisała m.in. "W ramionach gwiazd") przenoszą nas na stacje kosmiczną Heimdall, w której znajduje się tunel czasoprzestrzenny (wiecie, to taki kosmiczny teleport). Do Heimdall zmierza statek Hypatia, który przewozi bohaterów z wcześniejszego tomu, by mogli opowiedzieć światu o podstępnym ataku złej korporacji BeiTechu na planetę Kerenza. BeiTech nie może dopuścić do tego, by prawda o ich niecnych uczynkach wyszła na światło dzienne, bo wiecie... to byłby koszmar pijarowy, a przy okazji nikt nie lubi, gdy w sądzie wytyka mu się wszystkie grzechy. Aby zamieść swój bałagan pod dywan BeiTech postanawia po raz kolejny zniszczyć Hypatię, a przy okazji wysłać najemników na stację Heimdall. To właśnie na tej stacji żyją nasi nowi główni bohaterowie.

O tym wszystkim opowiem Wam więcej tutaj: http://www.gosiarella.pl/2018/07/gemina.html

pokaż więcej

 
2018-07-24 14:05:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Sprzedać/Wymienić
Autor:
Cykl: Malfetto (tom 1)
 
2018-07-18 14:05:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Moje audioksiążki i ebooki
Autor:
Cykl: Królewska (tom 1)

Erin Watt w "Papierowej Księżniczce" zaserwowała nam kolejną wariację opowieści o Kopciuszku... tzn. gdyby Kopciuszek nie miał złej macochy, tańczył na rurze w podrzędnej knajpie, a jej przyszły królewicz chciał ją zniszczyć. Cała reszta względnie się zgadza, ale może po kolei.

http://www.gosiarella.pl/2018/07/papierowa-ksiezniczka.html

 
Moja biblioteczka
850 214 1080
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (111)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (129)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd