Przyciągając burze

Tłumaczenie: Anna Gralak
Cykl: Kroniki Ellie (tom 3)
Wydawnictwo: Znak Literanova
Circle of Flight
Ag2S

“Przyciągając burze” to finałowa odsłona losów bohaterów bestsellerowej serii Jutro. Ellie i jej przyjaciół czeka ostateczna rozgrywka, w której stawka jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Czy ich przyjaźń przetrwa największą próbę? Czy Ellie najważniejszą bitwę będzie musiała stoczyć sama? Książki Johna Marsdena to fenomen. Powieści z serii “Jutro” otrzymały kilkadziesiąt nagród w...

Książki Johna Marsdena to fenomen. Powieści z serii “Jutro” otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży. W Polsce również stały się bestsellerami.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3792,Kron...»

nadzieja1925 | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Teraz kiedy już wiem, że to całkowity koniec serii Jutra, robi mi się przykro. Tyle wspaniałych momentów, wzlotów i upadków, miłości, żalu, walki i śmierci przeżyłam wraz z bohaterami i tak nagle koniec. Teraz mam głowę pełną pomysłów jak by potoczyć dalej tę serię, ale czasem trzeba pozwolić bohaterom odejść po to, aby na ich miejsce przyszli następni… W każdym razie myślę, że jest to dobry koniec całej serii i jak dla mnie akcja poszła po mojej myśli.

Tym razem lektura zaczyna się od powrotu do domu. Dom Ellie i Gavina jest obrany za cel, zresztą oni też, muszą zachować wszystkie środki ostrożności, obserwować dom, wybierać za każdym razem inne trasy oraz czuwać i nie dać się złapać… Oczywiście na początku dowiadujemy się jak to Gavin zostaje porwany, potem gliny i Wyzwolenie robią co w swojej mocy, aby odnaleźć i uratować chłopca i naturalnie Wyzwoleniu się udaje, ale jest jedno „ale”. Ellie musi zmienić osobowość, pojechać do miasta wroga i sama uratować chłopca… Czy się...

AngelFire | 2015-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie, 2015
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Gdyby życie było sprawiedliwe,na ostatnim obrazie przed śmiercią byłyby krągłe białe chmurki,potok z krystalicznie czystą farmą,jagniątko hałasujące na pastwisku albo inne tego rodzaju ckliwe pierdoły.Ale w wypadku wielu osób są to pewnie brudne ściany jakiegoś zapuszczonego budynku,w którym produkują narkotyki,błotniste okopy,po których biegają szczury,albo poskręcana karoseria i strzaskana przednia szyba rozbitego samochodu."

Ellie już tak wiele przeszłą.Ludzie wiele jej zawdzięczają za akcje wojenne.A teraz kiedy chciała zaznać spokojnego życia znów musi walczyć.Przede wszystkim o Gavina,który został porwany.CI ludzie chcą zabić ją i Szkarłatnego Pryszcza,szefa grupy wyzwolonych.Dziewczyna razem z przyjaciółmi postanawiają sami do odbić.Jest to niezwykle niebezpieczna misja,ale dla tego małego chłopca Ellie jest w stanie zrobić wszystko.

Zawładnął on jej sercem i życiem.I nawet po tym wszystkim nie pozwoli go od siebie zabrać.Będzie toczyć batalie z opieką społeczną i...

kasandra_85 | 2013-12-16
Przeczytana: 2013 rok

Kaskaderka016 | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Dziś wróciłam z rozpoczęcia roku szkolnego i od razu kontynuowałam czytanie tej książki.

Uważam, że autor jest wybitny. Jutro jest najbardziej realistyczną książką jaką czytałam. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale chodzi mi o to, że bohaterzy popełniają na prawdę głupie błędy jakie zdarzają nam się w codziennym życiu. Równie często mają niezwykłe szczęcie które mogłoby się wydać absurdalne. Oprócz całej akcji bohaterowie zajmują się zwyczajnymi i bradzo przyziemnymi sprawami.

W książce możemy przeczytać dużo przemyśleń i porównań, które snujemy w normalnym życiu, dzięki temu na prawdę czujemy, jakbyśmy czytali czyjś pamiętnik.

Książka tak jak poprzednie bardzo mi się podobała. Dużo się w niej dzieje i są ciekawe zwroty akcji. Polecam każdemu!

scorpius | 2013-09-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Wojna już dawno się skończyła, ale walka nadal trwa. Ellie Linton i inni mieszkańcy zajmujący tereny blisko granicy nadal nie mogą czuć się bezpiecznie. Dlatego powstało Wyzwolenie, czyli tajna, nielegalna organizacja która działa na rzecz ludzi takich jak Ellie.
Mimo że Ellie stara trzymać się równie daleko od problemów, jak i walki - raczej jej się to nie udaje. W jakie kłopoty tym razem wpadła Ellie? Przekonajcie się.

Zakończenia są trudne. Wcale nie są oczekiwane, a wręcz przeciwnie - nikt ich nie chce. Ale niestety spotykamy się z nimi po każdej książce, po każdej trylogii czy serii. A ja znowu spotykam się z zakończeniem, tyle że tym razem wiedziałam że ono musi nastąpić, bo siedem części i dodatkowa trylogia to naprawdę dużo. Zawsze mam problem z takimi seriami, bo naprawdę można się do nich przywiązać. A ocena też nie zawsze jest obiektywna. No bo to w końcu dziesięć książek! :)

Mając świadomość że to już naprawdę koniec, z dramatycznym więc brakiem pośpiechu,...

Sophie | 2013-09-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

"Czy ja jestem piorunochronem? Czy przyciągam burze? Czy gwałtowne siły natury lawirują na niebie szukając sposobu, żeby dostać się na ziemię i na mój widok myślą: 'O super, jest Ellie, teraz nam się uda'?"

"Przyciągając burze" to ostateczne pożegnanie z serią "Jutro", gdzie grupka zwykłych nastolatków z dnia na dzień staje się zespołem amatorskich partyzantów w samym środku kraju ogarniętego nagłą wojną. Nie wiedziałam i naprawdę nie spodziewałam się, że ten finał może być równie porażający, jak ostatni tom serii "Jutro", który przeżywam nadal, choć minął już prawie rok. Tym razem to naprawdę jest koniec, a ja nie mogę w to uwierzyć. Nie będzie kolejnej serii, nie będzie następnej książki. "Przyciągając burze" to zwieńczenie wspaniałej serii, która zdecydowanie powinna znaleźć się w kanonie szkolnych lektur; zwieńczenie tak niesamowite, że inni autorzy mogą tylko zazdrościć, że to nie oni napisali "Kroniki Ellie".

"Homer nic więcej nie dodał, po prostu czekał, aż sama się...

Wonderlandofbooks | 2014-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 lipca 2014

To moje ostatnie spotkanie z bohaterami ,,Jutra" i dalej nie mogę to w uwierzyć. Lekka załamka. No ale cóż, na mojej drodze na pewno pojawią się zachwycające serie. A przynajmniej mam taką nadzieję.

Dom Ellie i Gavina staje się celem wrogich żołnierzy. Zresztą oni również. Od tego czasu muszą zachować wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa- codziennie zmieniają trasę do szkoły, wchodzą i wychodzą równymi drzwiami, a nocami ich ogród patrolują przyjaciele i sąsiedzi.
Pewno dnia po powrocie do domu, Ellie zauważa, że Gavin zniknął. Od razu wie, że jeden z koszmarów się spełnił. Jej podopieczny został porwany i najprawdopodobniej jest przetrzymywany po drugiej stronie granicy. Dziewczyna nie waha się ani chwili i postanawia, że za wszelką cenę odzyska Gavina.

Nie spodziewałam się tego, co spotkało mnie w ostatnim tomie. Myślałam, że autor odpuści już Ellie, ale nic podobnego. Już w pierwszych rozdziałach zaczyna się coś dziać. Tak jak w poprzednich częściach, bohaterowie robią...

Avenix | 2014-02-03
Przeczytana: 27 października 2013

Książki John'a Marsden'a czytam już naprawdę od dawna. Stworzył on niezwykle wciągającą i poruszającą opowieść, rozwijającą się stopniowo w kolejnych częściach. "Kroniki Ellie" to kontynuacja serii "Jutro", opowiadającej o grupce przyjaciół, którzy zmuszeni są walczyć za swój kraj i wolność, nierzadko ponosząc najwyższą cenę. Trzecia część Kronik, Przyciągając Burze, to zwieńczenie całej długiej opowieści o Ellie i jej bliskich. Cóż mogę powiedzieć? Jestem zdruzgotany, że to już koniec.

Ellie spędziła ponad rok na wojnie, która nauczyła ją jak przeżyć w najbardziej kryzysowych chwilach. Czy jest jednak w stanie stawić czoła życiu codziennemu i biurokracji? Jak się okazuje, może być to trudniejsze od przeprowadzenia udanego sabotażu. Gdy życie Ellie powoli wraca do normy, wszystko znów zostaje zniszczone. Ataki ze strony obcego państwa nasilają się, a buntownicy zabierają jej jedyną rodzinę, jaką ma... Bohaterka musi znów narazić życie, aby uratować siebie i Gavina.

Ciężko będzie...

Patrycjałkę | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Jutro, kiedy zaczęła się wojna.

Poczułam się dziwnie, kiedy po tych wszystkich przygodach, którymi podzieliła się ze mną Ellie, musiałam się pożegnać. John Marsden stworzył niesamowitą serię, wspaniałą bohaterkę i zamieścił w tej historii przemyślenia, które potrafiły mnie czasem zmiażdżyć.

Kto czytał Jutro, wie o czym jest ta seria. Wizja przedstawiona w tej powieści od pierwszej strony była dla mnie przerażająca. Nie wyobrażam sobie tego, w dodatku autor opisał to bardzo realistycznie. Oczywiście, Jutro nie jest bez wad. Miejscami zdarzały się nudne fragmenty, ale jak patrzę na to teraz, to muszę powiedzieć, że dodało to realności tej książce. Nie zawsze wszystkie akcje się udawały. Nigdy nic nie szło zgodnie z planem. Dużo rzeczy komplikowały pojawiające się emocje. Nie wszyscy przeżyli.

Dziwne byłoby, gdyby tak się stało. Nigdy nie potrafiłam zrozumieć tak silnej woli walki Ellie. Od samego początku cały czas narażała swoje życie, nieraz nie myśląc o sobie, tylko o swoich...

Dominika | 2015-04-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec. Pomimo tego, że razem jest 10 części to czuje niedosyt i chcę więcej i więcej (choć wiem, że to raczej niemożliwe). Cała seria jest tak genialna, a zarazem lekka, że to aż niemożliwe! Czuję, że Jutro i Kroniki Ellie będę pamiętać do końca życia. Polecam.