Wakacje z gangsterem

Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
skrybcia

To miały być najgorsze wakacje w życiu Gabi… spędzone z dala od przyjaciół, w rodzinnej wsi ojca, bez internetu. Jak długo da się wytrzymać w takim miejscu? Cóż… da się, jeśli w sklepie pracuje sympatyczny chłopak, w pobliżu rozbije się przystojny gangster, a w małej społeczności aż kotłuje się od wzajemnych uraz i sekretów. Choć odcięta od świata wioska wydaje się marną scenerią do...

Choć odcięta od świata wioska wydaje się marną scenerią do przeżycia wielkiej przygody i pierwszego uczucia, tu spędzonych wakacji Gabi z pewnością nigdy nie zapomni.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

PijanaPoMalinach | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Bardzo dobra młodzieżówka. Nie spodziewałam się tego, że tak mnie zaciekawi i nie będę mogła się od niej oderwać. Znajdziemy tu mafię, porachunki gangsterskie, będzie naprawdę strasznie. Oprócz tego książka opowiada o zwykłych problemach: pierwsza miłość, nieśmiałość, fascynacja dużo starszym mężczyzną, problemy w domu, bicie.

Nala | 2014-04-22
Przeczytana: 14 lutego 2014

Recenzję można znaleźć również na moim blogu - http://szelestem.blogspot.com/2014/04/4-wakacje-z-gangsterem-barbara-ciwoniuk.html

Gabi wraz z ojcem wyjeżdżają na wakacje do jego rodzinnej wsi. Jadą tam, by odpocząć od problemów, które zostawili za sobą w mieście. Nastolatka nie spodziewa się po tym wyjeździe niczego szczególnego. Bo niby co ma tam robić sama i bez przyjaciół? Lecz kiedy przystojny i tajemniczy młodzieniec przeżyje wypadek samochodowy, zmuszony do rekonwalescencji w domu sąsiadów, Gabi szybko zmieni zdanie co do swojego pobytu...

Są takie książki, od których po prostu niewiele się wymaga. Sięgasz po nie, bo liczysz na rozluźnienie, odprężenie, ciekawą, wciągającą i niezbyt ambitną lekturę. W końcu nie same arcydzieła człowiek czyta. Jednak nawet od takich pozycji wymaga się przynajmniej minimum logiki, dobrego pomysłu i chociaż poprawnej realizacji.
Pomysł zły nie był. Mało oryginalny, ale za to interesujący i z potencjałem na przyjemną, wakacyjną lekturę....

Rysia | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Znaczy tak...
Może być. Ujdzie. Nie była to na pewno najlepsza książka, jaką w życiu czytałam. Wzięłam ją z powodu tytułu, który mnie zainteresował i spodziewałam się czegoś a la Bahdaj. No ale cóż robić... Główna bohaterka niezbyt przypadła mi do gustu. Jej przyjaciółka - Malina, już w ogóle. Ale całkiem sympatyczne są postaci męskie; Adaś, Roman i tytułowy gangster.

Caro Loette | 2014-08-20
Na półkach: Biblioteka
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Wakacje rozpoczęte, a co za tym idzie duuużo czasu na czytanie książek. Nie ma lepszej pory dla nas, moli książkowych. Wakacje trwają, dzisiaj jest nareszcie cieplutko, tak więc jak zawsze trudny wybór: co przeczytać? padł na Wakacje z gangsterem. Idealna pora na taką lekką lekturę. Książkę już czytałam, ale nieco mi się zatarł jej obraz i miałam na nią ochotę. Sięgnęłam na półkę i przeczytałam w jeden wieczór.

Gabi właśnie rozpoczęła wakacje przed klasą maturalną. Niestety nie może w pełni cieszyć się z odpoczynku. Niedawno okazało się, że mama dziewczyny zdradzała ojca, Gabi zerwała ze swoim chłopakiem i teraz przebywa na zupełnym odludziu w rodzimej wsi taty, gdzie odpoczywają i próbują poukładać sobie myśli. Jednak Gabi jest bardzo pesymistycznie nastawiona. Nie widzi jej się nudny pobyt na wsi, z dala od wszystkiego. Kobiety spotykają się i ciągle plotkują, a ulubionym zajęciem panów po pracy jest "raczenie się napojami, które sprawiały, ze monotonia wiejskiego życia nie...

IwonaA | 2010-11-22
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Super książka dla dziewczyn. Wakacje, przygoda z dreszczykiem i miłość... niestety jest ich dwóch! Szkoda, że Gabi tak długo nie dostrzegała uczucia Romka, na szczęście zakończenie jest otwarte. Polecam, naprawdę warto przeczytać!

Alex | 2013-07-12
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

Trochę słaba i muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś lepszego.Gabi czasami mnie denerwowała i dziwiłam się, że nie dostrzega uczucia Romka.

Kornelia | 2010-06-12
Marianna Fic | 2014-04-02
Na półkach: Z biblioteki
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Książka bardzo miła, lekka, wakacyjna :) Choć miałam nadzieję na trochę inne zakończenie na pewno nie żałuję, że ją przeczytałam. Polecam!

Karolka | 2012-11-19
Na półkach: Wymienię

Minerwa | 2011-01-07
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Bardzo ciekawa ksiażka, czytając ją poczułam zapach wakacji!