Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Wydawnictwo: Hachette
7,09 (81 ocen i 3 opinie)
tłumaczenie
Jacek Drewniowski
Captain America: Winter soldier
komiksy
Patryczken

Najstarszy wróg Kapitana Ameryki, Red Skull, został zamordowany. Steve Rogers nie wie jednak, że jego zabójstwo jest tylko częścią znacznie większego i mroczniejszego planu. Kapitan, nawiedzany przez wizje nieistniejącej przeszłości, musi rozbroić bomby rozmieszczone na całym globie i odzyskać Kosmiczną Kostkę - urządzenie mające moc zmieniania rzeczywistości

źródło opisu: Hatchette, 2013

źródło okładki: kolekcja-hatchette.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Pół świata
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Fangirl
  • Wyspa
  • Nie ma nieba
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Collide
  • Sekret Sonji
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,22 (9 ocen i opinii)
Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2004
Dominik | 2013-07-17
Przeczytana: 31 maja 2013

Nigdy nie interesowała mnie postać Kapitana Ameryki. Może dlatego, że jest to typowo amerykański superbohater? Może dlatego, że jest zbyt wyidealizowany? Steve Rogers nigdy nie wydawał mi się ważną postacią w świecie Marvela. Bardziej funkcjonował w nim jako symbol, człowiek-legenda, żołnierz doskonały, prosty, bez problemów. Jego historie jawiły mi się jako nieskomplikowane i polegające na rozgramianiu ruskich bądź nazistów. I tak w kółko. Nawet film o nim nie wywołał we mnie żadnej euforii i obejrzałem go, ponieważ był w pierwszej filmowej fazie Marvela. A potem pojawił się Zimowy Żołnierz w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela i szczerze zaiskrzyło.

Fabuła na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosta: ginie odwieczny wróg Kapitana, Red Skull, a bohater wraz z SHIELD próbują dowiedzieć się kto go zabił i starają się odnaleźć w Europie bomby, które nazista miał zamiar rozbroić przed śmiercią. Kapitan mierzy się też ze swoją przeszłością, usiłując przypomnieć sobie okoliczności...

Hawkeye | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Przyznam szczerze, że do przeczytania tego komiksu zachęciła mnie zbliżająca się premiera filmu pt."Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz". Film ten ma być dość wierny komiksowi, więc postanowiłem poznać tę historię.

Akcja tego komiksu rozpoczyna się od dość szokującego wydarzenia. Red Skull ginie! I to nie z rąk Kapitana Ameryki, ale od zwykłego strzału ze snajperki. Ponadto Kapitana zaczynają dręczyć wizje przeszłości dotyczące, głownie jego pomagiera Bucky'ego Barnesa(mam nadzieję że dobrze odmieniłem imię :)), który zginął w czasie jednej akcji prowadzonej przez Kapitana. Okazuje się że to tylko początek mrocznej intrygi. Czy Kapitan zdoła uporać się ze swoją przeszłością i rozwiązać zagadkę śmierci Skulla?

Rysunki Steve'a Eptinga są bardzo dobre i doskonale oddają mroczny klimat tej historii. Scenariusz Eda Brubakera jest bardzo wciągający. Jest to jego debiut w wydawnictwie Marvel Comics , więc tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony. Całość składa się na odrobinę mroczną...

Anna | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadane

Przeczytałam tę i drugą część zaraz po obejrzeniu filmu. Bardzo dobra i ciekawa adaptacja. Komiks trzyma w napięciu, bardzo ciekawie przedstawione losy Steve'a Rogersa (chociaż średnio przypada mi kreska, a zwłaszcza wygląd głównego bohatera) Idealna pozycja dla osób, którym spodobał się film. Również dla tych, którym się nie spodobał, bo może komiks ich przekona ;)

Mac | 2015-07-24
Na półkach: Marvel, Komiksy, Przeczytane