Kim jesteś, Sky?

Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Finding Sky

Od momentu gdy Sky ujrzała Zeda po raz pierwszy, nie może o nim zapomnieć. Gdy okazuje się, że Zed porozumiewa się ze Sky bez słów i czyta jej myśli, powracają do niej głęboko skrywane cienie przeszłości i pojawia się zupełnie nowe zagrożenie.

Znalezienie swojej drugiej połowy nigdy nie było tak niebezpieczne.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-334-Kim_jestes__Sky?

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-334-Kim_jestes__Sky?

nadzieja1925 | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Wchodzę do biblioteki - szukam książki, która zawróci mi w głowie. Rozglądam się, ale nic. Następnie podchodzę bliżej do regałów: schylam się, skaczę, kręcę z miejsca na miejsce i nagle... BUM! „będą wzdychać i omdlewać”, „dobry romans”, „dobry” – te słowa mnie przekonały do zabrania do domu właśnie tej książki, czyli „Kim jesteś, Sky?” Jossa Stringa.

I tu powtarza się schemat, tak jak w większości romansów dla nastolatek: Nowa dziewczyna w mieście (Sky), chłopak (Zed) – tajemniczy outsider. Oczywiście od pierwszego wejrzenia oboje wpadną sobie w oko i potoczy się to tak, jak myślicie. Potem coś złego się stanie, ktoś będzie mieć wątpliwości i... Oczywiście kilkoma paranormalnymi elementami podbudujemy tą historię i gotowe!

Tytuł w pewnym sensie mnie przeraził, no bo jak książka o tak głupim i naiwnym tytule, może być dobra? No, ale ok... Następny problem: dlaczego nikt nie zamieścił na okładce tego, że jest to romans paranormalny... nadal szukam odpowiedzi. Daje kolejną okejkę i...

myślnik | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

"Odnalezienie drugiej połowy nigdy nie było tak niebezpieczne"
Dokładnie tak!

Duży cwany Zed,boi się małej Sky?
Zacieram dłonie z zadowolenia.

Arogancki Zed musi zaopiekować się swoją przeznaczoną?
To wcale nie jest takie oczywiste i proste,chłopaku!

Ta książka to drink,który stawia na nogi twoje emocje.
Słodkawy,owocowy,mały i mocny - musisz z nim uważać.

Świeża porcja czegoś innego,z czymś co już było.
Opowiedziana w sposób szczególnie zabawny.
Takie małe coś,co pochłoniesz od razu.
Takie małe coś,wypełnione po brzegi czułością i opiekuńczością.
Chcesz tego światła,pragniesz tego ciepła,nie spodziewasz się,że znajdziesz je właśnie za rogiem kolejnej strony.
Myślisz Sky,widzisz znak zapytania.
Myślisz Zed,szurasz paznokciami po zdrapce,za którą kryją się same tajemnice.
Myślisz siła i małość,widzisz ich oboje.
Czytasz Swant i chciałabyś się zamienić w jednego z nich,choć bardzo się boisz.
Wdychasz czułość,opiekuńczość,przeznaczenie,i chciałabyś tak samo być pokierowana w...

Magdalena | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Wow!
Świetna książka! Nie szło się od niej oderwać. Trzeba było siły, bądź dobrego argumentu, by zostawić ją samotnie leżącą poza moim zasięgiem xD. Jeśli nie ma się czasu nie powinno się zaczynać czytać, ale któż to wie jak niektóre książki potrafią wciągnąć? :D
Bardzo mi się podobała! Szkoda, że kolejne części są o innym bracie, ale mam nadzieje, że będą równie fajne jak ta.
Pomysł całkiem inny niż by ktokolwiek się spodziewał. Rewelacja!
Gorąco polecam!

WampirkaJustynka | 2013-11-08
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szesnastoletnia Sky Bright razem z rodzicami przeprowadza się z Anglii do Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Sally i Simon nie są jej biologicznymi rodzicami. Przeszłość Sky jest mroczna i owiana straszną tajemnicą. Powodem dla którego przenieśli się na obcy kontynent jest dostarczenie przez nich zastrzyku kultury dla Centrum Sztuk w małym miasteczku Wrickenridge. To tam Sky rozpocznie rok szkolny w nowej szkole. Choć dziewczyna jest raczej osobą nieśmiałą i pełną kompleksów udaje jej się znaleźć kilka osób, które akceptują "nową" i jej śmieszny akcent. Sky zwraca również uwagę na mroczne i zabójczo przystojnego Zeda Benedicta, który uważany jest za najlepsze ciacho w szkole. Początkowo oboje są wrogo do siebie nastawieni. Sky uważa go za zarozumiałego i zbyt pewnego siebie drania, a on z kolei robi wszystko by dręczyć biedną dziewczynę. Zmienia się to jednak (ze strony Zeda) w czasie zabawnego meczu piłki nożnej, gdzie Sky i jej drużyna przegrywają z drużyną Zeda 25:1. To właśnie w...

Meredith | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015

Wspaniała! Wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie mogłam jej w ogóle odłożyć! A kiedy już zostałam do tego zmuszona - wariowałam, bo myślami cały czas byłam przy tej powieści! Teraz, kiedy już skończyłam... jest mi niewyobrażalnie smutno. :(
Z bohaterami bardzo się zżyłam, fabuła może nie była bardzo zaskakująca, ale mnie się spodobała. ^_^
Jeśli nie lubisz romansów (ta powieść to w głównej mierze jednak romans, tak mi się zdaje) - lepiej nie sięgaj, bo tylko się zirytujesz. Ale jeśli lubisz romanse... - na co jeszcze czekasz? ^_^

Całkiem ciekawa powieść dla nastolatek. :) Książka od początku ciekawa, jednak trochę się "popsuła" gdzieś od momentu, gdy Sky rozstaje się z Tiną w kawiarni i... kto czytał, ten wie, nie będę innym zdradzać fabuły. ;) Wątek fantastyczny okej, pomysł z młodymi ludźmi potrafiącymi porozumieć się ze sobą za pomocą telepatii był dobry, ale potem tego jakoś za dużo i staje się trochę naciągane - prawdę mówiąc, jak dla mnie Sky i Zed mogliby być jedynymi bohaterami książki z paranormalnymi zdolnościami. ;) Gdyby nie ten odrobinę naciągany wątek, ocena pewnie byłaby o 1-2 gwiazdki wyższa. ;)

Niemniej jednak po następne tomy sięgnę, jeden już czeka w zasięgu ręki. :) Szkoda tylko, że głównymi bohaterami będą bracia Zeda, bo zdążyłam go polubić. ;) Ponadto z jakiegoś powodu czytając książkę nie miałam przed oczami Zeda jako Latynosa, ale wyglądającego jak John Bender z filmu "Klub winowajców" - może dlatego, że jego też bardzo polubiłam. ;P

A, jeszcze jedno! Na książkę zwróciłam uwagę...

Przepiękna!
Bardzo polubiłam Zeda i Sky są świetni, oczarowała mnie powieść i zaskoczyła pozytywnie.
Urzekająca, przecudna zachwyciła mnie podczas czytania dodaje ją do ulubionych moich książek...genialna książka, przypadła mi do gustu, pochłonęłam ją szybko!!!

Co byś zrobiła, gdybyś dowiedziała się, że gdzieś tam w świecie, czeka na ciebie twój Przeznaczony?

Mam dwadzieścia lat, a na okładce książki "Kim jesteś, Sky?" znajduje się informacja, iż jest to "bestseller nastolatek". "No dobra, kilka osób polecało, nie może być takie infantylne i dziecinne" -myślałam i co się okazało? Jestem jeszcze nastolatką! A przynajmniej częściowo.

Główną bohaterkę, czyli Sky, poznajemy jako małą dziewczynkę. Cała sytuacja wydaje się zagadkowa, ponieważ dziecko bez opieki dorosłych siedzi przed stacją i liczy stokrotki. Dziewczynka jest przestraszona, nie zdaje sobie sprawy, że na świecie są ludzie, którzy mogą ją pokochać.

Po kilku latach zostaje adoptowana przez małżeństwo artystów. Sally i Simon kochają swoją podopieczną, starają się, aby dziewczynka miała wszystko to, co jej rówieśnicy. Sky - bo takie imię nadali jej nowi rodzice, nie wie o sobie nic. Nie pamięta swojego dzieciństwa, a cały okres w domu dziecka spędziła "w zamknięciu"....

Ssylwia | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Nie spodziewałam się wiele po tej książce, zwłaszcza, gdy przeczytałam na okładce, że to ,,dobry romans". Lecz... ku mojemu zdziwieniu opowiedziana w niej historia Sky mnie urzekła. I nie jest to na pewno typowy romans, o nie! Przyjemnie się ją czytało, a akcja toczyła się w zadowalającym tempie. Bohaterowie zostali wykreowani w taki sposób, że mają swoją osobowość, historię - nie są bezbarwni i to mi się niezwykle podoba w książkach, bo te postacie stały się moimi przyjaciółmi, ich los nie był mi obojętny. I oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o Zedzie - zakochałam się w nim. Ale skoro jest przeznaczony Sky to ja nadal czekam na swojego ,,przeznaczonego".

aAtlanta | 2015-06-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy wy także jesteście puści w środku, kiedy okazuję się, że książka, która polecają wszyscy, jest do bani? Miało być wielkie miłosne BUM, miało byc zachwycająco, miało być pięknie i ciekawie. MIAŁAM ZA TA KSIAŻKA SZALEĆ, ale nie, nie powaliła mnie.

Zachęcona opinią towartoczytać, widząc 'Kim jesteś, Sky?' na półce w bibliotece, wypożyczyłam.
Początek ciekawy, późniejsza relacja Sky - Zed, wrogo nastawiona, ale w porządku. A potem nastąpiła chwila ciszy i jesteśmy Sawantami.... to popsuło wszystko. Miałam nadzieję (wielką), że okaże się to romantyczna opowieść o szukaniu siebie, bo ostatnio mi jej brakuje. Bez sztucznych fajerwerków, bez bitej s-f, bez posypki fantasy. Po prostu, od tak sobie. Późniejsze wydarzenia, to ja nie wiem co miała na myśli autorka, ale było takie coś : JA PIER***E. Nie sklejało się nic, Vegas to chyba na doczepkę, jakieś jedności. Tandeta. Ale to tylko i wyłącznie moje subiektywna opinia. I mam problem. Polecić or Nie polecić? Zdecydować samoistnie.