Wszystko inne poczeka

2013-04-25
2013-04-25
miłość zdrada nadzieja

Zdecydowanie nie.
O ile sam pomysł wydawał się bardzo ciekawy i dosyć niecodzienny, to realizacja bardzo kuleje. Początek historii jest bardzo dynamiczny i do momentu spotkania bohaterów oraz chwilę po nim, naprawdę wydawało się to zmierzać w dobrym kierunku. Niestety nie potrwało to za długo.
Książce nie można odmówić dynamiki akcji. Dzieje się tu mnóstwo - są momenty kiedy wszystko się uspokaja, żeby za chwilę znowu wystrzelić z kolejnym nierealnym wątkiem. I o ile wartka akcja to ogólnie zaleta książek, tutaj nie miała szans się uratować przez poziom odrealnienia przedstawiony przez autorkę.
Ponadto zachowanie bohaterów pełne naiwności i krótko mówiąc dziecinne.
Zakończenie było przewidywalne i muszę przyznać, że nie mogłam się doczekać, kiedy ta historia dobiegnie końca, nie dlatego, że tak mnie zainteresowała, ale dlatego, że bardzo mnie zmęczyła.

Zdecydowanie nie.
Książce nie można odmówić dynamiki akcji. Dzieje się tu mnóstwo - są momenty...

Bardzo fajnie mi się czytało i powiem, że jakby autorka dopisała ciąg dalszy to nie miałabym nic przeciw. Koniec tatki jaki chciałam żeby był. No i psiak a później inne jeszcze psiaki, fajnie że były , dla mnie bohaterowie - zwierzaki zawsze są mile widziane .

Pierwszą myślą jaka przyszła mi do głowy tuż po zakończeniu książki było to, że dobrze jest czasami pozwolić sobie na bajkę, bo trudno nie porównać tej pozycji do bajki właśnie…
Ona poukładana, czterdziestoletnia kobieta po przejściach. On młody, atrakcyjny z ciemną historią i kryminalną przeszłością w tle. Spotkają się czystym przypadkiem. Ona spontanicznie pomaga bezdomnemu. On zrezygnowany przyjmuje tą pomoc. Pomiędzy nimi rodzi się głębokie, namiętne uczucie. Odtąd żyją długo i szczęśliwie na przekór wszystkim i wszystkiemu. Nawet jeśli pojawiają się na ich drodze przeciwności losu, szybko znikają niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ona dla niego zmienia całe dotychczasowe życie. On dla niej staje się dobrym i odpowiedzialnym człowiekiem. Brzmi banalnie? Bo faktycznie ta historia jest banalna, ale to wcale nie odbiera jej uroku i nie powoduje, że nie warto po nią sięgnąć. Owszem warto, jeśli tylko mamy ochotę na chwilę pełną bajkowej magii w której wszystko się może zdarzyć… Mało ambitnie? I dobrze! Czasami tak trzeba ;)

Historia zapowiadała się bardzo interesująco. Książka z początku rozbudziła moją wyobraźnię i chłonęłam ją kartka po kartce niemal na jednym wdechu. Zakończenie zepsuło całą książkę. Miałam wrażenie, że początek i zakończenie pisało dwóch różnych autorów. Fajnie się czytało jednak jestem zawiedziona tak banalnym zakończeniem.

Zakochanie się Aidy w Andrzeju, byłym więźniu wydaje się dziwne, trochę bajkowy, ale kobiety zawsze miały słabość do niegrzecznych chłopców. Daję najwyższą ocenę, gdyż książka napisana jest z humorem i z sercem. Żałuję tylko, że autorka pisze głównie dla nastolatków, a z chęcią bym sięgnęła po książkę dla dorosłych czytelników.

Jak ta książka mnie pozytywnie zaskoczyła. Taka trochę bajka nie tylko dla dorosłych, ale takie historie pewnie się zdarzają tyle, że o nich nie słyszymy. Pouczająca, poruszająca trochę. Nie miałam wcześniej styczności z twórczością tej pisarki, ale z chęcia sięgne po inne pozycje. Warto poczytać

Bardzo fajna książka.Oryginalny wątek i ciekawy ;)Poukładane życie bohaterki,zmienia się,gdy poznaje mężczyzne,który siedział w więzieniu za gwałt.Ona mimo to,mu pomaga.Zamieszkuje u niej,ona daje mu pracę i zakochują się w sobie.Bardzo mnie zaciekawiła i trudno się od niej oderwać.Polecam ;)

O święta naiwności. Jak w bajce, on zły, ona dobra i wspaniała, i pokazała swoje dobre serduszko, i żyli długo i szczęśliwie. Muszę zdecydowanie przerzucić się na same krwawe kryminały.

Jedna z książek przy której oczy bolą od przewracania nimi.

Jedna z książek przy której oczy bolą od przewracania nimi.

Przeczytałam, ale to nie moja bajka. Za dużo elementów z romansidła i zbyt jak dla mnie nierealistyczne...

• Obyczajowe
  • Rok 2011

Dodaj cytat z książki Wszystko inne poczeka