W Perseuszu

Cykl: Ludzie jak bogowie (tom 2) | Seria: Galaktyka Gutenberga
Wydawnictwo: Solaris
Oceansoul

W Perseuszu to druga część epopei Ludzie jak bogowie. Potężna flota Ziemian wyrusza do skupiska gwiezdnego Perseusza, by rozprawić się z Niszczycielami – biomechaniczną rasą, która opanowała do perfekcji sztukę manipulowania polami grawitacyjnymi. W Perseuszu, schowana za orbitalnymi bastionami z potężną bronią, mieszka też wysoce rozwinięta rasa Galaktów, którzy wydaja się być naturalnymi sojusznikami Ziemi.
Czy ludzie poradzą sobie z potężnym wrogiem? Czy załogi floty są w stanie podołać psychicznej presji, jaka na nich ciąży? Czy odnajdą wśród Galaktów sprzymierzeńców? Ludzie jak bogowie to najlepsza radziecka space opera.

Siergiej Sniegow (1910 - 1994) rosyjski pisarz science fiction, z wykształcenia fizyk. Jakże typowy radziecki życiorys – niewygodny dla komunistów niezależny myśliciel, skazany na 10 lat łagrów, po wyjściu nie mógł nigdzie dostać pracy. Zaczął pisać, ale i tu rzucano mu kłody pod nogi, wydawnictwa wciąż odrzucały jego prace. Fantastyka przyniosła w końcu Sniegowowi wielką popularność. Zwłaszcza epopeja gwiezdna – Ludzie jak bogowie.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/

źródło okładki: http://solarisnet.pl/

Kasia b | 2019-09-02

Zamysł paradoksalny nawet jak na fantastykę naukową. Połączenie opowieści o potworze Frankensteina ze space operą, gdzie nowe kuriozalne formy życia dosłownie co rusz pojawiają się na naszych oczach, a przestrzeń i czas znaczą tyle co (gwiezdny) pył. Dziwaczne, ale czyta się świetnie.

MrMLD | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013