Iron Man: Extremis
9788377392027
Marvel, Iron Man, Mallen
komiksy
Różyczka

Przedstawiamy początek nowej ery w życiu Iron Mana. Słynny scenarzysta Warren Ellis połączył siły z rysownikiem Adim Granovem, by opowiedzieć historię odzianego w zbroję członka Avengers. Przedstawiamy historię na miarę XXI wieku - ukazujemy świat, w którym nowe, przerażające technologie mogą zawładnąć bezbronną ludzkością. Czym jest niebezpieczne Extremis, kto jest jego twórcą i co jego pojawienie się znaczy dla świata?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/3

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/3

Adrian Jeżak | 2019-10-05
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 05 października 2019

Sięgnąłem po niego zaraz po poprzednim tomie. Bohater zmaga się z wrogami zrodzonymi z jego dawnych potyczek. Cienie przeszłości dosięgają go cały czas, na dodatek jego kostium okazuje się niewystarczający w nadchodzących potyczkach.
Polecam,
Adrian Jeżak

QUEENfan | 2018-05-17

Fabularnie jakoś wybitnie nie jest, ale plansze Adi Granova przecudne.

Otani | 2017-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Nie będę ukrywać, że Tony Stark jest w ścisłej czołówce moich ulubionych postaci ze stajni Marvela. Jednak dotąd miałem styczność jedynie z adaptacjami jego przygód — od okropnego serialu animowanego z 1994 roku po jego występy w filmach MCU, z czego jego pierwszy solowy film sprawił, że w ogóle zacząłem interesować się kinematografią oraz amerykańskim komiksem. „Iron Man: Extremis” jest moim pierwszym spotkaniem z tą postacią na łamach medium, którym jest komiks... i mam co do tego kontaktu trochę mieszane uczucia.

Na pewno tym, co zasługuje, na dużą pochwałę jest fabuła. Warren Ellis odwalił kawał dobrej roboty. Tak naprawdę poza samym finałem mało jest tutaj tego typowego superhero. Owszem, tak jak zwykle musimy pokonać tzw. „przeciwnika tygodnia”, ale on sam w sobie stanowi paliwo napędowe dla esencji tego komiksu tj. wewnętrznej walki Tony'ego Starka z jego dawnymi grzechami oraz uzmysłowieniem sobie kim, tak naprawdę jest. I pod tym względem komiks jest naprawdę świetny — aż...

Beremis | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 03 maja 2016

Moje drugie podejście do Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, choć to trzeci tom tej serii i dalej jest wielce przeciętnie, choć miało być tak super.
Scenarzysta tego tomu, Warren Ellis jest mi znany z pierwszego tomu Transmetropolitan, tomu gdzie było dla mnie wielkie WOW, do tego zasłyszane opinie o nim, jako tym Brytolu co namieszał na amerykańskim komiksowym podwórku, nie będzie źle, co nie? Rysunki, Adi Gronov, nie kojarzę tego pana, pierwszy rzut oka, o... coś innego, dobrą, realistyczną kreskę gościu ma. Nie może być źle, prawda? Nie może. Niestety może. I sumarycznie może wyszło co najwyżej średnio, kilka plusów jest, kilka minusów i ostatecznie drugie podejście do Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela coś mi tak mówi, że to nie moje uniwersum. A przecież je lubię, może mi daleko do psychofana, ale nie mówię nie. Lubię zajrzeć.
Grafika. Po pierwszym WOW przyszła dokładniejsza lektura i czar prysł. Muszę przyznać, że Adi ma ciekawy styl, w komiksie na pewno się wyróżniający....

leopold | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

IM: EXTREMIS jest historią na której po części opierała się fabuła pierwszej i trzeciej części kinowego filmu o Iron Manie. Jest to początek działalności Starka jako Iron Mana tyle, że jeszcze nikt nie wie, że to on skrywa się pod zbroją. Historia ciekawa wprowadza nieco więcej światła do genezy głównego bohatera( strach przed własnymi słabościami i niemożność kontroli tego co nadejdzie w przyszłości), ilustracje piękne ich "akwarelność" wraz z fotorealizmem sprawiają, że historii można dotknąć. Szkoda tylko, że w WKKM nie będzie kontynuacji tej historii w końcu dzięki Extremis Stark pozyskał nowe możliwości bojowe, jego samego jak i zbroji, której wiele już nie brakuje do technicznej doskonałości.

Chudi_X | 2015-04-01
Przeczytana: kwiecień 2013

Jak doprowadzić do powstania nudnego i niewartego uwagi komiksu o Iron Manie? Recepta jest bardzo prosta: wystarczy potworna grafika, z której emanuje sztuczność i przeładowanie photoshopem oraz nieporywająca, wtórna i nudna jak flaki z olejem fabuła: pojawia się zły i niedobry wróg oraz problem do rozwiązania, główny bohater cudem przeżywa, postać pozytywna dostaje cudownego "power-upa" i odnosi zwycięstwo.

Czas na komiks | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Paweł, Mariusz, WKKM

Trzecim albumem wydanym w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksow Marvela był Iron Man – Extremis. Historia spisana przez Warrena Ellisa, którą graficznie zrealizował Adi Granov.
Komiks ten opowiada o starciu Tonego Starka z terrorystą, który poddał się militarnemu eksperymentowi o nazwie Extremis. Po przyjęciu dawki tajemniczej substancji stanowiącej sendo projektu Extremis, nieznany terrorysta stał się żywą maszyną bojową. Wszczepienie mu mikroelektronicznych podzespołów, które poprzez ośrodek regeneracji spowodowały zmutowanie ciała dało mu nadludzką siłę, wystarczająca żeby gołymi rękoma powyginać pancerz Iron Mana. W pakiecie znajdowało się również kilka innych przydatnych w życiu terrorysty funkcji, np. zionięcie ogniem ;)

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł

czomicz | 2014-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Warren Ellis wielkim scenarzystą jest. Czytałem wiele jego genialnych komiksów, ale tu mu chyba odrobinę nie wyszło. Zaczynam podejrzewać, że jak Warren pisze coś dla Marvela, to mu się włącza tryb marvelowaty... Szkoda... Fabuła nieznośnie schematyczna i boleśnie pompatyczna. To, co prawdopodobnie wybaczyłbym szeregowym wyrobnikom od Marvela, jest niedopuszczalne u twórcy Transmetropolitan i Authority. Nie ten poziom panie dzieju. Na pochwałę zasługują rysunki. Adi Granov rysuje niesamowicie, ale bliżej mu do francuskiego wydawnictwa Humanoides, niż do amerykańskiego superbohaterkowa. Brawo Panie Granov, dla mnie prawdziwe cudo.

Podsumowując, Anthony Stark zrobił z siebie cyborga... Teraz ma komórkę we łbie i modem w d... A ja biedny nie wiem, czy mam się z tego śmiać, czy może jednak płakać...

comboometga | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Marvel
Przeczytana: 30 marca 2014

Iron Man jakiego nie znacie.
Po pierwsze chciałabym zwrócić uwagę na bardzo realistyczne rysunki,z którymi po raz trzeci się spotykam i które bardzo mi się podobają.
Wspaniale oddają rzeczywistość sytuacji i wszystkie detale są świetnie wyróżnione.
Całkiem inna historia Iron Mana,niż te,które znacie z filmów.
Jest to mój pierwszy komiks z Tonym Starkiem i chciałabym,żeby nie jedyny. Naprawdę fantastyczny.

Był to pamiętny który jako pierwszy kosztował 40 zł co wówczas mnie zaniepokoiło, lecz teraz stało się normalką .
Historia opowiada i słabości Starka. Tym razem nie tej butelkowanej ani w innej zbroi lecz tkwiącej w człowieczeństwie Antosia. I o ile Bruce Wayne zna kilka ciekawych sposobów na obicie mordy, o tyle Iron Man bez zbroi wygrałby tylko ze swoim kamerdynerem Jarvisem.
Pojawia się bowiem przeciwnik któremu udaje się pokonać Żelaznego mimo jego ekwipunku. Reakcje Starka są zbyt wolne i w ten sposób otrzymuje łupnia które należy mu się za późniejsze wyczyny w Civil War.
Na uwagę zasługują tutaj realistyczne rysunki Granova. Swoją drogą człowiek ten to projektant filmowej wersji zbroi Starka, a więc i komiksowa prezentuje się nieźle.
Scenariusz nie powala, ale pokazuje kolejny raz, że być bogatym, przystojnym, mieć ultranowoczesną zbroję, piękne kobiety, sławę, należeć do supergrupy herosów ratujących świat średnio co miesiąc i przyjaźnić się z bogiem, żywa patriotyczna...