Magia na co dzień

Okładka książki Magia na co dzień Tess Whitehurst
Okładka książki Magia na co dzień
Tess Whitehurst Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
The Good Energy Book: Creating Harmony and Balance for Yourself and Your Home
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-02-28
2013-02-28
Łukasz Głowacki
magia rytuały energia dusza

Magia, magia, magia… jak ją widzicie i postrzegacie? Może niczym w bestsellerowym Harry’m Potterz’e? Machamy różdżką, wypowiadamy zaklęcie i oto mamy wszystko, czego pragniemy. Ah, jakież by to było piękne, prawda? Jakże ułatwiłoby życie… No niestety magia tak naprawdę wygląda zupełnie inaczej, ale kto powiedział, że nie może nam pomóc równie dobrze jak owo „machanie różdżką?
Oto przed Wami książka Pani Tess Whitehurst, autorki „Magicznego domu”. „Magia na co dzień” to bardzo interesująca pozycja, która porusza tematy pozwalające nam zobaczyć, czym jest tak naprawdę magia, a przynajmniej jej część. Dzięki niej możemy się nauczyć dbać o siebie, swoich bliskich oraz swoje otoczenie za pomocą prostych zabiegów, które potocznie nazywamy rytuałami magicznymi. Okazuje się, że wcale nie trzeba posiadać genu czarownicy, aby osiągnąć pewne cele, ponieważ książka ta jest skierowana do wszystkich – zarówno do tych rodowych czarownic, jak i dla każdego, kto chciałby spróbować nowej metody na zmiany w swoim życiu. Powiem szczerze, że można z przeczytania jej wynieść naprawdę sporo dobrego.
Mamy tutaj 10 rozdziałów, a każdy w nich wprowadza nas coraz głębiej w różne techniki i tematy. Znajdziemy w nich wiele różnych informacji: o duchowych istotach, o talizmanach, medytacji, oczyszczaniu, ochronie czy dobrych nawykach. Sporo tutaj także ceremonii i krótkich lub też dłuższych rytuałów, które odprawiać można w wyżej podanych celach. Świetne połączenie teorii z praktyką, która zdecydowanie pomoże nam w wielu sytuacjach i w posprzątaniu bałaganu w swoim życiu – w końcu autorka jest również konsultantką Feng Shui, więc wie, o czym pisać i na pewno nie są to porady z nieba wzięte. Książka jest napisana bardzo przyjemnym językiem, dzięki któremu jej odbiór staje się jeszcze łatwiejszy i przyjemniejszy. Bardzo szybko i wygodnie się ją czyta i nie ma żadnych problemów w zrozumieniu treści.
Bardzo mi ta pozycja przypadła do gustu, pewne rzeczy były mi już znane, inne nie, a na pewno skorzystam z wielu porad i zastosuję kilka rytuałów ochronnych czy oczyszczających. W książce można znaleźć naprawdę dużo ciekawych i przydatnych informacji, które mogą nas zmobilizować do działania. Bardzo dobry poradnik, zarówno dla osób początkujących w tej dziedzinie, ale też dla osób bardziej zaawansowanych – może warto poznać nowy punkt widzenia i wprowadzić pewne modyfikacje w naszych medytacjach i ceremoniach? Polecam ją także odważnym osobom, które mają ochotę na coś nowego, co z pewnością polepszy ich otoczenie i samopoczucie!

Poznaj sprawdzone sposoby na nasycenie swojego życia pozytywną energią, która wyostrzy Twoje zmysły i uskrzydli duszę. Znajdziesz je w nowej książce autorki bestsellerowego „Magicznego domu”. Opracowała ona łatwy do zastosowania system wytwarzania dobroczynnej energii umożliwiający pozytywne zmierzenie się z każdą sytuacją czy wyzwaniem. Do każdego zadania podejdziesz z pewnością siebie, jasnością umysłu i świadomością otaczającej Cię łaski. Stworzysz również warunki życia, jakich pragniesz, a Twoja intuicja ulegnie wyostrzeniu. W mieszkaniu wykreujesz uświęconą przestrzeń, w której będziesz ładować swój wewnętrzny akumulator. Strach zniknie z Twojego życia dzięki otoczeniu magiczną ochroną siebie i Twoich najbliższych. Wprowadź pozytywną magię do swojego życia.

Ostatnio zaczęłam bardziej interesować się ezoteryka. Kiedyś w to nie wierzyłam, myślałam, że to kłamstwa wyssane z palca. Czy ta książka utwierdziła moje zdanie?

Otwierając książkę widzimy słowa uznana dla niej. Zdziwiło mnie to, bo z reguły w książkach z takim czymś się nie spotykam, nie ukrywam było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Nie odebrałam tego pozytywnie. Miałam wrażenie jakby autorka chciała się swoim dziełem pochwalić, a ja cenie u ludzi skromność. Nie wiem jak jest z pozostałymi książkami tej pani może ona po prostu lubi się przechwalać?

Autorka namawia nas do różnych działań. Najbardziej podobał mi się pomysł z rozmawianiem z samym sobą. Wiem, wiem dla wielu wydawać się może się to śmieszne, ale taka rozmowa może naprawdę dużo nam dać min. zrozumieć samego siebie.

Denerwowała mnie moja niewiedza podczas czytania lektury. Autorka mogłaby zadbać o czytelnika i wyjaśnić niektóre pojęcia, a tymczasem tkwimy w niewiedzy.

Następna rzecz jaka mi się spodobała to podejście autorki do czytelnika. Nie narzuca ona nam swojego zdania. Zachęca nas abyśmy sami znaleźli chęć do działania.

Czasami miałam wrażenie, że książka przeznaczona jest dla starszych. Być może autorka nie zdaje sobie sprawy, że nastolatków też mogą interesować takie rzeczy. Może w tym momencie za bardzo się czepiam...

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy nie tylko z dziedziny ezoterki, ale życia codziennego np. robiąc porządki w domy, równocześnie robimy porządek w swoim życiu.

Był taki moment gdzie autorka nawiązała do postaci z Harrego Pottera, moim zdaniem było to dość ryzykowne. Magia przedstawiona tej książce, od tej w świecie Pottera bardzo się różnią i nie powinno się mieszać tych dwóch światów.

Dzięki liście rzeczy niepotrzebnych autorka zachęciła mnie do zrobienia porządków w moim domu, a do tego ciężko mnie namówić, wiec dla autorki za to wielki plus.

Moim zdaniem w książce niepotrzebnie jest mowa o religii, widać, że autorka nie jest wierząca, ale swoje zdanie powinna trzymać dla siebie, a nie wzbudzać niepotrzebne kontrowersje wokół swojej książki.

Ostatnią rzeczą na jaką pragnę zwrócić uwagę jest szata graficzna. Okładka bardzo mi się podoba, znowu mój ulubiony fioletowy kolor. Tekst jest przejrzysty do czego przyczyniają się duże literki.

Podsumowując książka ma wiele minusów, ale tez wiele zagadnień i tematów zbudziło moje zainteresowanie. Polecam osobom, które interesują sie takimi rzeczami, a także chcą przeprowadzić zmiany w sowim życiu.

OCENA: 6/10

• Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Magia
  • ✨Magic✨
  • Magia itd
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Magia na co dzień