poezja, wiersze, antologia
komiksy
Reminiscencja

Powrót Barbarzyńców i nie to wyjątkowy almanach, na który złożyło się piętnaście komiksów do wierszy kultowych Barbarzyńców i nie, autorstwa laureatów konkursu Komiks wierszem. Jak dziś czyta się wiersze buntowników i kontestatorów sprzed lat? Czy "barbarzyńskie" utwory zachowały swoją aktualność? Udzielenie odpowiedzi na te pytania w niespotykanej dla poezji formie komiksowej sprawia, że Powrót Barbarzyńców i nie to pozycja wyjątkowa, przybliżająca historyczny cykl współczesnym odbiorcom.

źródło opisu: Biuro Literackie, 2013

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/114001

elady1989 | 2017-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

oryginalne i niekonwencjonalne.
ilustracje przyciągające uwagę.
wiersze dobre, ale nie doskonałe.
szybko się czyta.
dobrze się zapoznać,
ale nie trzeba.

Captain_Drown | 2017-12-12

Wiersze komiksem znaczy się. Wiersze, jak mi nie wchodziły, tak nie wchodzą, obadane głównie dla mniej typowej formy komiksu.

Hatszepsut | 2017-08-27
Przeczytana: 20 sierpnia 2017