Wszystko inne poczeka

Wydawnictwo: Telbit

Czy poukładane i pozbawione większych emocji życie musi być szczytem marzeń czterdziestoletniej, kruchej, wrażliwej kobiety? To opowieść o rodzeniu się trudnego do zaakceptowania uczucia, które nabiera barw powoli, w miarę poznawania się dwojga zupełnie obcych ludzi.

nellanna | 2010-10-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2010

Nie wyrosłam z bajek, wciąż lubię do nich wracać. To moje antidotum na smutki, jesienną nostalgie, fakt, że Polacy to najbardziej bluesowy naród świata, nigdy nie ustający w narzekaniu i krytyce... Dlatego miło mi zakomunikować, że bajkopisarze są śród nas i nadal, mimo upływu lat i wszechobecnej technologii, zaopatrują czytelników w historie nie z tej ziemi, gdzie dobro zwycięża, a prawda, uczciwość, szlachetność...i tak dalej.
Stabilna, poukładana kobieta zaczyna popełniać impulsywne szaleństwa, podejmuje szybkie, ryzykowne decyzje. Czym to pachnie? Niekoniecznie zbliżającym się nieuchronnie klimakterium.Brnie dalej, trzyma się konsekwentnie nowego pomysłu na siebie, swoje życie, swoich najbliższych, wcale nie takich znów bliskich.
Książka pełna dialogów. "Czyta się" błyskawicznie, nie sposób się oderwać! Chciałam ją pożreć w jednym kawałku, jak łasuch kawałek tortu z bitą śmietaną. Bo bohaterowie byli sympatyczni, bo zgadzałam się z nimi w wielu sprawach, bo zrobiło się zimno i...

aleksnadra | 2013-07-03
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Barbara Ciwoniuk jest znana przede wszystkim jako autorka lubianych i nagradzanych książek dla młodzieży. W lekkiej i zajmującej opowieści podejmuje ważne społeczne tematy i zmusza do refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.
Takie słowa zobowiązują i wzbudzają we mnie przekorną chęć konfrontacji. Mając taką możliwość, skwapliwie z niej skorzystałam.

Z pazerną chciwością wyszarpałam książkę z koperty i zagłębiłam się w lekturę. Z pokorą przyznaję, że każde słowo przytoczone na początku tej recenzji, to prawda. Jednym słowem książka "Wszystko inne poczeka" zachwyciła mnie bez reszty.

Aida to kobieta tuż po czterdziestce, ustabilizowana społecznie i finansowo. Ma własne mieszkanie, dobrą pracę, lojalnych przyjaciół i uroczego psa rasy pitbull. Nie radzi sobie jedynie w miłości. Rozwódka, matka dorosłej już córki. Ostatni partner okazał się podłym draniem, ukrywającym własną rodzinę. Aida właśnie próbuje sobie poradzić z burzliwym rozstaniem...Za radą przyjaciółki robi generalne...

wiejskifilozof | 2013-11-25

Nie znałem wcześniej autorki.Ani z internetu,telewizji, gazet.Jednym słowem znikąd.Tak, to było wypożyczenie kota w wirku.
Bo skąd mogłem wiedzieć,że trafiłem na jedną z ...najlepszych polskich książek jakie do tej pory przeczytałem.
Zaczyna się od momentu, kiedy znaleziono go ( Andrzej ) w piwnicy.
Brudny,pachnący na pewno nie Channel Numer 5, nie ogolony.Istny menel,co z takim zrobić ?
Wygonić ,wezwać policję ? Pobić ?
Wtedy zjawia się ona, mądra,piękna,szlachetna.
Zabiera go do siebie, tam korzysta z wanny.
Kobieta (Aida), zaczyna związek.
Trudny,nieakceptowalny w społeczeństwie.
A Andrzej popełnił,w życiu wiele błędów.
Odpokutował za nie,prawda ktoś powie to bajka,coś oderwanego od życia.
Może i trochę bajka.Może nie do końca.
Na pewno mądra, piękna pouczająca książka.
Długo po przeczytaniu będę o niej pamiętał.

Veronnie Miller | 2013-06-29
Przeczytana: 2012 rok

Świetna książka dla nastolatków jak i dla dorosłych. Jest napisana w cudowny, prosty sposób. Bardzo chętnie i szybko się ją czyta. Jak większość współczesnych książek opowiada o wielkiej, prawdziwej miłości. W przeciwieństwie do książek napisanych przez Amerykanów bohaterowie nie są celowo upiększani. Są bardzo naturalni, szczerzy, i to jest piękne. Często oceniam książkę po tym czy podczas jej czytania płakałam. Wydaję mi się, że jeżeli jakaś historia poruszyła mnie do łez to oznacza, że jest dobra. Tak więc śmiem twierdzić, że ta książka również jest wyjątkowo, chociaż nie była ani smutna, ani nie skończyła się tragedią. Nie wiem czemu płakałam, może z zazdrości, ponieważ ci dwoje bohaterów byli w sobie naprawdę zakochani. A pomysł autorki aby wpleść jeszcze kilka małych przeciwności sprawił, że książka jest nietuzinkowa. Najlepsza książka w deszczowe, zimne dni. Czytając ją z kakao w ręku, przykryte kołdrą wzbudzi wielkie emocję. Wiem, bo sama próbowałam. Polecam!

LWK | 2013-12-11
Przeczytana: 2013 rok

Sympatyczna. Takie wrażenie pozostało mi gdy zamknęłam książkę.

Zaczyna siec całkiem niewinnie, Aida robi generalne porządki, które skutkują wciąż powiększająca się górą, niepotrzebnych rzeczy, gromadzonych na środku salonu. Trzeba to w końcu wszystko zagarnąć i wrzucić do piwnicy. Dość nieprzyjemnego i skrzętnie omijanego przez naszą bohaterkę miejsca. I tam właśnie Aida znajduje poturbowanego przez sąsiada Andrzeja. Bez wahania, postanawia mu pomóc. I to jest klucz do serii dość nierozsądnych ale jakże tchnących dobrocią uczynków.

Aż do bólu polska, z pięknym językiem, typowo polskimi zachowaniami, przyjemny klimat spotykany, śmiem twierdzić, tylko u nas. Książka dla kobiet, o kobiecie, miłości i ufności względem ludzi.

izabela81 | 2013-10-05
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 września 2013

"Wszystko inne poczeka" to powieść o czterdziestolatce, która znalazła się na zakręcie i postanawia diametralnie odmienić swoje życie. Książka opowiada o wielkiej, prawdziwej miłości. Czy związek Aidy i Andrzeja przetrwa próbę czasu i uprzedzenia? Książkę czyta się błyskawicznie. Po części dlatego, że autorka zamieściła w niej całe mnóstwo dialogów. A po części dlatego, że byłam bardzo ciekawa jej zakończenia i dlatego nie mogłam się od niej oderwać. Poza tym jest uniwersalna i na pewno spodoba się zarówno młodszym jak i dużo starszym czytelnikom. Powieść Barbary Ciwoniuk niesie za sobą przesłanie, że nie należy nikogo skreślać tylko i wyłącznie ze względu na błędy, jakie popełnił w swojej przeszłości. Uczy, że każdy człowiek zasługuje na kolejną szansę.

ElizaMaria | 2015-05-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 maja 2015

O święta naiwności. Jak w bajce, on zły, ona dobra i wspaniała, i pokazała swoje dobre serduszko, i żyli długo i szczęśliwie. Muszę zdecydowanie przerzucić się na same krwawe kryminały.

Agata | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Kiedy zaniepokojona przyjaciółka namawia Aidę na uporządkowanie mieszkania i wyrzucenie wszelkich wspomnień po ostatniej, nieudanej miłości, nikt nie podejrzewa, że będzie to miało tak niespodziewany finał. Wynosząc do piwnicy pudła z sentymentami, z którymi już się rozprawiła, Aida wpada na podekscytowanych sąsiadów i osaczonego przez nich bezdomnego, który rzekomo miał dopuścić się kradzieży. Korzystając z chwili ogólnej nieuwagi, Aida kierowana impulsem postanawia ukryć krwawiącego mężczyznę w swoim mieszkaniu. Co więcej, po krótkiej rozmowie z Andrzejem, jest zdecydowana go ugościć u siebie do czasu, kiedy jego sytuacja się ustabilizuje - w końcu ona mieszka sama ze swoim psem, ma dobrą pracę, znajomych i życie jako tako jej się układa. Poza miłosnym.

Moje pierwsze odczucie po przeczytaniu książki - jest na wskroś polska. Typowo polskie nazwiska, ładny polski język i przyjemny, prosty styl autorki to jej znaki rozpoznawcze.
Powieść dla kobiet, o miłości, jednak miłości trudnej...

Zauważyliście, że ostatnio jest "moda" na bycie tolerancyjnym? Większość osób śmiało deklaruje swoje tolerancyjne podejście do homoseksualistów czy ludzi o innym kolorze skóry. Dużo się o tym mówi i to głośno nie tylko w świecie celebrytów, ale także w kręgu zwykłych, szarych znajomych. Myślę, że ludziom wydaje się przez to, że są wyluzowani. Ja myślę, że jest inaczej... Według mnie już samo mówienie o tym naświetla "problem". Gdybyśmy o tym ciągle nie rozprawiali to byłaby dla mnie tolerancja, bo nie widzielibyśmy różnic, ani potrzeby mówienia o tym. Po za tym jeśli mówimy o tolerancji to nie dotyczy ona przecież określonych grup ludzi tylko wszystkich, bez względu na to kim są i jacy są. Jak wspomniałam, bycie "tolerancyjnym" wobec homoseksualistów, czy przedstawicieli innych nacji jest cool, ale już tolerancja wobec bezdomnych czy kryminalistów? Dla większości osób to temat tabu, prawda?
Skąd ten wstęp? A no stąd, że bezdomność i kryminalna przeszłość dotyka głównego...

Ewa | 2011-03-13
Przeczytana: marzec 2011

"Wszystko inne poczeka" to coś więcej, niż kolejna powieść o czterdziestolatce, która znalazła się na zakręcie i postanawia diametralnie odmienić swoje życie. Takich książek powstało już wiele, czyta się je wprawdzie lekko, łatwo i przyjemnie, jednakże po ich lekturze w pamięci nie pozostaje za dużo. Powieść Barbary Ciwoniuk jest inna - niesie za sobą przesłanie, że nie należy nikogo skreślać ani odrzucać tylko i wyłącznie ze względu na błędy, jakie popełnił w swojej przeszłości; uczy, że każdy człowiek, tak długo jak żyje zasługuje na kolejną szansę. Często bowiem bywa tak, że ten którego mija się na ulicy jako niegodnego uwagi, od którego nieraz odsuwa się ze wstrętem i odwraca wzrok w drugą stronę tak naprawdę jest daleko bardziej wartościowy od tego, o którym wydaje nam się że spełnia wszystkie oczekiwania i nie wystaje poza standardy.

Książkę polecam, bo przeczytać warto. Niektórym może wydawać się, iż opisane w niej wydarzenia są kompletnie odrealnione i trudno uwierzyć w...