Ameryka Środkowa

Wydawnictwo: TRIO
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia, Ameryka, rewolucja, dyktatura
historia

Unikalna na polskim rynku wydawniczym historia siedmiu państw leżących w Ameryce Środkowej. Dwudziestowieczna historia tego regionu to okres bolesnych rewolucji, wstrząsów politycznych, wojen, konfliktów i masowej nędzy. Autor ukazuje te zdarzenia w obiektywnym świetle faktów. Szczegółowo przedstawia wydarzenia polityczne i gospodarcze, społeczne i kulturalne, nie stroni również od obrazowych opisów obyczajowości i życia codziennego. Z jednej strony pokazuję, jak wiele łączy te państwa, z drugiej potrafi wydobyć różnice w kulturze, gospodarce i strukturze społecznej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwotrio.pl

Garbaty-Aniol11 | 2013-05-08

Książka dość ciężka w odbiorze, dużo dat i suchych faktów. Według mnie książka idealna dla studentów politologii.

Michał | 2016-08-23
Szprota | 2017-03-23