Nieuleczalna

Tłumaczenie: Anna Gralak
Cykl: Kroniki Ellie (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
Incurable
wojna, śmierć, walka, problemy, miłość, Jutro

Nastoletnia Ellie i jej przyjaciele próbują poukładać swoje życie po zakończeniu wojny. Dziewczyna stara się otoczyć opieką małego, osieroconego Gavina, który zaczyna sprawiać jej coraz więcej problemów. Mimo zawartego pokoju w kraju nie jest spokojnie i marzenie o bezpiecznym domu nadal nie chce się ziścić. Czy Ellie, która podczas wojny nieustannie ryzykowała swoim życiem, nie wykorzystała...

Czy Ellie, która podczas wojny nieustannie ryzykowała swoim życiem, nie wykorzystała już całego limitu szczęścia? Czy pozwoli sobie wreszcie na miłość, która nieoczekiwanie na nią spłynie?

Książki Johna Marsdena to fenomen. Powieści z jego serii „Jutro” otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży. W Polsce również stały się bestsellerami.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3730,Kron...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3730,Kron...»

nadzieja1925 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Chociaż „Kroniki Ellie” są tylko kontynuacją „Jutra” i nie opisują już stanu wojennego, to i tak je lubię. Styl Johna Marsdena ma to coś do siebie, że jak raz zaczniesz to już nie możesz przestać... Książki są lekkie i przyjemne, dlatego mogę je wam polecić!

Teraz kiedy Ellie ma już swoich wymarzonych opiekunów prawnych i dostatecznie dużo pieniędzy, aby wszystko utrzymać i pozapłacać rachunki, może żyć w jakimś stopniu swobodniej...Ale tylko w jakimś stopniu, gdyż są jeszcze akcje Wyzwolenia, Gavin i problemy z nim związane, ciężka praca na roli i miłosne rozterki...

„Kroniki Ellie” nie dorastają do pięt serii „Jutro”, ale i tak jest to fajna lektura. Wszystkim gorąco polecam tą książkę!

AngelFire | 2015-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie, 2015
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Drugi tom "Kronik Ellie" czyli dalszej historii nastolatków,którzy nie tylko przeżyli wojnę ale i sami walczyli przeciwko najeźdźcom.Teraz mimo iż wojna się skończyła wciąż muszą walczyć.

Grupa Wyzwolonych znów w akcji.Wyruszają z misją rozpoznania wroga.Mały Gavin postanawia jechać z nimi.A jak on to i Ellie.Dziewczyna ma już tyle problemów.Sama musi dbać o farmę,pilnować finansów,ratować przyjaciół z opresji a teraz i jeszcze Gavin staje się zbyt agresywny i nie słucha innych.I jak tu nie zwariować. Mimo to walczy i nie poddaje się.Z małą pomocą robi wszytsko aby utrzymać siebie i jej podopiecznego i przy tym nie stracić życia.Bo sytuacja dalej nie jest za ciekawa.Ellie musi być ostrożna ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy zaatakują.Dziewczyna doskonale o tym wie ,zwłaszcza po tym,co stało się z jej rodzicami.

John Marsden postanowił nie dać spokoju głównym bohaterom.Tak się cieszyli,że wojna się skończyła.A tu proszę znów walka o własne życie.Ale oni są silni i dadzą radę.Taki...

kasandra_85 | 2013-12-12
Przeczytana: 2013 rok

Alaska | 2013-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Wymiana
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Z serią Jutro zazwyczaj miałam tak, że po skończeniu byle jakiej części natychmiast kupowałam następną. Jednakże nie zabierałam się za nią od razu tylko leżała tak sobie odłogiem, aż do premiery kolejnego tomu. W tym przypadku jest podobnie. Gdy dowiedziałam się, że wychodzi 3 część, rzuciłam wszystko i zaczęłam czytać 2 tom. Nie potrafię wytłumaczyć mojego niezrównoważonego zachowania, gdyż sama nie rozumiem, dlaczego tak postępuję, jednak fakt jest faktem i do tej serii tak naprawdę nigdy nic mnie nie ciągnęło. Po Kronikach Ellie 2 oczekiwałam równie dobrej kontynuacji co poprzednio, jednak trochę się rozczarowałam.

W tej części wyraźnie odczułam brak pomysłu autora na kolejne tomy. Akcje Wyzwolenia to już nie to samo co napady na żołnierzy w czasach wojny, kiedy to ryzyko było znacznie większe i mniej naciągane niż tutaj. Autor na początku trzyma nas w napięciu, jeśli chodzi o życie głównych bohaterów, jednak z każdym kolejnym fartem, to napięcie opada i mamy wręcz pewność, że...

Patrycja | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, "Jutro"
Przeczytana: 13 października 2013

Seria "Jutro" jest jedną z moich ulubionych serii książkowych, więc bardzo cieszyłam się gdy przeczytałam w internecie, że wychodzą "Kroniki Ellie". Z zapartym tchem czekałam na pierwszy tom kontynuacji serii i mówiąc szczerze, zawiodłam się na nim. W porównaniu z serią, w której działo się bardzo wiele, akcja była szybka,pierwszy tom "Kronik Ellie" był według mnie nudny. Jednak Pan Marsden potrafi zdziałać cuda, i choć kontynuację zaczął dość nieciekawie, drugi tom "Kronik Ellie" jest zaskakujący. Zwroty akcji, pościgi, strzelaniny, o to mi chodziło! Autor wyjaśnia kilka ważnych kwestii. Żałuję, że w książce jest tak mało Lee. To jeden z moich ulubionych bohaterów i moim marzeniem byłoby wyjaśnienie jego relacji z główną bohaterką. Takie prawdziwe wyjaśnienie, nie 1-2 zdania przy około 300 stronach. :)

A więc oceniam tę książkę siedmioma gwiazdkami i czekam na ostatni upragniony tom! :)

Weronika | 2014-08-17
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

I co ja mogę napisać? Kolejna fantastyczna część serii "Jutro". To już chyba 9 książka i wcale nie wieje nudą. Tak się wciągnęłam że przeczytałam ją w 3 dni. Każdemu polecam

Anita | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Dziewiąte spotkanie z bohaterami serii "Jutro", a Marsden nadal zachwyca. Bawi stylem i słownictwem. Wciąga w niebezpieczne, pasjonujące akcje, wywołujące dreszczyk emocji. Sprawia, że nie sposób przestać planować wspólnej przyszłości Ellie i Lee. Ten facet potrafi zainteresować nawet hodowlą krów. I jak tu gościa nie kochać ?
Poskąpiłam jedną gwiazdkę, bo zdarzył się fragment, kiedy odrobinę przynudziło. Właściwie nie wiem, dlaczego się czepiam ;)

Wonderlandofbooks | 2014-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Pierwsza część Kronik bardzo mi się podobała. Autor nie podarował Ellie, ani jednej chwili wytchnienia. Bałam bardzo ciekawa, co przygotował dla nas w drugiej części. Na szczęście na odpowiedz nie musiałam długo czekać.
Po tragicznych wydarzeniach z pierwszej części, los w końcu zaczyna się uśmiechać do głównej bohaterki.
Ma wymarzonych opiekunów prawnych, dobrze dogaduje się z Gavinem i co najważniejsze- ma wystarczająco pieniędzy, żeby dalej prowadzić gospodarstwo. Wiedzie spokojne i zwyczajne życie jak każda nastolatka. Żartuję.Tak wyglądałaby sytuacja dla osoby niewtajemniczonej. Ellie choć nigdy oficjalnie nie dołączyła do ,,Wyzwolenia" bierze udział w kilku niebezpiecznych akcjach.

W tej części pan Mardsen przywiązuje dużą wagę do postaci Gavina. Odkrywamy jego tajemniczą przeszłość, która nie jedną osobę wprowadzi w zdumienie. Między chłopakiem i Ellie rodzi się bardzo silna więź. Wiedzą, że nie mają nikogo oprócz siebie. Mimo, że niejednokrotnie Gavin naraził siebie na...

Malwina122 | 2014-07-24
Przeczytana: 2014 rok

Należę do grona czytelników, którzy wiernie zaczytują się w horrorach, thrillerach i kryminałach. Czułam jednak, że potrzebuję odskoczni od wszystkich tych koszmarów, którymi do tej pory się zachwycałam. "Jutro" okazało się dobrą alternatywą. Już dawno jestem po lekturze poprzednich części i pamiętam, że może szczególnie mnie nie urzekły, ale mimo wszystko mi się podobały. Tak więc zabrałam się za lekturę kroniki Ellie i wpadłam w trans czytania, którego już dawno nie doświadczyłam. Cały czas spędzony przy lekturze książek Johna Marsdena uważam za bardzo udany i przyjemny. Ciągle zachwycam się inteligencją autora, który ma naprawdę niespotykany dar do pisania. Zdecydowanie polecam każdemu, kto podczas wakacji chce się odstresować i miło spędzić czas.

mania_00 | 2013-06-25

Na tą część czekałam niemiłosiernie długo. Kiedy ją dostałam w swoje ręce przeczytałam ją w mgnieniu oka. Przede wszystkim wyjaśnia się parę niejasności co do Gavina. Naprawdę warto przeczytać. Już niemogę się doczekać 3 części kronik ellie :)