Czarny Diament

Wydawnictwo: Tenten
Black Beauty
konie
Emilia

Jest to książka wzruszająca ze względu na motywy, które skłoniły autorkę do jej napisania. Anna Sewell uległa w dzieciństwie wypadkowi i przez całe życie pozostała kaleką. Mogła jednak jeździć konno. Konie stały się jej największą radością i najlepszymi przyjaciółmi. Pod koniec życia napisała książkę. Nie o sobie, lecz o koniach. W podzięce za ich wierność i pomoc. Jest to książka niezwykła, gdyż autorka użyczyła koniowi głosu i pozwoliła mu opowiedzieć o swoim niezwykle ciekawym, pełnym niecodziennych zdarzeń w życiu. Książka pozwala nam zobaczyć świat koni oczami konia, spojrzeć na nas, ludzi, na naszą przewagę nad zwierzęciem przez pryzmat swoich racji i swoich uczuć.

źródło opisu: Opis Wydawcy

Abee | 2018-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 01 maja 2018

Przejmujące losy konia, spisane ręką miłośniczki koni - co widać od pierwszej karty. Książka wzrusza i porusza. Narratorem jest sam bohater, rasowy koń zwany na początku Czarnym Diamentem. Oczami konia widzimy zachowania innych zwierząt oraz ludzi. Niezwykle wnikliwie autorka ocenia postawy ludzkie - to, jak obchodzimy się ze zwierzętami. Krótkie rozdziały traktują o różnych aspektach w życiu Czarnego Diamentu. Od wolnego źrebięcia, przez cenionego wierzchowca, do szkapy dorożkarskiej na wynajęcie. Niektóre historie - końskie i ludzkie - są przejmujące. Mimo upływu czasu książka niesie uniwersalne wartości, więc nie zestarzała się i bardzo polecam.

technik | 2015-08-15

historia zycia konia

Marta Lichnerowicz | 2013-12-07

jedna z tych ksiazek dziecinstwa, ktore zmieniaja cale zycie. Gdyby nie ta ksiazka pewnie nigdy nie zaczelabym marzyc o pracy zawodowej ze zwierzetam. Cudowna powiesc przy ktorej wylalam morze lez.

Anna | 2013-11-22
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z tych książek którą mogę czytać non-stop.