Roczniak

Tłumaczenie: Adam Galis
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca [Prószyński i S-ka]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The yearling
978-837180882-1
powieść przygodowa

Wzruszająca powieść, za którą autorka zdobyła w 1939 roku nagrodę Pulitzera, opowiada o przygodach małego chłopca, syna ubogich farmerów mieszkających na Florydzie. Jody towarzyszy ojcu w licznych polowaniach i pewnego dnia przygarnia osieroconego małego jelonka, który staje się jego najlepszym przyjacielem. Życie w puszczy obfituje w dramatyczne wydarzenia i mały Jody dojrzewa, zdobywając...

Jody towarzyszy ojcu w licznych polowaniach i pewnego dnia przygarnia osieroconego małego jelonka, który staje się jego najlepszym przyjacielem. Życie w puszczy obfituje w dramatyczne wydarzenia i mały Jody dojrzewa, zdobywając doświadczenie ludzi dorosłych.

[Prószyński i S-ka, 1998]

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=12456

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?q=rawlings+roczniak&hl...»

Mnóstwo wspomnień. Pierwsza książka przy której płakałam czytając, choć byłam mała. Wzrusza do głębi i zdecydowanie była warta przeczytania! :)

judoed | 2016-01-23

Ogólnie książka fajna lecz opis do niej całkowicie nie pasuje. Jelonek moim zdaniem pojawia się trochę za późno. Ale nie ma na co narzekać bo książka jest naprawdę udana.

blawoj | 2015-10-02

Czytałam tę książkę jako kilkulatka i wtedy byłam nią strasznie rozczarowana. Miała być wciągająca historia o przygodach i przyjaźni chłopca i zwierzęcia, a tymczasem musiałam przebrnąć przez ponad 200 nudnych stron (czyli jakąś połowę grubego tomiszcza), nim wreszcie zaczęło się dziać coś ciekawego (czyli pojawił się jelonek). To po co ja czytałam to ponad 200 stron? Nie można było tych wydarzeń skrócić albo dać od razu jelonka? ;) W końcu był na okładce, o nim miała być ta książka. Czułam się oszukana i byłam bardzo zła na autorkę. Jak można tak bezczelnie robić w pambuko czytelnika? ;) Bardzo możliwe, że byłam po prostu na tę książkę za młoda, dlatego nie wystawiam oceny, bo dzisiaj pewnie odebrałabym ją inaczej.

Weronika | 2014-01-28
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Ciekawa ksiazka

Dla mnie jest to książka po prostu wyjątkowa. Zakochałam się w tej historii już od pierwszych stron. Klimat powieści potrafi zachwycić zwłaszcza osoby, które tak jak ja, uwielbiają przyrodę. Mimo, że przeczytałam ją kilka lat temu, to pamiętam, że bardzo mnie wzruszyła i strasznie żałowałam, kiedy dotarłam do jej końca. Być może kiedyś jeszcze do niej wrócę, gdyż wiążą się z nią również bardzo przyjemne wspomnienia z okolicznościami, w których miałam okazję ją poznawać.
Fenomenalna książka nie tylko dla najmłodszych!

czekoLadowa | 2014-01-17

Naprawdę wzruszająca opowieść o przywiązaniu chłopca do zwierzęcia. Ja osobiście wylałam dużo łez. Godna polecenia!

Basia | 2013-03-31

Niesamowicie wzruszająca książka, ukazuje miłość chłopca do jelonka, jak i ogromny dramat. Wylałam potoki łez. Piękna...

Ozinka | 2012-11-06

Wzruszająca i piękna.