Ogłoszono mnie szaleńcem

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historia
Ag2S

Kończyła się okupacja niemiecka, zaczynała sowiecka. Obie dążyły do eksterminacji polskiego narodu. Część z tych, którzy stanęli w obronie kraju zginęło na polu walki, albo zostało zakatowanych w więzieniach hitlerowskich i komunistycznych. Ci co przeżyli nosili piętno „bandyty”, nadane przez "władzę ludową". Jednak, zdawać by się mogło ta beznadziejna ofiara, pozwoliła innym podjąć walkę trwającą aż po rok 1989. I o nich, tych którzy nie zgadzali się na niewolę, jest ten zbiór reportaży historycznych całkowicie opartych na faktach. Wszystkie teksty powstały na podstawie zarówno dokumentów archiwalnych, jak też informacji ówczesnych mediów. Ale przede wszystkim zbudowane są na opowieściach ludzi, którzy tworzyli historię Polski w minionym półwieczu.

źródło opisu: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/?s__karta.id__540

źródło okładki: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/?s__karta.id__540