8320532248
Monika W

Renia Broniszówna, to główna bohaterka książki pt "Wakacje w Borkach". Samotna nastoletnia dziewczyna sprawiająca wrażenie samolubnej i niekoleżeńskiej, marzy o przyjaźni, prawdziwej przyjaźni. W sąsiednim domu u Piotrowskich wakacje spędza trójka rodzeństwa: Michaś, Wojtek i Ludka. Dla dziewczynki jest to doskonała okazja do zawarcia znajomości z rówieśnikami. Niestety początki tej przyjaźni nie są łatwe.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gerard Waldowski | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

160508 papier G5. Dobrze się czyta. Akcji raczej mało. Opowiada o relacjach nastolatków, motywach ich zachowania. Sporo informacji o zwierzętach.

filak | 2016-06-20

Lubię lekko naiwną dziecięco-młodzieżową literaturę, ale to jest naprawdę niestrawne. Strasznie irytująca główna bohaterka - taka przeraźliwie dooooobra, ale bez lekkości i wdzięku Pollyanny niestety. :/

Aż zgrzytały zęby, kiedy dzielnie z niepojętym uporem próbowała dotrzeć do skrajnie antypatycznej sąsiadki (nawet własne dwie czekolady jej oddała, w PRL-u...).

Kwintesencją książki jest końcówka, kiedy wszyscy (już sympatyczni i pogodzeni) wzięli się za ręce i gromko zaśpiewali "Zawsze niech będzie słońce...". A nad ich głowami krążyły gołębie!!! :D

Izabela Szady | 2014-01-11
Przeczytana: 1990 rok

Opowieść całkiem do rzeczy o pewnej dziewczynie. Czasami chciałoby się powiedzieć "nie wszystko złoto co się świeci" lub "nie oceniaj książki po okładce". I tak jest w przypadku głównej bohaterki tej książki.
Przeczytajcie warto.

Bany87 | 2018-01-08