Tajemnica Amelii

Nuuuda.

Nuuuda.

Moja ulubiona! Chętnie do niej wrócę

Moja ulubiona! Chętnie do niej wrócę

Czytana mi przez moją mamę w wieku 5 lat i tak samo ja będę czytać ją swojej córce. Książką z morałem i z ciekawą fabułą :)

I cóż ja miłośniczka syren i podwodnego świata mogę powiedzieć o tej książce? Jak inaczej ją ocenić? Mogę nie być obiektywna, cóż, przepraszam, mam świra :)

"Tajemnica Amelii" to powieść z działu dla dzieci i młodzieży i takiej grupie odbiorców ją polecam. Ja z moją 21 na karku jestem nią zachwycona - patrz wyżej. Książka przesympatyczna, ciepła, pocieszająca. Miło wrócić chociaż na chwilę do lat dziecięcych i zatracić się w podwodnym świecie Amelii.
Przyjemny, prosty język, ładna szata graficzna ze słodkimi rysunkami w środku. Sama przyjemność czytania.

Jednym słowem - polecam!
I biorę się za drugą część!

Książka jest przyjemna, czyta się lekko. Pomysł na fabułę naprawdę ciekawy. Szkoda tylko, że taka krótka.

Czytałam ją jak miałam 10 lat.Wtedy strasznie mi się podobała!Ale polecam tą książkę młodszym osobom.

Bajeczka o syrenkach. Spodziewałam się powieści dla młodzieży a była to historyjka dla dzieci.

Pierwsza książka, którą zaczęłam czytać na zielonej szkole i nie miałam okazji jej dokończyć. Bardzo często odwiedzałam potem bibliotekę chcąc dowiedzieć się jakie będą dalsze losy głównej bohaterki. Dwa lata minęły od momentu, kiedy ta książka znalazła się w moich rękach.
Od razu zabrałam się do czytania i stwierdziłam, że będę czytała tak długo, aż skończę.
Jako "mała" dziewczynka uwielbiałam bajkowe tajemnice, syrenki itd. Z resztą jak prawie każda z nas :-)
Fabula była dość nietypowa i jak już wspominałam interesująca. Książka ewidentnie pobudza wyobraźnię, co pozytywnie odbija się na młodym człowieku.
Gdybym nie miała okazji przeczytać jej wtedy, zrobiłabym to na pewno teraz.
Młodszym Czytelnikom, którzy lubią sobie pomarzyć ta publikacja się spodoba. I być może zostanie w pamięci tak jak to było w moim przypadku. Amelia jest naprawdę ciekawą bohaterką, którą warto poznać.
Pytanie do starszych Czytelników: czytaliście? Albo słyszeliście o tej książce?

Jako "mała"...

Czytałam tę książkę jakoś na początku podstawówki i pamiętam, że bardzo mi się podobała.

Po prostu cudna książka...

Po prostu cudna książka...

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa