Fotografowanie mężczyzn. 500 kreatywnych ujęć

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Wydawnictwo: Helion
500 Poses for Photographing Men: A Visual Sourcebook for Digital Portrait Photographers
poradniki

Czy są dni, kiedy cierpisz na brak weny? Nie masz pomysłu na zdjęcie, nie wiesz, od czego zacząć, a fotografowanie nie sprawia Ci przyjemności? Nie martw się. Zdarza się to każdemu! Trudno być pomysłowym i kreatywnym dzień po dniu, rok po roku, lecz czasem wystarczy drobna sugestia - jedna iskra, która pomoże przełamać brak weny. W tej książce znajdziesz mnóstwo przykładów, które pomogą Ci ją wykrzesać!

Ten album to jedyna w swoim rodzaju pozycja na polskim rynku wydawniczym. Znajdziesz w nim 500 niezwykłych zdjęć, które porwą Cię swoim urokiem. Jego motywem przewodnim są zdjęcia mężczyzn. Ich fotografowanie to nie lada wyzwanie. Mężczyźni pozują znacznie mniej chętnie niż kobiety. Znalezienie najlepszego sposobu na najkorzystniejsze, a zarazem odpowiednie do sytuacji i atrakcyjne pod względem estetycznym zdjęcie, może być jednym z najtrudniejszych zadań w aranżacji portretu. Dobór pozy odgrywa w tym przypadku szczególną rolę, a zróżnicowanie ujęć i uzyskanie oczekiwanego efektu wymaga wielu subtelnych zabiegów. Dzięki wskazówkom zawartym w książce zgłębisz ten temat, a Twoje zdjęcia staną się jeszcze lepsze! Zachęcamy Cię również do sięgnięcia po albumy poświęcone fotografii par ("Fotografowanie par. 500 kreatywnych ujęć"), kobiet ("Fotografowanie kobiet. 500 kreatywnych ujęć") oraz panien młodych ("Fotografowanie panien młodych. 500 kreatywnych ujęć").

Fotografujesz mężczyzn - znajdź najlepsze pomysły na wyjątkowe portrety:
- w pozach siedzących
- w pozach stojących
- w ujęciach od pasa w górę

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl