Okładka książki Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

komiksy
typ
papier
Patryczken
7,12 (65 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Najstarszy wróg Kapitana Ameryki, Red Skull, został zamordowany. Steve Rogers nie wie jednak, że jego zabójstwo jest tylko częścią znacznie większego i mroczniejszego planu. Kapitan, nawiedzany przez wizje nieistniejącej przeszłości, musi rozbroić bomby rozmieszczone na całym globie i odzyskać Kosmiczną Kostkę - urządzenie mające moc zmieniania rzeczywistości

źródło opisu: Hatchette, 2013

Opinie czytelników
książek: 2004
Dominik | 2013-07-17
Przeczytana: 31 maja 2013

Nigdy nie interesowała mnie postać Kapitana Ameryki. Może dlatego, że jest to typowo amerykański superbohater? Może dlatego, że jest zbyt wyidealizowany? Steve Rogers nigdy nie wydawał mi się ważną postacią w świecie Marvela. Bardziej funkcjonował w nim jako symbol, człowiek-legenda, żołnierz doskonały, prosty, bez problemów. Jego historie jawiły mi się jako nieskomplikowane i polegające na rozgramianiu ruskich bądź nazistów. I tak w kółko. Nawet film o nim nie wywołał we mnie żadnej euforii i obejrzałem go, ponieważ był w pierwszej filmowej fazie Marvela. A potem pojawił się Zimowy Żołnierz w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela i szczerze zaiskrzyło.

Fabuła na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosta: ginie odwieczny wróg Kapitana, Red Skull, a bohater wraz z SHIELD próbują dowiedzieć się kto go zabił i starają się odnaleźć w Europie bomby, które nazista miał zamiar rozbroić przed śmiercią. Kapitan mierzy się też ze swoją przeszłością, usiłując przypomnieć sobie okoliczności śmierci...

Hawkeye | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Przyznam szczerze, że do przeczytania tego komiksu zachęciła mnie zbliżająca się premiera filmu pt."Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz". Film ten ma być dość wierny komiksowi, więc postanowiłem poznać tę historię.

Akcja tego komiksu rozpoczyna się od dość szokującego wydarzenia. Red Skull ginie! I to nie z rąk Kapitana Ameryki, ale od zwykłego strzału ze snajperki. Ponadto Kapitana zaczynają dręczyć wizje przeszłości dotyczące, głownie jego pomagiera Bucky'ego Barnesa(mam nadzieję że dobrze odmieniłem imię :)), który zginął w czasie jednej akcji prowadzonej przez Kapitana. Okazuje się że to tylko początek mrocznej intrygi. Czy Kapitan zdoła uporać się ze swoją przeszłością i rozwiązać zagadkę śmierci Skulla?

Rysunki Steve'a Eptinga są bardzo dobre i doskonale oddają mroczny klimat tej historii. Scenariusz Eda Brubakera jest bardzo wciągający. Jest to jego debiut w wydawnictwie Marvel Comics , więc tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony. Całość składa się na odrobinę mroczną...

AS_ | 2014-11-29

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku