Until Fountain Bridge

Cykl: On Dublin Street (tom 1.5)
Wydawnictwo: Online
angielski
Blombus

Ellie Carmichael had a crush on Adam Sutherland, her brother, Braden’s, best friend, for years, and although Adam treated her with proprietary concern he made it clear he thought of her only as a little sister. Over the years, as Ellie’s crush develops into love, her romantic idealism makes it difficult for her to move on. To make matters worse, as she’s gotten older, Adam’s attitude has...

Over the years, as Ellie’s crush develops into love, her romantic idealism makes it difficult for her to move on. To make matters worse, as she’s gotten older, Adam’s attitude has changed toward her. His affection for her is now joined by attraction, but his loyalty to Braden, and his fear of losing the only family he has, stops him from claiming Ellie the way she wishes he would.

But one night his attraction is put to the test, and as much as Adam would like things to remain the same everything changes between them in a simple brush of the lips.

Soon lust, love, jealousy and heartbreak combine to force change upon their relationship… and Adam discovers the hard way that life is too damn short to spend it on regret.

źródło opisu: http://www.samanthayoungbooks.com/2013/03/readers-...(?)

źródło okładki: http://www.samanthayoungbooks.com/2013/03/readers-...»

Emilja | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 22 lutego 2014

W oczekiwaniu, aż "Wszystkie odcienie pożądania" wpadną w moje łapki, zabrałam się za "Until Fountain Bridge".

Jest to nowela opisująca miłosne wojaże Ellie Carmichael i Adama Sutherland. Bohaterów poznałam już w pierwszej części ODS "Wbrew zasadom". Ellie jest niepoprawną romantyczką, zakochaną w najlepszym przyjacielu swojego brata Bradena, Adamie, który traktuje ją jak młodszą siostrę. Mimo, że z czasem Adam zauważa, że Ellie wyrosła na piękną, pociągającą kobietę, boi się zaryzykować przyjaźni Bradena i przyznać do tego, że się w niej zakochał. Czy dramatyczna sytuacja zmieni jego podejście i odważy się w końcu przyznać do swoich uczuć przed sobą i Bradenem? Przekonajcie się sami! Polecam!

Seria "On Dublin Street" składa się:
1. Wbrew zasadom (On Dublin Street)
1.5 An On Dublin Street Christmas - wersja angielska
1.6 Until Fountain Bridge - wersja angielska
2. Wszystkie odcienie pożądania (Down London Road)
2.5 Castle Hill - wersja angielska
3. Sztuka uwodzenia (Before...

Uważam, że opisanie historii Ellie i Adama jest świetnym uzupełnieniem serii On Dublin Street.
Fragmenty ich historii poznaliśmy w "Wbrew zasadom", gdzie poznaliśmy historię Joss i Bradena.

Autorka jak zwykle sprawnie poprowadziła nas po drodze jaką musieli przejść Ellie i Adam. Kochali się od lat, ale dopiero wstrząsająca wiadomość spowodowała, że podjęli oni odpowiednie decyzje i przejrzeli ostatecznie na oczy - a właściwie chodzi o Adama.

Zdecydowanie POLECAM osobom, które polubiły/pokochały całą serię!

Pinina_Paulina | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Krótka, ale idealna :)
Bardzo brakowało tej części w której poznajemy dokładnie historię Ellie i Adama - to w zupełności wystarczy. Było o nich w każdej części przez co mogliśmy dowiedzieć się o nich co nieco, natomiast ta książka jest idealnym podsumowaniem ich związku :)

TINA | 2013-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Ellie to słodka romantyczka, z miękkim sercem i delikatną duszą, która kocha się w Adamie od 14 roku życia. On natomiast jest najlepszym przyjacielem jej brata i największym jej obrońcą – jej bohaterem. W miarę dorastania Ellie pięknieje i nabiera subtelnej mądrości, która powoli wabi Adama a to oznacza temat tabu, zakazaną strefę przed którą musi się bronić. Frustracja Ellie nabiera na sile, gdy zaczyna rozumieć, że nikt nie jest w stanie zastąpić jej Adama, oraz fakt że on nigdy nie spojrzy na nią jak na seksowną kobietę a jedynie jak na „młodszą siostrzyczkę”.
Książka jest w formie pamiętnika, wspomnień Els… i bardzo trzyma w napięciu :) cała ta sprawa z zakochaniem, pragnieniem i przyciąganiem tylko podnosi ogień i całość staje się bardzo dobrym kąskiem. W momencie gdy Adam jest na krawędzi utraty Ellie, wybucha i wszystkie uczucia wypływają z niego, ale czy nie za późno?
Czytając tą opowieść cofnęłam się w przeszłość, przypomniałam siebie jak to jest gdy dwie osoby zakochane w...

książek: 2063
bookish | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

krótka historia związku, a właściwie początków Ellie i Adama. cóż, dowiadujemy się o jej chorobie i o tym, że są razem w "wbrew zasadom" ale co jest wcześniej? tego właśnie dowiadujemy. Ellie segreguje swoje pamiętniki, które chce przekazać swojej nowej szwagierce, aby ta miała podstawę do napisania swojej powieści, jednak sortowanie pamiętników zmienia się w rozmowę Adama z Ellie, a we efekcie pozwala ona przeczytać mu soje pamiętniki. razem z Adamem dowiadujemy się jak to wyglądało z jej perspektywy, odczytujemy jej uczucia, ale powracamy też do teraźniejszości, gdzie nasza para wyjaśnia pewne kwestię, które w przeszłości miały wywołać inny efekt.

doris | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Książka dostępna jest tylko jako Ebook. Sam pomysł bardzo ciekawy. Historia Ellie i Adama opowiadana jest w formie retrospekcji opartej na pamiętnikach pisany przez Ellie. Pomysł świetny, książka krótka, choć jak dla mnie momentami zbyt "cukierkowo-słodka". Miło było poznać szczegóły relacji łączących Adama i Ellie, jednak "Until Fountain Bridge" nie zwaliło mnie z nóg. Dla wszystkich miłośników romansów spod pióra Samanthy Young Until Fountain Bridge powinno być lekturą obowiązkową.

emi_g | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, Mam w pdf-ie, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Ellie wyciąga swoje pamiętniki i razem z Adamem wspominają jak cała ta "ich" historia się toczyła. Adam dowiaduje się, jak z perspektywy Ellie jako nastolatki wyglądało jej uczucie do niego, jak ona odbierała jego zachowanie...jak się w nim kochała odkąd skończyła 14 lat:)...A nie było to łatwe ...Polecam:)

Karolina | 2014-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Bardzo przyjemne opowiadanie. Wnosi bardzo dużo informacji do książki "On Dublin Street". Żałuje, że takie króciutkie chciało by się więcej.

Dorota | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Kolejna pozycja z serii ON DUBLIN STREET, którą czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

gosia-1305 | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Super historia, a jeszcze lepiej napisana w formie pamiętników :D