Kim jesteś, Sky?

Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Finding Sky

Od momentu gdy Sky ujrzała Zeda po raz pierwszy, nie może o nim zapomnieć. Gdy okazuje się, że Zed porozumiewa się ze Sky bez słów i czyta jej myśli, powracają do niej głęboko skrywane cienie przeszłości i pojawia się zupełnie nowe zagrożenie.

Znalezienie swojej drugiej połowy nigdy nie było tak niebezpieczne.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-334-Kim_jestes__Sky?

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-334-Kim_jestes__Sky?

mysiomrowcia | 2019-10-10

Jedna z moich ulubionych książek! I na pewno najlepsza z cyklu. Pochłonęłam ją od razu (nawet trzy razy xD) ma w sobie wszystko co najbardziej lubię w książkach:magia, czary, walka, a przede wszystkim miłość między bohaterami!
Czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Zed Benedict jest zdecydowanie moim ulubionym z braci :) i trzeba przyznać, że nawet momentami zazdrościłam Sky ;) którą oczywiście polubiłam od pierwszych stron powieści. O dziwo nie było w książce takich typowo denerwujących oraz zbędnych postaci jakie występują nawet w najlepszych historiach. A przygoda Sky z nartami to idealny odpowiednik moich umiejętności narciarskich xD

Sol | 2019-09-22
Przeczytana: 20 września 2019

Po ostatnich dość wymagających (choć niejednokrotnie genialnych) lekturach, naszła mnie chęć na coś kompletnie lekkiego. Takiego do odprężenia i niewymagającego zbyt dużego myślenia nad lekturą. Sięgnęłam po Kim jesteś Sky? z polecenia ;) Namawiana nie raz i nie dwa, zwyczajnie uległam, bo skoro Marysia namawia, to musi być przynajmniej dobre :D

I… Jest to zdecydowanie książka młodzieżowa, o młodzieży i do tej młodzieży kierowana. Nie ma co tu się oszukiwać, że będzie to pozycja odkrywcza albo wyjątkowo genialna. Nie wyrwie nas z butów, ani nie zszokuje, bo powtarza wiele klisz przewałkowanych na wszystkie strony w innych książkach. Wręcz chwilami przypomina mi nawet Zmierzch ale jest lekka i słodka, a bohaterowie są przyjaźni ;) Wiadomo, nie oddam serca Zedowi bo to małolat, ale… Jakbym miała te 17 lat jak on… Byłby szał ;)

I Zed, i Sky mają swoje magiczne moce. Nie jakieś wybitne i wyróżniające ich, ale ciekawe. Nie powiem, miło czytało się jak odkrywali swoje możliwości;)...

Daria Pogodzińska | 2019-07-10

Sky zostaje porzucona na poboczu w wieku sześciu lat. Traumatyczne wydarzenia tak nią wstrząsnęły, że przez kilka lat nic nie mówiła, a imię oraz wszystkie wcześniejsze zdarzenia zapomniała. Dziewczynka została adoptowana przez Simona i Sally gdy miała dziesięć lat. Po sześciu latach mieszkania w Anglii, rodzina dostaje propozycje przeprowadzki do Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Małe miasteczko Wrickenridge potrzebowało zastrzyku kultury której mieli dostarczyć malarze, Simon i Sally. W pewien sposób poukładane już życie Sky zmienia się wraz z miejscem zamieszkania. Nastolatkę czeka nowa szkoła, nowe towarzystwo. Poznaje Tinę oraz Nelsona którzy wprowadzają ją w szkolne życie. Intrygujący chłopak Zed namiesza w życiu nastolatki. Jakie niebezpieczeństwo jest z tym związane? Jakie tajemnice czekają na odkrycie?
Książkę widziałam już kilka lat temu i już wtedy byłam nią zainteresowana. Przez ten czas na rynku pojawiło się wiele innych książek, ta odeszła w zapomnienie. Dostałam...

Atus87 | 2019-04-01
Przeczytana: luty 2019

Pierwsza część Sagi o braciach Benedictach. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Ciekawa fabuła, w miarę szybka akcja. Książka podobno dla nastolatek..ja nią już dawno nie jestem, a mimo to bardzo mi się podobała.

Izabela1997 | 2019-03-20

Miłość, która pokonała setki mil!
Czasami najtrudniej jest pamiętać!
Sky wiele w życiu przeszła, ale z pomocą przyszli jej rodzice zastępczy dzięki, którym krok po kroku zaczęła żyć normalnie. Sky wraz z rodzicami przeprowadza się do Ameryki, a co za tym idzie zaczyna naukę w nowej szkole. Poznaje tam intrygującego i tajemniczego Zeda, który nie ma zbyt pochlebnej opinii wśród uczniów i nauczycieli. Ich spotkania na ogół są burzliwe.
Zed jest wyjątkowy, on i jego rodzina mają swego rodzaju dary. Przez co starają się nie rzucać w oczy. Czasami bycie najmłodszym w rodzinie jest najtrudniejsze. Na barkach Zeda ciąży wielka presja i odpowiedzialność. Czy ktoś może mu pomóc?
Zed odkrywa, że Sky umie się z nim porozumiewać za pomocą myśli. Co to oznacza? Kim oni są? Czy to znaczy, że Sky jest jedną z nich? A jeśli tak to czy Sky to zaakceptuje?
Gdy wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku, a Sky i Zed zostają parą i są szczęśliwi. Ma miejsce pewne zdarzenie, które ich rozdziela. A do...

sandra22 | 2019-03-06

Rewelacyjna książka, polecam serdecznie.

Lenka | 2019-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 13 lutego 2019

Blisko sześć lat po premierze w moje ręce wpadła powieść brytyjskiej pisarki Joss Stirling o nietypowym tytule "Kim jesteś, Sky?". Szczerze mówiąc, zapomniałam o tej książce (jak i całej serii) już dawno temu. Cóż, jeszcze kilka dni temu byłam przekonana, że wyrosłam z paranormal romance. Sądziłam też, że ten gatunek nie ma już nic nowego do zaprezentowania i oferowania czytelnikowi. Uważałam, że każda kolejna seria to nowe oblicze "Zmierzchu" i "Pamiętników Wampirów". Od razu muszę przyznać, że w "Kim jesteś, Sky?" jest niemało motywów zaczerpniętych z przygód Belli Swan. Po przeczytaniu mam wrażenie, że pierwszy tom "Sagi o braciach Benedictach" to połączenie "Zmierzchu" oraz "Hopeless" Colleen Hoover, doprawione do smaku powieścią "Przeznaczeni" Holly Bourne oraz okraszone wyobraźnią autorki.

Ciąg dalszy: morderczynimarzen.blogspot.com/2019/02/kim-jestes-sky-joss-stirling.html

Spencer_xoxo | 2018-08-26

Sposób pisania autorki: 9/10
Okładka: 7/10
Kreatywność:7/10

guga78 | 2018-08-13

Początek, środek świetne. Zakończenie hmm no cóż zawiodłam się, ale bądź co bądź książka jest świetna :)

CalypsoChase | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

"Zabieram ją do środka i nie obchodzi mnie, co powiecie. Ona jest moja - to moja przeznaczona - i lepiej nie próbujcie mnie zatrzymać."