Wakacje w Borkach

Jadwiga Korczakowska Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura dziecięca
8320532248
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
dorastanie samotność przyjaźń wakacje
literatura dziecięca
8320532248
dorastanie samotność przyjaźń wakacje

Czytywałam już lepsze opowieści tej autorki. Ta traktuje o znudzonej córce leśniczego z miejscowości Borki. Kiedy do gajowego mieszkającego po sąsiedzku przyjeżdżają wnuki, Renia zamiast korzystać z okazji by spędzić czas z rówieśnikami przez 3/4 książki siedzi nadąsana w ukryciu. Niezłomność wnuczki gajowego we wręcz niewiarygodnym wybielaniu paskudnego zachowania małej...

Lubię lekko naiwną dziecięco-młodzieżową literaturę, ale to jest naprawdę niestrawne. Strasznie irytująca główna bohaterka - taka przeraźliwie dooooobra, ale bez lekkości i wdzięku Pollyanny niestety. :/

Aż zgrzytały zęby, kiedy dzielnie z niepojętym uporem próbowała dotrzeć do skrajnie antypatycznej sąsiadki (nawet własne dwie czekolady jej oddała, w PRL-u...)....

160508 papier G5. Dobrze się czyta. Akcji raczej mało. Opowiada o relacjach nastolatków, motywach ich zachowania. Sporo informacji o zwierzętach.

Opowieść całkiem do rzeczy o pewnej dziewczynie. Czasami chciałoby się powiedzieć "nie wszystko złoto co się świeci" lub "nie oceniaj książki po okładce". I tak jest w przypadku głównej bohaterki tej książki.
Przeczytajcie warto.

• Obyczajowe