Pętla wstecznego czasu

Siergiej Sniegow Wydawnictwo: Solaris Cykl: Ludzie jak bogowie (tom 3) Seria: Galaktyka Gutenberga fantastyka, fantasy, science fiction
2013-04-12
1984-01-01
Solaris
Ludzie jak bogowie (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-04-12
Galaktyka Gutenberga

Jest to powieść rozpaczliwie słaba jeśli chodzi o kreację bohaterów i całej ludzkości. Niewiele lepiej jest w przypadku nieziemców. Ponoć interesujące są pomysły autora na technologię przyszłości, ale nie mnie – humaniście to oceniać.

Mogę polecić jedynie wyjątkowym fanom radzieckiej SF. Jest to bez wątpienia ważna pozycja w dziejach literatury fantastycznej, ale bardzo...

Najsłabsza część serii. Co nie znaczy, że zła. Po prostu nie dorasta poziomem do poprzednich, które uważam za wybitne.

Gdy szukałem jakichś papierów w łapki wpadły mi te 3 niewielkie książki. Nostalgia mnie chwyciła, bo przeczytałem je mając lat 12. I pomyślałem ze może ktoś tego nie znać. A to błąd. Tak, to radziecka fantastyka, ale VSOP. Trzeba tylko przełknąć fakt że komunizm zwyciężył (bo według realiów funkcjonowania pisarza w ZSRR musiał tak napisać - była to oczywista oczywistość....

Autor ciut za bardzo wziął sobie do serca tytuł i sam się zapętlił. Niestety, wraz z akcją, która stała się nie dość że rozwlekła i denerwująco powtarzalna, to momentami niezbyt logiczna. W zasadzie do niczego konkretnego czy przełomowego nie prowadzi, do końca nie wiadomo kto jest kim, po czyjej jest stronie. Większość bohaterów zmienia charakter na neurotyczny lub po...

Dyskusje

• Fantastyka
  • Galaktyka Gutenberga
  • Posiadam e-book
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • 📣 Ach! Moja kolekcja

Dodaj cytat z książki Pętla wstecznego czasu