Pętla wstecznego czasu

Cykl: Ludzie jak bogowie (tom 3) | Seria: Galaktyka Gutenberga
Wydawnictwo: Solaris
Oceansoul

Inne wydania

Pętla wstecznego czasu to trzecia część sagi Ludzie jak bogowie, kończąca tę najlepszą radziecką space operę. Po wygraniu batalii w Perseuszu ludzie postanawiają wyruszyć na zwiad do centrum Galaktyki w poszukiwaniu mitycznej cywilizacji Ramirów. Tylko czy starożytna cywilizacja będzie chciała kontaktu z młodą, z galaktycznego punktu widzenia, nieopierzona rasą? Czy wyprawa do centrum...

Tylko czy starożytna cywilizacja będzie chciała kontaktu z młodą, z galaktycznego punktu widzenia, nieopierzona rasą? Czy wyprawa do centrum galaktyki nie zostanie potraktowana nieprzyjaźnie? Ziemianie szybko przekonują się, że pomimo wielkiej wiedzy i umiejętności wciąż nic nie wiedzą o naturze Wszechświata.

Siergiej Sniegow (1910 - 1994) rosyjski pisarz science fiction, z wykształcenia fizyk. Jakże typowy radziecki życiorys – niewygodny dla komunistów niezależny myśliciel, skazany na 10 lat łagrów, po wyjściu nie mógł nigdzie dostać pracy. Zaczął pisać, ale i tu rzucano mu kłody pod nogi, wydawnictwa wciąż odrzucały jego prace. Fantastyka przyniosła w końcu Sniegowowi wielką popularność. Zwłaszcza epopeja gwiezdna – Ludzie jak bogowie.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/

źródło okładki: http://solarisnet.pl/