Okładka książki Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
komiksy
typ
papier
Patryczken
7.21 (56 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Najstarszy wróg Kapitana Ameryki, Red Skull, został zamordowany. Steve Rogers nie wie jednak, że jego zabójstwo jest tylko częścią znacznie większego i mroczniejszego planu. Kapitan, nawiedzany przez wizje nieistniejącej przeszłości, musi rozbroić bomby rozmieszczone na całym globie i odzyskać Kosmiczną Kostkę - urządzenie mające moc zmieniania rzeczywistości

źródło opisu: Hatchette, 2013

Opinie czytelników
książek: 2004
Dominik | 2013-07-17
Przeczytana: 31 maja 2013

Nigdy nie interesowała mnie postać Kapitana Ameryki. Może dlatego, że jest to typowo amerykański superbohater? Może dlatego, że jest zbyt wyidealizowany? Steve Rogers nigdy nie wydawał mi się ważną postacią w świecie Marvela. Bardziej funkcjonował w nim jako symbol, człowiek-legenda, żołnierz doskonały, prosty, bez problemów. Jego historie jawiły mi się jako nieskomplikowane i polegające na rozgramianiu ruskich bądź nazistów. I tak w kółko. Nawet film o nim nie wywołał we mnie żadnej euforii i obejrzałem go, ponieważ był w pierwszej filmowej fazie Marvela. A potem pojawił się Zimowy Żołnierz w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela i szczerze zaiskrzyło.

Fabuła na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosta: ginie odwieczny wróg Kapitana, Red Skull, a bohater wraz z SHIELD próbują dowiedzieć się kto go zabił i starają się odnaleźć w Europie bomby, które nazista miał zamiar rozbroić przed śmiercią. Kapitan mierzy się też ze swoją przeszłością, usiłując przypomnieć sobie okoliczności śmierci...

Hawkeye | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Przyznam szczerze, że do przeczytania tego komiksu zachęciła mnie zbliżająca się premiera filmu pt."Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz". Film ten ma być dość wierny komiksowi, więc postanowiłem poznać tę historię.

Akcja tego komiksu rozpoczyna się od dość szokującego wydarzenia. Red Skull ginie! I to nie z rąk Kapitana Ameryki, ale od zwykłego strzału ze snajperki. Ponadto Kapitana zaczynają dręczyć wizje przeszłości dotyczące, głownie jego pomagiera Bucky'ego Barnesa(mam nadzieję że dobrze odmieniłem imię :)), który zginął w czasie jednej akcji prowadzonej przez Kapitana. Okazuje się że to tylko początek mrocznej intrygi. Czy Kapitan zdoła uporać się ze swoją przeszłością i rozwiązać zagadkę śmierci Skulla?

Rysunki Steve'a Eptinga są bardzo dobre i doskonale oddają mroczny klimat tej historii. Scenariusz Eda Brubakera jest bardzo wciągający. Jest to jego debiut w wydawnictwie Marvel Comics , więc tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony. Całość składa się na odrobinę mroczną...

_Eliem_0911 | 2014-07-06

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku