Współczesne opowieści żydowskie

Wydawnictwo: Fundacja Dobre Słowo
literatura piękna
Agata

Zbiór opowiadań, w których ważną rolę odgrywają wspomnienia o obrastającym mitami świecie polskich Żydów. Pretekstem do podjęcia opowieści może być rozmowa podsłuchana w kawiarni lub w czasie gry w karty, praca naukowa lub wspomnienia staruszka przebywającego w szpitalu.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: okładka

Stefanomalo | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

To zdecydowanie jedno z dziel popisowych autora. Literatura. I naprawdę rzadki gatunek - opowiadania. Taka piękna bezpretensjonalna prozę pisano w czasach kiedy literatura była dotowana przez państwo. Szacun. Stara szkoła pisania. bez wulgaryzmów, obscenicznych opisów. Po prostu kawał dobrej polskiej prozy. Nie wierzyłem , ze jeszcze coś takie poczytam.

Monika127 | 2013-07-01
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Literatura współczesna, opowiadnia, do tego tematyka judaistyczna i krakowskie klimaty. To jest jajko z czterema żółtkami! Dowód na to, ze polska literatura ma sie doskonale. Czyżby następca Iwaszkiewicza? Czekam teraz na epopeję na miare "Sławy i chwały".