Punisher: Witaj ponownie, Frank część 1

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (tom 15) | Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Wydawnictwo: Hachette Polska
Punisher, Welcome Back, Frank pt.1
9788377391990
komiksy
Dzwienkoswit

Frank Castle, zwany też jako Punisher, powraca na ulice Nowego Jorku, by kontynuować swoją samotną walkę z przestępczością zorganizowaną. Systematycznie oczyszcza zaułki metropolii z wszelkiego rodzaju kryminalistów. Z każdym krokiem jest coraz bliżej otwartej wojny ze słynną mafijną rodziną Gnucci. Przygotujcie się na krwawy pokaz wymierzanie sprawiedliwości w najlepszym wydaniu.

źródło opisu: Hatchette, 2013

źródło okładki: http://www.kolekcjakomiksow.pl

Jędrzej | 2018-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2018

QUEENfan | 2018-04-18

Kultowy duet Ennis i ś.p Dillon, to gwarancja świetnego komiksu z moim ulubionym bohaterem Marvela.

Irimias | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Po ponad 10-ciu latach od pierwszej polskiej edycji nadrobiłem tę niewybaczalną zaległość. Komiks petarda! Prosty, brutalny, diabelnie zabawny - arcydzieło campu. Widać, że Ennis i Dillon bawili się przednio. Ja też bawiłem się przednio. Absolutny klasyk i musisztoznać.

amra_LemurianScrolls | 2015-08-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 2003 rok

Historia, która wskrzesiła Punishera w Stanach Zjednoczonych na początku wieku i zaowocowała kontynuacją kilkudziesięciu następnych numerów przygód Franka Castle pisanych przez Gartha Ennisa. W porównaniu do serii z lat 90-tych jest mocniejsza i brutalniejsza. Wątki z tej serii były wykorzystane w filmie "Punisher" z 2004 roku. Rysunki pasują do historii pisanej przez Ennisa, ale nie zmienia to faktu, że są fatalne. Za to okładki, które stworzył Tim Bradstreet są rewelacyjne i dla nich warto sięgnąć po tą serię wydaną przez Mandragorę, gdzie każda jest oddzielnie na "twardszym" papierze.

Czas na komiks | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Paweł, Mariusz, WKKM

W minioną środę w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela ukazała się druga część opowieści Punisher – Witaj ponownie Frank, jako że na naszym blogu nie mieliście okazji zapoznać się z recenzją pierwszej części komiksu postanowiliśmy nadrobić zaległości.
Welcome home Frank – bo tak brzmi anglojęzyczny tytuł tego komiksu to opowieść o powrocie Punishera do Nowego Jorku. Po przeczytaniu powyższego zdania powstaje pytanie – powrocie skąd? Mam nadzieję, że mi wybaczycie i nie odpowiem na to pytanie. Pomysły typu rozmowa FF z Bogiem, rozmowa Wolverina ze śmiercią czy tak jak w przedmowie to tego komiksu wizyta Franka… w niebie… Zawsze postrzegałem komiks o Punisherze jako najbardziej racjonalny spośród komiksów Marvela. Ot zwykły facet ze spluwą i twardymi jajami mści się na przestępczości za swoją ogromną stratę. Takie jednak wątki jak wyżej przytoczone strasznie mnie zniechęcają do Marvela. Bo odpowiedzcie sobie na pytanie, czy nie wydaje wam się, że to po prostu głupie?

Cała...

Wkp | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Frank Castle powraca do Nowego Jorku. Przeżył już wiele, łącznie z trafieniem do Nieba i propozycją Aniołów by pracował dla nich, jako egzekutor. Teraz wraca do normalnego życia i od razu zabiera się za porządki. Na pierwszy cel swej samotnej walki obiera rodzinę mafijną Gnuccich. Trupy ścielą się gęsto, mafiozi starają się dorwać go za wszelką cenę, para policjantów stara się na tej wojnie coś ugrać, a do tego pojawiają się zainspirowani Punisherem naśladowcy...

Oto pierwsze 12 zeszytów trzeciej serii przygód Mściciela i przy okazji, całkiem słusznie, historia uważana za jedną z najlepszych o Punisherze w historii. Przygody Puniego stworzone przez duet, który wstrząsnął czytelnikami kilka lat wcześniej cyklem Kaznodzieja odwala kawał rewelacyjnej roboty. Rysunki wprawdzie nie powalają na kolana, spora w tym „zasługa” inkera i koloru, ale scenariusz jest szybki, mocny, krwawy, brutalny i nie pusty, a to cenię sobie w komiksach. Poza tym fabuła jest naprawdę udana, a Frank taki,...

CórkaWodza | 2013-07-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 15 lipca 2013

Co można powiedzieć o tym komiksie? Brutalny. Krwawy. Obrzydliwy. Ale niesamowicie wciągający.

FomaLermont | 2013-07-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam szczerze. Postać Franka Zamka znałem tylko z filmów i gier. I jakoś ani tam , ani tam za cholerę nie pasował mi do trykociarskiego jakby nie patrzeć uniwersum Marvela. Jednak "Welcome back Frank " przekonała mnie , że ta potęga wydawnictw komiksowych ma do zaoferowania coś więcej niż Człowieka Pająka czy X-Menów.
Tak oto historia zaczyna się po powrocie Franka ze służby u aniołów. I jak mogliśmy się spodziewać po tej postaci , nie jest on nawróconym sędzią wymierzającym sprawiedliwość a la Daredevil ( swoją drogą w komiksie pojawia się ciekawa konfrontacja obu panów ). Punisher po staremu wybija w mniej lub bardziej widowiskowy sposób przestępczość NY. Gniew Punishera skupia się na mafii mamuśki Gnucci. Szefowa gangu postanawia się z nim rozprawić co doprowadza do ciekawej wizyty w zoo... Co prawda akcja tomu 1 kończy się w momencie gdy siepacze mamuśki odkrywają miejsce zamieszkania Castle'a ale to tylko nakręca głód na kolejny tom :)
W kresce Dillona zauważyć można ,...