Lubimyczytać.pl to:

komiksy
typ
papier
Patryczken
7.15 (52 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Najstarszy wróg Kapitana Ameryki, Red Skull, został zamordowany. Steve Rogers nie wie jednak, że jego zabójstwo jest tylko częścią znacznie większego i mroczniejszego planu. Kapitan, nawiedzany przez wizje nieistniejącej przeszłości, musi rozbroić bomby rozmieszczone na całym globie i odzyskać Kosmiczną Kostkę - urządzenie mające moc zmieniania rzeczywistości

źródło opisu: Hatchette, 2013

źródło okładki: kolekcja-hatchette.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
książek: 2004
Dominik | 2013-07-17
Przeczytana: 31 maja 2013

Nigdy nie interesowała mnie postać Kapitana Ameryki. Może dlatego, że jest to typowo amerykański superbohater? Może dlatego, że jest zbyt wyidealizowany? Steve Rogers nigdy nie wydawał mi się ważną postacią w świecie Marvela. Bardziej funkcjonował w nim jako symbol, człowiek-legenda, żołnierz doskonały, prosty, bez problemów. Jego historie jawiły mi się jako nieskomplikowane i polegające na rozgramianiu ruskich bądź nazistów. I tak w kółko. Nawet film o nim nie wywołał we mnie żadnej euforii i obejrzałem go, ponieważ był w pierwszej filmowej fazie Marvela. A potem pojawił się Zimowy Żołnierz w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela i szczerze zaiskrzyło.

Fabuła na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosta: ginie odwieczny wróg Kapitana, Red Skull, a bohater wraz z SHIELD próbują dowiedzieć się kto go zabił i starają się odnaleźć w Europie bomby, które nazista miał zamiar rozbroić przed śmiercią. Kapitan mierzy się też ze swoją przeszłością, usiłując przypomnieć sobie okoliczności śmierci...

Hawkeye | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Przyznam szczerze, że do przeczytania tego komiksu zachęciła mnie zbliżająca się premiera filmu pt."Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz". Film ten ma być dość wierny komiksowi, więc postanowiłem poznać tę historię.

Akcja tego komiksu rozpoczyna się od dość szokującego wydarzenia. Red Skull ginie! I to nie z rąk Kapitana Ameryki, ale od zwykłego strzału ze snajperki. Ponadto Kapitana zaczynają dręczyć wizje przeszłości dotyczące, głownie jego pomagiera Bucky'ego Barnesa(mam nadzieję że dobrze odmieniłem imię :)), który zginął w czasie jednej akcji prowadzonej przez Kapitana. Okazuje się że to tylko początek mrocznej intrygi. Czy Kapitan zdoła uporać się ze swoją przeszłością i rozwiązać zagadkę śmierci Skulla?

Rysunki Steve'a Eptinga są bardzo dobre i doskonale oddają mroczny klimat tej historii. Scenariusz Eda Brubakera jest bardzo wciągający. Jest to jego debiut w wydawnictwie Marvel Comics , więc tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony. Całość składa się na odrobinę mroczną...

maruta | 2014-02-22

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku