Syndrom czerwonej hulajnogi

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Wzruszająca autobiograficzna historia rodzinna, z optymistycznym, emanującym pozytywną siłą przesłaniem. Pewnego dnia okazuje się, że Michał potrzebuje szczególnego wsparcia. Powodem kłopotów jest autyzm. Szybko staje się jasne, że rodzina zostaje sama, lekarze i pedagodzy nie potrafią albo nie chcą pomóc. Mama Michała nie chce się jednak poddać i wbrew wszystkiemu wierzy, że może się...

Pewnego dnia okazuje się, że Michał potrzebuje szczególnego wsparcia. Powodem kłopotów jest autyzm. Szybko staje się jasne, że rodzina zostaje sama, lekarze i pedagodzy nie potrafią albo nie chcą pomóc. Mama Michała nie chce się jednak poddać i wbrew wszystkiemu wierzy, że może się udać.
Książka o miłości. Wielkiej, prawdziwej, trudnej i tragicznej. Autentyczna historia walki o szczęście dziecka, które inaczej rozumie świat. Opowieść o samotności, ale też nadziei. Uświadamia wagę każdej chwili.

źródło opisu: http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,64468

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Syndrom_czerwonej_hulajno...»

Zuzanna | 2019-01-15
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2019
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Rozjaśnia sprawę choroby zwanej Asperger. Przejmująca...

Ewa | 2018-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: maj 2014

nieperfekcyjnie | 2018-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci były zdrowe. Niestety los bywa okrutny oraz niesprawiedliwy - niekiedy niektóre maluchy już rodzą się obarczone chorobą, a u innych wykrywana jest ona z upływającym czasem. Każda taka wiadomość pozbawia gruntu pod nogami, łamiąc serca, ale nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć o zdrowie swojego dziecka oraz zachowanie jakiejkolwiek normalności, co bywa bardzo trudne.

Dzieci autystyczne są niezwykle zdolne, szczególnie często są bardzo uzdolnione matematycznie. Muszą robić wszystko według ściśle określonego schematu, ponieważ każde odstępstwo od normy jest dla nich ogromnym przeżyciem i stresem. Nie potrafią wyczuć ironii lub żartu - wszystko biorą na poważnie, gdyż nie umieją odczytywać czyichś emocji ani oddzielać siebie od otaczającego świata. Niezwykle istotna jest wczesna diagnoza i interwencja, gdyż w dużym stopniu mogą one zniwelować pewne dysfunkcje i pomóc...

Agnieszka | 2018-08-03
Przeczytana: wrzesień 2017

Moja pierwsza książka o autyzmie. Bardzo poruszająca, pokazująca istotę autyzmu. Pozkazujaca jak inny a jednocześnie jak fascynujący jest ten świat.

Maciej Lock | 2018-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Długo się zastanawiałem ile gwiazdek dać tej książce. Nie jest arcydziełem, nie jest fascynująca, a językowo stoi na naprawdę niskim poziomie. Mimo tego przyciąga swoją prostotą i szczerością. Czytając ją ma się wrażenie, że rozmawiasz z autorką (i autorem) tak, jak z przyjacielem i odczuwasz z nimi taką bliską więź. Nie wiem, czy obiektywnie jest to książka odkrywcza, bo nie jestem obeznany z taką tematyką i właśnie dlatego dla mnie – subiektywnie – książka ta odkrywcza była. Bez wahania poleciłbym ją tym, którzy chcą poznać zespół Aspergera od strony rodzica.

Meggy eM | 2018-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Piękna i poruszająca opowieść o radościach i troskach matki wychowującej Syna z zespołem Aspergera.

Szczerze polecam, warto przeczytać nawet jeśli ten temat nas bezpośrednio nie dotyczy. Wiedza na temat autyzmu cały czas jest niewielka... a takie relacje "z pierwszej ręki" to największy skarb.

Przeczytaj po to aby dowiedzieć się więcej, aby pochopnie nie oceniać..

nemona | 2017-10-24
Przeczytana: wrzesień 2017

Książka opowiadająca o matce dziecka autystycznego. Nie jest to literatura specjalistyczna, ale jej plusem jest życiowe podejście do tematu. Dla mnie fascynujące były sposoby w jaki matka aktywizowała swoje dziecko. Dla osób pracujących z dziećmi autystycznymi to ciekawa podpowiedź jak pracować z takim dzieckiem, ale także wskazówka co może trapić jego rodzica.

Bożena | 2017-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 28 września 2017

"Mając w domu zaburzone dziecko, często nie dostrzegamy różnych objawów, które złożone do kupy dałyby nam pełniejszy obraz tego, co się z nim dzieje. Pewne zachowania, które prezentuje, sposób zabawy, komunikacji, sposób bycia, kontakty z innymi dziećmi wydają się nam przypisane temu właśnie dziecku, jemu właściwe i całkiem prawidłowe... Tymczasem czas ucieka i najlepszy moment, żeby wkroczyć z interwncją, przemija bezpowrotnie... Autyzm to defekt duszy i umysłu. Defekt poznawczy. Autyzm to samotność, smutek i cierpienie."

bernadeta1233 | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

O każdym człowieku z jakimikolwiek deficytami można napisać odrębną historię. Zresztą, umówmy się, o każdym z nas możnaby taką opowieść stworzyć (kwestia pewnie objetości).
Ta książka jest o tyle cenna, że całkiem zgrabnie językowo, oddaje walkę matki o godne życie dla syna. Michał miał "szczęście" urodzić się wtedy, kiedy literatura/piśmiennictwo o aspergerowcach raczkowała,wszak każda "jednostka chorobowa" wymaga swoich pionierów i badań. W przypadku tego chłopca mama jest jego pierwszym terapeutą i diagnostykiem. Pierwsza zauważa, że "coś jest nie tak".
Odczytałam ten tekst jako zachętę do nadziei, czasem wbrew logice,otoczeniu, wszystkiemu. A także jako książkę z bardzo humanistycznym przesłaniem : każdy człowiek ma prawo funkcjonować w społeczeństwie, którego, przecież jest częścią.
Ostatni rozdział stanowi wypowiedź dorosłego już syna. Stanowiącą podsumowanie, "głos dziecka". Gdybym ja taką opowieść napisała pewnie zrobiłabym to samo.
Warto przeczytać. Nawet po to by nie...

anut | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Bardzo lekko opisany ciężki problem. Przeczytałam jednym tchem. Mimo, iż nie jest to poradnik autorka wyjaśnia czym jest autyzm, jak funkcjonuje chory i jego rodzina oraz że bycie i życie z autystą to nie koniec świata. Polecam zainteresowanym problemem.