Ochronka Anioła Stróża

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szpunt do Antałka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficynka
Dorota_1988

Tajemnicze zlecenie, stare antykwariaty i magia wspomnień Wzięty pisarz Piotr Magnus ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Zmęczony wieczorną wędrówką po krakowskim Kazimierzu, wraca do hotelu, by tam dowiedzieć się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem. Za przenosinami kryje się tajemnica. Otóż właściciel hotelu zleca Magnusowi...

Tajemnicze zlecenie, stare antykwariaty i magia wspomnień

Wzięty pisarz Piotr Magnus ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Zmęczony wieczorną wędrówką po krakowskim Kazimierzu, wraca do hotelu, by tam dowiedzieć się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem. Za przenosinami kryje się tajemnica. Otóż właściciel hotelu zleca Magnusowi napisanie swojej biografii. Podjęcie się tego zadania oznacza dla pisarza samotną wędrówkę po pełnym zagadek, niedopowiedzeń i symboli świecie swego pracodawcy. Co go czeka u jej kresu?

źródło opisu: http://oficynka.pl/katalog/ochronkaaniolastroza/

źródło okładki: http://oficynka.pl/katalog/ochronkaaniolastroza/

Wioleta Sadowska | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

"Ochronka Anioła Stróża – ten napis na dołączonej bibule wydał mu się tak cudowny, że oniemiał. Marzył. Śnił na jawie, żałując, że sam nigdy nie wpadł na taki tytuł."

Pisarz tworzący swoje dzieła, czy tego chce czy nie, w pewnym stopniu odpowiada za wykreowane życie swoich książkowych bohaterów. Świadomość ta może mocno oddziaływać na cały proces twórczy, gdyż dzięki czytelnikom, niektóre literackie postacie zaczynają żyć własnym życiem. Gdzie więc można postawić granicę wolności tworzenia? I czy taka granica ma w ogóle rację bytu w literackim świecie?

Paweł Jaszczuk to prozaik, krytyk literacki i dramaturg. Znany głównie z cyklu kryminałów o lwowskim dziennikarzu śledczym, ale również z opowiadań i innych powieści. Autor słuchowiska i kilku sztuk scenicznych. Jaszczuk w 2005 r. został nagrodzony nagrodą Wielkiego Kalibru za kryminał "Foresta Umbra".

Piotr Magnus, poczytny pisarz, ogłasza wszem i wobec zakończenie swojej kariery pisarskiej. Spacerując po krakowskim Kazimierzu,...

Zuela | 2015-05-07

Pisarz obwieszcza koniec kariery i dostaje propozycje napisania biorgafii tajemniczego biznesmena z dużymi pieniędzmi?Kim jest biznesmen,którego nikt nie widził?Cieniem,zjawą?Nie widzieli go ludzie,którym poamaga.Czemy pisarza ścigają służby specjalne?Mroczna,niejsna książka.Taka jakie lubię

Gosia_7 | 2014-07-22
Przeczytana: 02 lipca 2014

Niesamowity klimat, tajemniczość. Zupełnie jakby jakaś obca czasoprzestrzeń stopniowo pojawiała się w mieście, a konkretnie w Krakowie i obejmowała kontrolę nad nim, jak i nad życiem głównego bohatera. Tym bohaterem jest Piotr Magnus, popularny pisarz, który w obecności mediów ogłasza, że przechodzi na pisarską emeryturę. Niby przez przypadek pisarz musi się przenieść do drugiego hotelu, który jest już co prawda wykończony, ale jeszcze nie został oficjalnie otwarty. Wejście do hotelu jest niejako wejściem w inny świat. Niby wszystko jest zwyczajne, pokój, jego wyposażenie, obsługa hotelowa, ale z czasem atmosfera się zmienia i coraz bardziej przypomina niepokojący sen. Nasz bohater otrzymuje nieoczekiwanie zlecenie od niecodziennej osoby. Zleceniodawcą jest Leo Maksymilian Guardian, właściciel hotelu, który przysyła naszemu bohaterowi prezent w postaci koniaku i materiały do napisania jego biografii. Piotr Magnus ma za zadanie napisać biografię Guardiana na podstawie tych...

Joanna | 2013-10-16
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Piotr Magnus, wzięty pisarz w średnim wieku, z nieudanym małżeństwem, dorosłym już synem i bagażem doświadczeń życiowych na karku, ogłasza definitywny koniec swojej pisarskiej kariery.

Niespodziewanie okazuje się, że w hotelu, w którym pisarz miał nocować doszło do nieoczekiwanej awarii i w ramach przeprosin, o ile wyrazi na to zgodę, przeniesiony zostanie do nieczynnego jeszcze nowego hotelu, stając się tym samym pierwszym jego gościem. Na miejscu awaria wcale nie wydaje się już taka przypadkowa, tak jak nie przypadkowe zdaje się przeniesienie Magnusa do nowego hotelu. Wkrótce z pisarzem kontaktuje się sam właściciel hotelu i składa mu bardzo intrygującą i niosącą spore korzyści finansowe propozycję.

Leo Maksymilian Guardian, bajecznie bogaty właściciel hotelu, proponuje Piotrowi Magnusowi napisanie swojej biografii. Ten, nie zastanawiając się zbyt długo, podejmuje wyzwanie. Od tej pory zamieszkuje w hotelu i na podstawie dokładnie wyselekcjonowanych i budzących niejednokrotnie...

Martwy Kruk | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Po tej książce spodziewałam się lektury wysokich lotów, która mnie porwie i pozostaw po sobie trwały ślad. Oczekiwałam klimatycznej lektury, dobrze napisanej, niebanalnej. Czy to dostałam?

Książka opowiada o pisarzu Piotrze Magnusie, który ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Wracając do hotelu dowiaduje się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem. Właściciel tajemniczego hotelu zleca Magnusowi napisanie swojej biografii. Podjęcie się tego zadania oznacza dla pisarza wędrówkę pełną zagadek, niedopowiedzeń i symboli w świecie swego anonimowego pracodawcy. Co go czeka u jej kresu?

Paweł Jaszczuk- twórca cyklu kryminałów o lwowskim dziennikarzu śledczym Jakubie Sternie, autor powieści 'Sponsor', 'Honolulu' i 'Testament', a także zbioru opowiadań 'Ararat'. Jest również autorem wielu sztuk scenicznych i słuchowisk. W 2005 roku za kryminał 'Foresta Umbra' otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Powieść 'Ochronka...

Uleczkaa38 | 2013-11-06

Rewelacyjna rzecz, ze smakiem..

poli67 | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Obyczajowe