Koń zwany cieniem

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Shadow horse
83-89064-14-6
PiPi

Jas dorastała w stadninach. Tak naprawdę wychowywały ją... konie. Znała ich serca, dusze, instynkty. Ale ze śmiercią ukochanej klaczy Wichury i w trzynastoletniej Jasmine coś umarło. Długo nie mogła się z tego otrząsnąć. Do dnia, kiedy trafiła na wychudzonego brązowego konia, skulonego w kącie boksu na końskiej aukcji.

Książka mnie zaskoczyła i to bardzo pełna zagadek, tajemnic przyjemna, cudowna opowieść o trzynastoletniej Jaśmine, które wychowały konie.
Nie mogła się pogodzić ze stratą swojego ukochanego konia pięknej klaczy Wichury.
Ciężko było jej się otrząsnąć z tego.
Wzruszająca, piękna książka przyjemnie mi się ją czytało:):)

lajinete | 2013-01-21

Bardzo fajna książka, interesująca:)

Anima | 2015-03-18

Książkę polecam raczej nastolatkom, i myślę zresztą że to do nastolatków jest kierowana.
Opowiastka z lekka detektywistyczna, wciągająca, krótka - na jeden wieczór.
Napisana lekkim, miejscami wręcz infantylnym językiem - nie jest jak dla mnie jakimś wielkim, kunsztownym dziełem literackim, ale do przeczytania "tak o" jak najbardziej. Samej akcji też bym dziś trochę zarzuciła, nie przepadam za tematyką "big love" pomiędzy dzieciakami etc, no ale... da się przeżyć.
Fajna sprawa dla nastolatków, którzy lubią konie i zagadki :)

Rozka13N | 2016-08-22

Przyjemnie i szybko się czyta. Zagadki i pewnego rodzaju ryzyko, czyli to co bardzo lubię w książkach. Polecam.

Biedronka | 2013-02-10
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2013

W sumie nie jest zła. Idealna dla nastolatek uwielbiających konie (do których się nie zaliczam) i intrygi z (a jakże!) wątkiem miłosnym (między dwojgiem trzynastolatków, ale to można pominąć). Książka na jeden wieczór, dosyć wciągająca. Może minusem jest, jak to zauważyła zaczytana_magią, dosyć dziwny miejscami język, ale może to tylko kwestia tłumaczenia. Lektura niezbyt ambitna, ale przynajmniej w miarę ciekawa fabuła w przeciwieństwie do 80% "młodzieżówek" (czy, jak kto woli, romansideł). Da się wytrzymać ;)

Yuuki | 2012-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Dobra książka , nie powiem żeby wciągnęła mnie tak "na maksa", ale jest dobrze napisana, fabuła trzyma się kupy i bardzo przyjemnie się ją czyta :). Polecam ;)

kkasia12345 | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Świetna książka, pełna zagadek i tajemnic. Bardzo oryginalna fabuła. Lektura bardzo przyjemna, gorąco polecam! :)

Kinga | 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012
zaczytana_magią | 2012-04-13

Dziwie się, że ta książka otrzymała tyle pozytywnych opinii. Mi się nie podobała.

Kocham książki o zwierzętach, więc gdy ją zobaczyłam na bibliotecznej półce ucieszyłam się. Gdy nie mogłam spać w nocy wzięłam się za czytanie i bardzo jestem rozczarowana.

Przeczytałam wiele książek o tej tematyce i napisanych przez rożnych autorów, lecz tak okropnej jeszcze nigdy.

Autorka pisząc nie dokańczała wątków i zostawiała czytelnika w głupiej niepewności. W niektórych momentach miałam wrażenie, że coś jej się przypominało i dodawało to ni stąd ni zowąd. I te niepotrzebne sformułowania itp. Np. przy tym to się uśmiałam do łez (negatywnie)

,,Jednak nagły ból pęcherza uświadomił jej, jak bardzo chce jej się siusiu......''

I te dziwne rozmowy z chłopakiem pracującym w ośrodku były wprost nie do wytrzymania.
Jedynymi plusami jakich się dopatrzyłam są:
* udział zwierząt
* małe tajemnice
* udani bohaterzy

Recenzja ukazała się również na blogu: http://ksiazkimojezycie.blogspot.com/