Niewidzialne kamienie czyli jak to jest być dyslektykiem

Okładka książki Niewidzialne kamienie czyli jak to jest być dyslektykiem Barbara Ciwoniuk
Okładka książki Niewidzialne kamienie czyli jak to jest być dyslektykiem
Barbara Ciwoniuk Wydawnictwo: Wydawnictwo TOTU opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo TOTU
2019-01-01
2018-12-10
dysleksja problemy szkolne

Trochę przerysowany portret małego dyslektyka i przykrych emocji z tym związanych. Łopatologicznie, by jak najszybciej dotrzeć do maluchów potrzebujących pomocy

Portret dziecka zagubionego w szkolnym labiryncie, zupełnie nieradzącego sobie z nauką. Szkoła jest dla niego koszmarem, w książce opisany jest jeden dzień z jego szkolnego życia. Na szczęście Piotrek i jego rodzice dowiadują się, że przyczyną jego niepowodzeń jest dysleksja.
Pamiętam, że autor słynnego Daru dysleksji we wstępie do książki opisał swoje wczesne przeżycia szkolne. Był samotny, ciągle karany, moczył się w trakcie lekcji, przezywano go debilem. Dziś czasy już nie te, bo społeczeństwo jest wyedukowane, jest internet i w ogóle dużo mówi się i pisze na temat dysleksji, ale koszmarne przeżycia pierwszych lat szkolnych dla niektórych dzieci mogą być ciągle aktualne.

• Dysleksja
  • Literatura dziecięca/młodzieżowa

Barbara Ciwoniuk Niewidzialne kamienie czyli jak to jest być dyslektykiem Zobacz więcej