Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo

2023-02-22
Magia macierzyństwo ezoteryka ciąża

Absurd goni absurd

Absurd goni absurd

Kupilam ksiazke aby poszerzyc wiedze na temat magi I macierzynstwa. Troche sie zawiodlam ze tak malo infromacji I tematy ktore zostaly poruszone nie spelnily moich oczekiwan. Fajny pomysl na ksiazke I ciekawa oprawa niestety ksiazka jest prosta I jakby napisana po lepkach. Duzo infromacji na tematy magic zone ale nie rozszezone. Nie polecam ale pozdrawiam

Dostałam książkę mojej ukochanej Paranormiali pod choinkę. Najlepszy prezent dla przyszłej wiedźmiej mamy. Masa porad magicznych i nie tylko. Jestem na początku ciąży i już widzę, że będzie to mój podręcznik numer 1 :)
Książka zawiera dużo cennych wskazówek nie tylko z zakresu życia czarownicy ale też porodu i ciąży. Paranormalia napisała ją bardzo przyjaźnie przez co trochę mi lżej z myślą o zbliżającym się porodzie. Na pewno nie ma drugiej tak ciekawej książki. Polecam lekturę wszystkim czarownicom które planują potomstwo :)

Kilka słów o książce Witchy mama. Nie jest to książka którą bym komuś poleciła, jeśli jednak ktoś ma ją na półce to radzę podejść z przymrużeniem oka. Co można tu znaleźć? Trochę new age z patentingiem. Osoby praktykujące czarostwo tradycyjne nie znajdą tu nic dla siebie, a osoby praktykujące new age z kolei uważajcie na szkodliwe informacje.
Tak jak paranormalia prowadzi kanał tak też książki pisze, po łebkach. Lekko liże temat nie pisze za dużo, niestety jest to książka typu poradnik, które powinna uczyć, więc oszczędność słów nie jest czymś dobrym. W rozdziale o ochronie równie dobrze można było wymienić podpunktami skoro nie zamierzano rozpisywać się o ochronie, np nić Racheli gdzie na koniec jest wspomniane że aby działała potrzebna jest modlitwa, której autorka już nie dołączyła do książki. W wielu przypadkach nie napisała jak czego użyć i kiedy. Poza tym mam wrażenie że połowę jej książki czytałam już w innych książkach.

W rozdziale o boginiach patronkach matek i ciąż została wymieniona bogini, która prędzej usunie dziecko niż pomoże bezpiecznie je urodzić i wychować (Morrigan). Rozdział o runach mógłby nawet nie istnieć ponieważ składa się chyba z 3 stron, a można to było spokojnie dać do rozdziału o znakach i symbolach. Od strony magicznej książka leży i nie jest niczym wyjątkowym. Zawiera typowy new age misz masz. Jedyne co jest w niej całkiem użytecznego to te parentingowe momenty. Lepiej jednak kupić książkę którą napisali lekarze i położne na temat ciąży i macierzyństwa niż tą. Poza tym jak już się uprzeć to można do tej książki podejść jak do recepty placebo o ile ma się świadomość, które momenty mogą zrobić krzywdę. "Zaklęcia" tam zamieszczone brzmią słabo i płytko. Nie jestem też przekonana do zabaw z niemowlakiem by brało karty i kamienie do rąk bo zaraz też pewnie będą w buzi, nawet jeśli kamień jest za duży by go połknąć to może zwyczajnie być toksyczny w kontakcie ze śliną. A karty z reguły są dość drogie i ciężko je zdezynfekować by dziecko nie złapało czegoś po kontakcie z nimi. Podsumowując pomysł dobry wykonanie tragiczne

Tak jak paranormalia prowadzi...

Jak pewnie zauważyliście zdarza mi się sięgać po różnego rodzaju poradniki. Lubię czerpać z nich ciekawostki, a niekiedy wykorzystywać wskazówki w życiu. Jakiś czas temu trafiła do mnie „Witchy mama. Magiczne macierzyństwo” autorstwa Natalii Turskiej znanej w sieci jako Paranormalia. Chociaż nie jestem w ciąży, z ciekawości zapoznałam się z tym, co ma do przekazania ten poradnik.

Autorka skupia się głównie na poprowadzeniu kobiet przez czas ciąży. Od poczęcia do rozwiązania i w pierwszych tygodniach po porodzie. Na wstępie zaznaczę, że podkreśla, jak ważna jest stała opieka lekarska i konsultowanie wszelkich dolegliwości ze specjalistą. Oczywiście, dzieli się też wiedzą na temat rytuałów, medytacji, ochrony, ziół, czy kryształów, które wspomagają ten magiczny czas. Nie brakuje też informacji na temat odczytywania pewnych znaków, jak chociażby interpretacja snów.

Autorka w bardzo przystępny sposób przekazuje zdobytą przez siebie wiedzę. Dzięki temu poradnik ten czyta się jak książkę z wciągającą fabułą. Podoba mi się to, jak zwraca uwagę na pozytywne nastawienie kobiety w ciąży. Jak ważny jest nastrój, brak stresu i dbanie o siebie. Poradnik jest także wzbogacony o różnego rodzaju przesądy związane z ciążą, które, jak sama autorka wskazuje, warto potraktować z przymrużeniem oka, jako ciekawostki. Wspomnę jeszcze o rysunkach, które idealnie komponują się z treścią na danej stronie. Poza tym znajdziecie tutaj sporo przepisów odpowiednich dla przyszłych mam (i nie tylko). Są to przepisy związane z porami roku czy na aromatyczne kąpiele.

Ten cały zestaw informacji, wskazówek, ciekawostek stanowi naprawdę obszerne, a jednocześnie przystępne kompendium wiedzy dla każdej kobiety w ciąży. Myślę, że nawet te panie, które sceptycznie podchodzą do ezoteryki, znajdą coś dla siebie. Wszystkie opisane metody wspomagające czas ciąży są naturalne i bezpieczne. Pomagają się uspokoić, znaleźć wewnętrzną równowagę i oczyścić umysł.

„Witchy mama. Magiczne macierzyństwo” to pozycja nie tylko dla przyszłych i obecnych mam. Myślę, że każda kobieta znajdzie tutaj wiele ciekawych dla siebie informacji niezależnie od tego, w jakim stanie się znajduje i ile ma lat. Czas spędzony z tym poradnikiem był dla mnie naprawdę wartościowy. Jeżeli uważacie, że to książka z cyklu szarlataństwa i bzdurnego "czary-mary" to nie tym razem. Z tej pozycji można wyciągnąć naprawdę wiele cennych wskazówek. Z pewnością będę do niej wracać. Polecam.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kobiecym

„Witchy mama”, która zachwyca wydaniem i jest skierowana do mam, kobiet planujących ciążę, a także osób, które po prostu temat interesuje (ostatnie dla mnie 😂). To bardzo wartościowa książka, dzięki której dowiecie się, że istnieje coś takiego jak magia ochronna, magia kolorów i magia kuchenna, która nie polega wyłącznie na zbieraniu ziół i robieniu czary-mary, ale to po prostu.. gotowanie! Nawet herbatę możemy parzyć z jakąś intencją. Autorka porusza każdy z istotnych tematów, tym samym przekazując, że w tym szczególnym okresie najważniejsza jest self-love i dbanie o siebie. Naprawdę warto ją przeczytać bez względu czy jest się mamą, czy może się to planuje, albo jednak wcale nie, bo przedstawione rodzaje magii są często uniwersalne - jak np. magia ochronna.

"Witchy Mama. Magiczne macierzyństwo" to książka niezwykle intrygująca. To tytuł, który poszerza horyzonty, otwiera umysł, pozwala zagłębić się w meandry nowej, tajemniczej rzeczywistości. I choć sama nie jestem Mamą, nie wiem też, czy kiedykolwiek będzie mi dane, aby realizować się w tej roli społecznej, to muszę przyznać, że jestem zafascynowana informacjami zapisanymi na kartach lektury.

Zioła, afirmacje, kryształy, symbole, zaklęcia ochronne, rytuały...Ten magiczny świat jest tak urzekający, tak bardzo wciągający!

Jak odpędzić złe sny? Jak pokonać stres i zmęczenie? W jaki sposób osiągnąć wewnętrzną równowagę? Ta książka to prawdziwa skarbnica gotowych rozwiązań i ciekawych inspiracji. Pełna kobiecego zrozumienia, otaczająca płaszczem wsparcia i dobroduszności.

Do tego piękna okładka, wyjątkowe ilustracje, najwyższa dbałość o każdy detal. Ta lektura po prostu zachwyca! Tworzy piękną i wartościową całość.

Gorąco polecam!

Magia i macierzyństwo

Gdy Wydawnictwo Kobiece przysłało mi propozycję współpracy przy tytule „Witchy mama. Magiczne macierzyństwo” byłam w szoku. Miałam powody uznać, że pracują w nim prawdziwe wiedźmy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu),ponieważ one najwyraźniej JUŻ wiedziały, w momencie, gdy nie powiedziałam jeszcze NIKOMU. Ewidentnie więc, ta książka była mi przeznaczona, jako czasoumilacz podczas szczególnie wyjątkowej podróży.

Jak wiemy, okres oczekiwania na dziecko, jego narodziny oraz pierwsze miesiące razem, to czas naszpikowany wyzwaniami, którym chciałybyśmy jak najlepiej sprostać. Często, nawet nie do końca świadomie, ulegamy presji bycia NAJ na każdym etapie i zapominamy o sobie oraz swoich potrzebach. Ponadto bywamy przebodźcowane i zmęczone: wygórowanymi oczekiwaniami otoczenia, dobrymi radami, mitami, przesądami. Dla własnego zdrowia psychicznego, trzeba sobie pewne rzeczy na spokojnie poukładać w głowie, spojrzeć na temat z życzliwością i z dystansu. W tej kwestii książka dobrze się sprawdza.

Nie jest to bowiem przemędrkowany poradnik pełen medycznych wytycznych, lecz książka, w której po przyjacielsku pokazane nam są drogowskazy, za którymi możemy podążać lub nie. Autorka Natalia Turska, którą możecie znać z kanału Paranormalia, z pełną mocą tego przekazu zaznacza bowiem, że mamy prawo do popełniania błędów, podejmowania własnych decyzji i nie zgadzania się z innymi. Bo jesteśmy aż i tylko ludźmi. I wiecie co? Ja chyba potrzebowałam usłyszeć właśnie coś takiego. Ucieszył mnie także wyważony głos autorki w kwestii, chociażby, karmienia piersią i współspania.

Na dokładkę lektura okazała się dla mnie przesympatycznym wehikułem czasu. Zanim bowiem stałam się sceptyczną mną, w młodości, zaczytywałam się w podobnych pozycjach. Szczególnie upodobałam sobie wtedy tematy run i kamieni magicznych. Dzięki Natalii przypomniałam sobie to i owo oraz dowiedziałam się, które najlepiej współgrają z moim obecnym stanem. Zanurkowałam nawet w zapomnianej części szafy w poszukiwaniu moich kamiennych skarbów.

Ponadto z książki dowiedziałam się, dlaczego nie wróży się kobietom w ciąży (nie miałam pojęcia!),czym są SIGILE, a także, że istnieje coś takiego jak MAGIA KUCHENNA. I wcale nie chodzi w niej o ziółka, mgiełki i napary, ale po prostu o gotowanie! Pozycja rozbudowana jest o wiedzę na temat wierzeń, bogiń (bardzo spodobały mi się odwołania do innych kultur),magii kolorów i roślin, magii ochronnej a także totemów zwierzęcych, czyli znajduje się w niej całe mnóstwo atrakcyjnych dla czytelniczek (a może nawet czytelników) ciekawostek. Ze względu na gabaryty książki, nie było jednak szans na to, by każdy poruszony wątek mógł zostać odpowiednio pogłębiony. Jeśli coś was szczególnie zainteresuje, warto pokusić się więc o dalsze poszukiwania.

Ciąża ma nie tylko wymiar fizyczny, ale i duchowy. Warto o tym pamiętać, bez względu na to czy wierzymy w magię, czy nie.

Magia i macierzyństwo

Macierzyństwo to nie prosta sprawa- śmiało mogłabym stwierdzić, że najtrudniejsza- zalewające nas z każdej strony oczekiwania; nasze w stosunku do nas samych, do dziecka; rodziny i przyjaciół ( bo przecież my jesteśmy "zieloni" w tym temacie),mity i przesądy, nasze relacje z rodzicami, mogłabym wymieniać dalej. Tak, zgadzam się że cud narodzin jest najpiękniejszy jednak jest też przerażający. Każdego dnia czekają nas wyzwania, któremu umiemy stawić czoło- tylko musimy w to uwierzyć, słuchając swojej intuicji, serca.

"Witchy Mama- Magiczne macierzyństwo" Natalia Turska Paranormalia wyd. Kobiece

Trzymam właśnie w dłoniach książkę Natalii i mam uśmiech na twarzy. Przypominają mi się wspomnienia związane z pierwszą ciążą, szczęście które zalało wręcz całe moje ciało i wielki strach. Mając 21 lat i żyjąc dość "szalenie" wiedziałam, że teraz jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie, a to potrafi wywrócić świat do góry nogami, bez względu czy ciąża była czy nie planowana. Pamiętam jak zasypywałam się poradnikami, gazetkami, słuchałam z szeroko otwartymi oczami opowieści innych mam. Pamiętam jak powtarzałam sobie, że ja NIGDY TAK ROBIĆ NIE BĘDĘ lub MOJE DZIECKO BĘDZIE INNE. Czy mi się udało? Absolutnie nie! Popełniłam i popełniam masę błędów przy pierwszym i przy drugim synu, choć mówi się, że człowiek uczy się na błędach... Dlaczego o tym wspominam w recenzji? Bo książka "Witchy Mama" daje nam do zrozumienia, że to normalne- że choć jesteśmy w swoim rodzaju "super bohaterami" jako rodzice, jesteśmy przede wszystkim ludźmi, że mamy prawo do czasu tylko dla siebie, do podejmowania indywidualnych decyzji, że mamy prawo nie zgadzać się z opinią innych, bardzo często mocno przekłamaną, a przede wszystkim mamy prawo do szczęścia. Zasypując się książkami o macierzyństwie dowiedziałam się wiele o samej ciąży, porodzie czy karmieniu itd, ale ciągle mi brakowało tej "ludzkiej" twarzy w tym natłoku informacji- jak radzić sobie z niepewnościami i czy w ogóle powinnam je mieć? Co tak naprawdę jest mi potrzebne, jak kierować się swoją intuicją i czy powinnam? Teraz po latach, po przeczytaniu książki Natalii bardzo żałuje, że nie miałam jej w rękach gdy postanowiłam zostać mamą.

Kim jest Natalia Turska? W kręgu ezo gdy słyszymy Paranormalia, nie musimy za długo przestawiać Natalii. Autorka prowadzi swój kanał na YouTube jako właśnie "Paranormalia", jest czarownicą podążającą swoją ścieżką a magią zaraża w mediach społecznościowych.

Pisanie recenzji książek, które nie są stworzoną historią przez autora, wcale nie jest proste- by nie zrobić streszczenia takiej pozycji i by uchwycić ważne punkty, plusy i zalety bez szczegółowego opisania jej zawartości. Jednym słowem jak omówić tą książkę bez spoilerów....Po pierwsze, stwierdzam, że ta książka jest naprawdę dobra. Jest to pozycja lekka i przyjemna a do tego pełna. Gdyby zabrać z niej wszystkie informacje odnośnie ciąży, porodu i macierzyństwa zostaje nam całkiem niezły poradnik dla początkującej czarownicy. Każdy rozdział, każdy temat poruszony w niej jest szczegółowo opisany z bezpośrednimi odnośnikami do bibliografii- dla mnie to wielki plus. Pierwszy raz robiłam notatki czytając książkę- aby przekazać kluczowe kwestie. Więc zaczynamy:
- jako rodzice często możemy popaść w szalony wir przyszłego macierzyństwa i tutaj autorka wychodzi na przeciw naszym oczekiwaniom i porusza takie sporne kwestie jak współspanie, karmienie piersią, poród i jak naprawdę się do niego przygotować, intuicja rodzicielska, ziołolecznictwo a ciąża łącznie z tematem olejków eterycznych (mój ulubiony jako baby z lasu),miłości do siebie i skupianiu się na sobie a nie tylko dziecku, bo przecież "szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko" i wiele więcej
- magia kuchenna: dla wielu z nas kuchnia to miejsce tylko przygotowywania jedzenia, bardzo często w biegu, a nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wpływa na nas, na gotowanie i spożywanie energia materiałów narzędzi kuchennych
- tarot i wróżenie kobietom w ciąży: mamy tu podane wręcz na tacy wszystkie ważne informacje odnośnie kart tarota, jak są podzielone, czym jest ogólnie tarot, jego historię
- ogrom dodatkowych informacji odnośnie wierzeń, bogów, mitologii czy religii związanych z macierzyństwem- to wręcz uzupełnienie wiedzy, budowanie jej od podstaw
-magia ochronna też opisana z dbałością o każdy najmniejszy szczegół
-magia kolorów, astrologia, sigile, totemy zwierzęce- naprawdę Natalia mocno przygotowała się do swojej pierwszej książki
- wiele wiele dobra

Oczywiście pomijając już sferę magiczną, widzimy tutaj wielopoziomowość tematu a sam temat rozwoju ciąży czy przygotowania do porodu jest przedstawiony nie jako poradnik położnej, z czym najczęściej mamy do czynienia w takiej literaturze, a jest to swojego rodzaju rozmowa z przyjaciółką, która przede wszystkim nie ocenia, daje wybór i wspiera- udzielając delikatnych wskazówek mocno związanych z własnymi doświadczeniami. Chociażby fragment mówiący o planie porodu, wyborze placówki i sporządzeniu listu do szpitala- o czym wiele kobiet nawet nie wie, bądź wychodzą z przeświadczenia, że nikt i tak nie będzie zwracał na to uwagi. Znajdziemy w niej jeszcze historie obserwatorek oraz samej autorki, które naprawdę dają dużo do myślenia. To jakim językiem i jaka energia płynie z tej pozycji jest fascynujące. Mało tego, szata graficzna jest powalająca, a sama książka ma również miejsce na notatki aby ten właśnie poradnik nie był jałową stertą stron a stał się naszym pamiętnikiem ciąży, do którego prowadzenia zachęca nas Natalia. Na koniec dodam tylko, że będzie to idealny prezent, dla nas samych, dla każdej przyszłej matki i ojca, dla każdej przyszłej babci, cioci i wujka- a nawet starszego rodzeństwa- aby wspierać świeżych rodziców a nie oceniać, straszyć i nie popełniać stereotypowych błędów!

(współpraca barterowa)

"Witchy mama. Magiczne macierzyństwo" to książka Natalii Turskiej wydana przez Wydawnictwo Kobiece.

Sprowadzenie na świat nowego istnienia wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Wiele kobiet przeraża chociażby etap planowania ciąży, nie mówiąc już o samym byciu w ciąży. Natomiast, gdy jesteś samoświadomą wiedźmą w XXI wieku, martwisz się nie tylko o aspekty przyziemne, ale też duchowe i energetyczne.

Natalia Turska jest blogerką i youtuberką, którą zaczęłam obserwować jeszcze przed jej etapem bycia, czy samego planowania bycia matką. Z jej kanału Paranormalia zawsze mogłam się dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych rzeczy, czytając jej książkę, nie mogło więc być inaczej.

"Witchy mama" porusza mnóstwo istotnych kwestii, a także mówi o zagadnieniach, o których wie niewiele osób niemyślących o ciąży, bądź zaczynających swoją wielką przygodę z tworzeniem drugiego człowieka. I chociaż osobiście aktualnie nie planuję podążania drogą, w której mam być matką, mogłam wyciągnąć dla siebie wiele przydatnych informacji, przepisów czy rytuałów, chociażby na odprężenie, ochronę własnej energii czy przyciągnięcia do siebie pożądanych energii.

Natalia Turska prowadzi czytelnika w swoich zapiskach od planowania tego, kiedy najlepiej jest zajść w ciążę, poprzez to, jak najlepiej zadbać o siebie, tworząc np. sigile, używając konkretnych totemów, minerałów, roślin, run czy metod łagodzenia stresu podczas okresu brzemiennego, po sam poród i połóg oraz życie z dzieckiem w pierwszych miesiącach jego przyjścia na świat. Autorka przekazuje nam informacje o tym, w jaki sposób pracować z energią roślin i zwierząt, jak korzystać z mocy kryształów i run. Przybliża, czym jest magia kuchenna czy magia ochronna i magia kolorów. Natalia Turska pokazuje nam, jak zapamiętywać sny, jak zadbać o higienę snu. Autorka skupia się również na selfcare i na tym, aby nie zatracić swojego JA po porodzie. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy też miejsce na własne notatki i przemyślenia.

Bardzo podobał mi się rozdział o magii kuchennej, o podążaniu za naturalnym rytmem przyrody, o dostosowaniu własnego jadłospisu do Koła Roku. Autorka przedstawia pokrótce filozofię poszczególnych świat oraz przepisy, które można wykorzystać w tym czasie. Nie dość, że faktycznie pasują one pod poszczególne okresy, to jeszcze brzmią niesamowicie. Aż chciałoby się od razu wszystkie wypróbować.

Uważam, że książkę “Witchy mama. Magiczne macierzyństwo” Natalii Turskiej warto przeczytać, nawet jeżeli nie planuje się potomstwa. Zawarte w niej metody oczyszczania czy ochrony są uniwersalne i nawet, jeżeli niektóre aspekty nie przydadzą się nam samym, to zawsze możemy służyć radą i pomocą naszym wiedźmowym (i nie tylko) przyjaciółkom, którym na pewno okażą się pomocne.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

• POSIADAM NA REGALE
  • [25] 2023