Tajemnica Amelii

The Tail of Emily Windsnap
83-237-2049-5
młodzieżowy, amerykański, syreny
Eris

Amelia Ogonowska właśnie po raz pierwszy wejdzie do wody - pomimo, iż mieszkają na łodzi, jej mama zawsze obawiała się tej chwili. Wkrótce bohaterka odkrywa, że gdy przebywa w wodzie dłuższy czas, jej nogi zmieniają się w rybi ogon. Poznaje inną syrenkę, wraz z którą odwiedza podwodną szkołę i poznaje historię swojego ojca. Dlaczego mama go nie pamięta i kim jest Pan Chimera, który od lat przychodzi do nich w odwiedziny?

WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2010 rok

Pierwsza książka, którą zaczęłam czytać na zielonej szkole i nie miałam okazji jej dokończyć. Bardzo często odwiedzałam potem bibliotekę chcąc dowiedzieć się jakie będą dalsze losy głównej bohaterki. Dwa lata minęły od momentu, kiedy ta książka znalazła się w moich rękach.
Od razu zabrałam się do czytania i stwierdziłam, że będę czytała tak długo, aż skończę.
Jako "mała" dziewczynka uwielbiałam bajkowe tajemnice, syrenki itd. Z resztą jak prawie każda z nas :-)
Fabula była dość nietypowa i jak już wspominałam interesująca. Książka ewidentnie pobudza wyobraźnię, co pozytywnie odbija się na młodym człowieku.
Gdybym nie miała okazji przeczytać jej wtedy, zrobiłabym to na pewno teraz.
Młodszym Czytelnikom, którzy lubią sobie pomarzyć ta publikacja się spodoba. I być może zostanie w pamięci tak jak to było w moim przypadku. Amelia jest naprawdę ciekawą bohaterką, którą warto poznać.
Pytanie do starszych Czytelników: czytaliście? Albo słyszeliście o tej książce?

Nikola | 2013-03-28
Przeczytana: 24 lutego 2013

Po prostu cudna książka...

Dominika | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

I cóż ja miłośniczka syren i podwodnego świata mogę powiedzieć o tej książce? Jak inaczej ją ocenić? Mogę nie być obiektywna, cóż, przepraszam, mam świra :)

"Tajemnica Amelii" to powieść z działu dla dzieci i młodzieży i takiej grupie odbiorców ją polecam. Ja z moją 21 na karku jestem nią zachwycona - patrz wyżej. Książka przesympatyczna, ciepła, pocieszająca. Miło wrócić chociaż na chwilę do lat dziecięcych i zatracić się w podwodnym świecie Amelii.
Przyjemny, prosty język, ładna szata graficzna ze słodkimi rysunkami w środku. Sama przyjemność czytania.

Jednym słowem - polecam!
I biorę się za drugą część!

Czytałam tę książkę jakoś na początku podstawówki i pamiętam, że bardzo mi się podobała.

idonotunderstand | 2012-09-07

Ksiązkę czytałam bardzo dawno temu, ale pamiętam, że bardzo mi się podobała :) Była ciekawa i na każdym kroku coś się działo

klaudia | 2013-03-13

Historia bardzo przewidywalna, ale ma w sobie pewien urok - bo któż z nas nie chciałby poznać podwodnego świata...

edyshyn | 2014-07-20

Czytałam ją jak miałam 10 lat.Wtedy strasznie mi się podobała!Ale polecam tą książkę młodszym osobom.

Eliza | 2012-11-10

:) zachwycona jestem tą książką, ponieważ jak na razie jeszcze innej podobnej nie widziałam...

Mayka | 2010-12-27

książka po prostu fantastyczna

Czytajka | 2013-02-05
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Książka niezwykle fajna...
...jeśli czyta ją 9latek.
Sięgnęłam po nią z półki dla osób w wieku 11-14lat jednak odesłałabym ją na półkę 8-10lat. Myślę, że na psychikę 4klasisty zrobiłaby dobrze, jednak ja się tylko zawiodłam...

POLECAM WSZYSTKIM MŁODYM CZYTELNIKOM!