Czarny Diament

Black Beauty
konie
przygodowa
Emilia

Jest to książka wzruszająca ze względu na motywy, które skłoniły autorkę do jej napisania. Anna Sewell uległa w dzieciństwie wypadkowi i przez całe życie pozostała kaleką. Mogła jednak jeździć konno. Konie stały się jej największą radością i najlepszymi przyjaciółmi. Pod koniec życia napisała książkę. Nie o sobie, lecz o koniach. W podzięce za ich wierność i pomoc. Jest to książka niezwykła, gdyż autorka użyczyła koniowi głosu i pozwoliła mu opowiedzieć o swoim niezwykle ciekawym, pełnym niecodziennych zdarzeń w życiu. Książka pozwala nam zobaczyć świat koni oczami konia, spojrzeć na nas, ludzi, na naszą przewagę nad zwierzęciem przez pryzmat swoich racji i swoich uczuć.

źródło opisu: Opis Wydawcy

Marta Lichnerowicz | 2013-12-07

jedna z tych ksiazek dziecinstwa, ktore zmieniaja cale zycie. Gdyby nie ta ksiazka pewnie nigdy nie zaczelabym marzyc o pracy zawodowej ze zwierzetam. Cudowna powiesc przy ktorej wylalam morze lez.

Anna | 2013-11-22
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z tych książek którą mogę czytać non-stop.

technik | 2015-08-15

historia zycia konia