Zgłosuj na książki roku 2017

Rozważne i romantyczne

Wydawnictwo: Rebis
historyczna
Wiedźma

Historia Jagiellonów jest równie fascynująca jak losy Tudorów. Trzy młodsze siostry Zygmunta Augusta wychowywały się u boku matki, Bony Sforzy, i poparły ją w konflikcie z bratem podczas sporu o jego małżeństwo z Barbarą Radziwiłłówną. Z tego powodu popadły w niełaskę i nie zadbano w porę o ich zamążpójście. W życiu Jagiellonek odbijają się największe konflikty epoki: reformacja, która na...

Historia Jagiellonów jest równie fascynująca jak losy Tudorów.
W życiu Jagiellonek odbijają się największe konflikty epoki: reformacja, która na długo podzieliła Europę, wygasanie dynastii i dochodzenie innych do władzy, początki doktryny nowożytnego państwa i przede wszystkim – zmieniające się normy społeczne i poglądy na rolę kobiety.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/