Until Fountain Bridge

Cykl: On Dublin Street (tom 1.5)
Wydawnictwo: Online
angielski
Blombus

Ellie Carmichael had a crush on Adam Sutherland, her brother, Braden’s, best friend, for years, and although Adam treated her with proprietary concern he made it clear he thought of her only as a little sister. Over the years, as Ellie’s crush develops into love, her romantic idealism makes it difficult for her to move on. To make matters worse, as she’s gotten older, Adam’s attitude has...

Over the years, as Ellie’s crush develops into love, her romantic idealism makes it difficult for her to move on. To make matters worse, as she’s gotten older, Adam’s attitude has changed toward her. His affection for her is now joined by attraction, but his loyalty to Braden, and his fear of losing the only family he has, stops him from claiming Ellie the way she wishes he would.

But one night his attraction is put to the test, and as much as Adam would like things to remain the same everything changes between them in a simple brush of the lips.

Soon lust, love, jealousy and heartbreak combine to force change upon their relationship… and Adam discovers the hard way that life is too damn short to spend it on regret.

źródło opisu: http://www.samanthayoungbooks.com/2013/03/readers-...(?)

źródło okładki: http://www.samanthayoungbooks.com/2013/03/readers-...»

Nina | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

W pierwszym tomie serialu, o ludziach i wydarzeniach związanych z edynburską Dublin Street, u Ellie, przyrodniej siostry Bradena Carmichaela i współlokatorki jego ukochanej Joss, wykryto guza mózgu. Na szczęście okazał się niezłośliwą cystą i został operacyjnie usunięty, ale zanim to się stało rodzina i przyjaciele byli bliscy załamania. Był wśród tych osób najbliższy przyjaciel Bradena, Adam Sutherland, który przy łóżku Ellie złożył deklarację, że jest w niej zakochany i chce z nią być na dobre i na złe. Ponieważ Ellie od dawna o tym marzyła, tak też się stało. Teraz mieszkają razem, cieszą się życiem, miłością i wspaniałym seksem oraz wspominają etapy wzajemnego zauroczenia. Podstawą wspomnień jest pamiętnik Ellie. Zaczęła go prowadzić jako dziecko i opisywała w nim kolejne fazy swojego stosunku do Adama, począwszy od momentu, gdy na szkolnym podwórku stawał w jej obronie, ale bardzo szybko jego postawa spolegliwego opiekuna małej siostrzyczki przyjaciela przestała jej...

tylkojego095 | 2018-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2018

Krótka opowieść o Elle i Adamie;) szczerze to jak czytałam inne książki to nie spodziewałam się, że między tą dwójką AŻ tyle się działo;) a tu proszę;) warto przeczytać bo to doskonałe uzupełnienie jak dla mnie;) Polecam!

Melania1987 | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2017, Angielski
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Przyjemnie się czyta historię Els i Adama :)

Dżasta | 2015-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2015

Fantastyczna. Wciąga, porywa i wzrusza. Chociaż wiedziałam jak się skończy z poprzedniej części i tak nie mogłam się oderwać. Zdecydowanie polecam.

Pinina_Paulina | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Krótka, ale idealna :)
Bardzo brakowało tej części w której poznajemy dokładnie historię Ellie i Adama - to w zupełności wystarczy. Było o nich w każdej części przez co mogliśmy dowiedzieć się o nich co nieco, natomiast ta książka jest idealnym podsumowaniem ich związku :)

Alastria | 2015-01-20

Uwielbiam tą serie

bookish | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

krótka historia związku, a właściwie początków Ellie i Adama. cóż, dowiadujemy się o jej chorobie i o tym, że są razem w "wbrew zasadom" ale co jest wcześniej? tego właśnie dowiadujemy. Ellie segreguje swoje pamiętniki, które chce przekazać swojej nowej szwagierce, aby ta miała podstawę do napisania swojej powieści, jednak sortowanie pamiętników zmienia się w rozmowę Adama z Ellie, a we efekcie pozwala ona przeczytać mu soje pamiętniki. razem z Adamem dowiadujemy się jak to wyglądało z jej perspektywy, odczytujemy jej uczucia, ale powracamy też do teraźniejszości, gdzie nasza para wyjaśnia pewne kwestię, które w przeszłości miały wywołać inny efekt.

Dorota | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Kolejna pozycja z serii ON DUBLIN STREET, którą czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

lulamae | 2014-08-07
Przeczytana: 23 lipca 2014

Uważam, że opisanie historii Ellie i Adama jest świetnym uzupełnieniem serii On Dublin Street.
Fragmenty ich historii poznaliśmy w "Wbrew zasadom", gdzie poznaliśmy historię Joss i Bradena.

Autorka jak zwykle sprawnie poprowadziła nas po drodze jaką musieli przejść Ellie i Adam. Kochali się od lat, ale dopiero wstrząsająca wiadomość spowodowała, że podjęli oni odpowiednie decyzje i przejrzeli ostatecznie na oczy - a właściwie chodzi o Adama.

Zdecydowanie POLECAM osobom, które polubiły/pokochały całą serię!

Ranech | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 22 lutego 2014

W oczekiwaniu, aż "Wszystkie odcienie pożądania" wpadną w moje łapki, zabrałam się za "Until Fountain Bridge".

Jest to nowela opisująca miłosne wojaże Ellie Carmichael i Adama Sutherland. Bohaterów poznałam już w pierwszej części ODS "Wbrew zasadom". Ellie jest niepoprawną romantyczką, zakochaną w najlepszym przyjacielu swojego brata Bradena, Adamie, który traktuje ją jak młodszą siostrę. Mimo, że z czasem Adam zauważa, że Ellie wyrosła na piękną, pociągającą kobietę, boi się zaryzykować przyjaźni Bradena i przyznać do tego, że się w niej zakochał. Czy dramatyczna sytuacja zmieni jego podejście i odważy się w końcu przyznać do swoich uczuć przed sobą i Bradenem? Przekonajcie się sami! Polecam!

Seria "On Dublin Street" składa się:
1. Wbrew zasadom (On Dublin Street)
1.5 An On Dublin Street Christmas - wersja angielska
1.6 Until Fountain Bridge - wersja angielska
2. Wszystkie odcienie pożądania (Down London Road)
2.5 Castle Hill - wersja angielska
3. Sztuka uwodzenia (Before...